Polecane posty

Sokol2    140

witam ja próbowałem na wszystkie sposoby wydostać pompe olejową bez rozpoławiania ciągnika i nie dało rady ... i myśle że w ursusie 2812 poprostu nie da sie tego zrobić może w mf255 lub w ursusie 3512 idzie to zrobić bez rozpołowienia ale w 2812 nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEDRO_20    0

Witam ostatnio kupiłem rozsiewacz wapna z hydraulicznym napędem talerzy mam zamiar go ciągać ususem 2812, wszystko działa jak należy tylko jest jeden problem muszę cały czas trzymać rękę na rozdzielaczu jak wiadomo nie jest zbyt wygodne i trzeba coś z tym zrobić mam pewien pomysł ale nie wiem czy tak można zrobić. Mianowicie chodzi mi o to żeby dorobić dwa złącza jedno z nich mam zamiar wpiąć pomiędzy zasilanie oryginalnego rozdzielacza i tego pod siedzeniem poprzez trójnik i zawór kulowy a następnie do szybkozłącza, drugie złącze to wony spływ. co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mencher_21    0

Po prostu zrób haczyk do starej dźwigni, by ją zablokował w odpowiednim położeniu


Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEDRO_20    0

hehe teraz to mnie zgasiłeś :) czemu ja na to nie wpadłem. Jeszcze jedno pytanko czy to normalne że po włączeniu hydrauliki zewnętrznej słychać bardzo intensywne syczenie i spadek obrotów silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEDRO_20    0

Po dokładnych oględzinach zauważyłem że jednak musi być 4 złącza bo jest jeszcze siłownik do otwierania klapki na talerze, nie widziałem tego wcześniej bo to tego siłownika ktoś uciął węże. Pytanie nadal aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mencher_21    0

musisz kupić w takim razie lbo rozdzielacz dwusekcyjny i wpiąć go pod pierwsze wyjście rozdzielacza pod siedzeniem, albo kupić jednosekcyjny, tyle, że będziesz musiał wajchować tą dźwignią pod siedzeniem...


Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEDRO_20    0

nie trzeba będzie wajchwować bo podnośnik nie jest do niczego potrzebny, rozsiewacz ten posiada własne koła. niestety nie znam jego modelu ani firmy ojciec go przywiózł z Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mencher_21    0

ale jak dasz jednosekcyjny, to będziesz miał jeden od klap, drugi od talerzy rozdzielacz i pomiędzy nimi będziesz musiał przerzucać.. nie ma żadnej tabliczki znamionowej?


Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie czy jest mozliwosc wyslania zdjec podlaczenia hydrauliki mam opryskiwacz z hydraulicznie podnoszonymi lancami i kosiarke rotacyjna na silownik bardzo ciezkie jest ciagle przelaczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Witam mam problem z podnnośnikiem w 2812.A mianowicie gdy jest zgaszony bardzo szybko opada,jeśli chce przewieź belkę na chwytaku mocowanym z tyłu ciàgnika to nie ma siły jej podnieś,waga belki ok 500 600kg.Co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Kiedyś podnosił? To że nie podnosi to stawiał bym po prostu na fabrycznie słaby podnośnik. U mnie w 4512 czy wuja 4514 z chwytakiem/wędką jak była mokra bela 120x120 to nie mógł podnieść. 

Odnośnie opadania na zgaszonym to było na forum sporo. Jest wiele możliwości że gdzieś olej schodzi i nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

kiedyś podnosił,mam tez c 360 i podnosi bez problemu.Chcę założyć tura i chciał bym go założy do 2812 bo jest bardziej zwinny niż c 360 .Ale nie wiem czy sobie poradzi.Tur potrzebny mi jest do balotów i obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Proszę wypowiedź kogoś kto posiada tura przy 2812 jak się sprawuje,czy trzeba coś modernizować przy ciągniku z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam mam od nie dawna ursusa 2812 i mam z nim  problem a mianowicie jeżeli podnoszę na podnośniku jakąkolwiek maszyny to wajchą nie umiem ustawić jedną wysokość. Dźwigam pomału wajche  do góry i pomału dźwiga cały czas i jak przestane i puszcze to podnośnik dalej dźwiga, nie ma tak ile przesunę dźwignie tyle stanie tylko caly czas dźwiga. Byłem sie popytć i mi powiedział znajomy że może to być pompa ale to nie jest w 100% pewne że to bd działać;/ nie chce pakować 1,5tyś jak później będe miał to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to tyle można by samemu pomyśleć i zacząć obsługiwać podnośnik druga dźwignią.... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Od błotnika to regulacja siłowa.

Cofnij ją maksymalnie do tyłu i używaj drugiej, od regulacji pozycyjnej, będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam objawił mi się kolejny problem a mianowicie, jak podnoszę coś lekkiego np: brony czy pług jest wszystko super, ale jak podnoszę  coś ciężkiego siewnik  rozsiewacz  coś strasze trzaska w skrzyni  metalicznym odgłosem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Obstawiam że dzieje się tak tylko dla określonej pozycji dźwigni regulacji pozycyjnej? Spróbuj troszkę cofnąć dźwignię lub daj do przodu ok 1-2 cm i napisz czy coś się zmienia. Jeśli się zmieni to zapamiętaj i musisz z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czyli jak wyżej kolega wspomniał- ten typ tak ma. Ustawiał tak aby nie hałasowało i się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z hydrauliką w U2812

Podnosi przyczepę bez żadnego problemu ale już nie chce opuścić dopiero po wyłączeniu regulacji siłowej z stałego wydatku na opuszczanie opadnie.

Jak podłączam siłownik 2 stronnego działania wysunie tylko troszke i stoi.

Wymieniłem szybko złącza i dalej to samo.

W jednym i drugim wejsciu tak samo

 

Rozdzielacz RBS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Za dźwignią rozdzielacza jest tam taka śrubka na płaski śrubokręt wykręć ją do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj