lukasz345

Deutz-Fahr M1002 vs Claas Mercator 75

Polecane posty

lukasz345    0

Chcę kupić jeden z tych kombajnów mam do wyboru:

- Claas mercator 75 bez kabiny, rura hydrauliczna, chłodzenie cieczą

-Deutz-fahr 1002 z kabiną, sieczkarnią, chłodzenie powietrzem

 

 

Hedery oba 3.2m. kombajny kosztują 20.000zł. Który wybrać?? :)

 

Proszę o pilną radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

posiadam deutz-fahra M1202 maszyna jest z 1987roku naprawdę godna polecenia bardzo wydajna mimo hederu 3,6 więcej nim skoszę w tym samym czasie niż Bizon , spalanie bardzo małe na godzinę koszenia w tęgim zbożu spala mi 10-12 litrów części orginalne sżą bardzo drogie ale można je zastąpic polskimi np od bizona, sprzęt ogólnie mało awaryjny. największą uwagę należy zwracać na chłodzenie silnika musi wszystko być super pouszczelniane bo łatwo przegrzać silnik i w tedy pojawiają się problemy -koszt remontu kapitalnego silnika F6L912 wynosi około 30000zł (szok!!!) nie warto eksperymentować z olejami bo od niego głównie zależy dobre chłodzenie. za olej w serwisie zapłaciłem 180zł/litr ale było warto. ogólnie sprzęt bardzo dobry według mnie i lepszy od claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

dzięki Michał za info, a jak się nim kosi? W tych wszystkich claasach płaci się najczęściej za markę :) przekonałeś mnie i wybiorę deutza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek617    4

Ja ci proponuje Deutz-Fahr M1002 ponieważ posiadam trochę starszego M1000 i jak na razie jestem zadowolony. Chłodzony jest powietrzem silnik nie do zajechania ale decyzja należy do ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Dzisiaj byliśmy oglądać Fortschritta E-514. Kosztuje 30.000zł. Niestety nie mamy tyle a poza tym jest dla nas za duży. Więc zamówimy Deutza.

 

 

ps. ILe wchodzi litrów oleju do silnika i co ile mtg się go wymienia? Chodzi mi o deutza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

oleju wchodzi ok.10 litrów kosi się nim bardzo dobrze i czyści bardzo dobrze i mało gubi zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
dzięki Michał za info, a jak się nim kosi? W tych wszystkich claasach płaci się najczęściej za markę :) przekonałeś mnie i wybiorę deutza :)

No nie wiem czy tylko za marke. Płacisz też za jakość a tu jest bardzo wysoka i nie tylko za to. Czemu nie piszesz o stanie tych kombajnów i ile mają mtg zrobione??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Dlatego że dużo sprzedawców w komisach zbyt wiele sobie liczą za maszyny tej firmy. Aczkolwiek jeszcze się wstrzymam od zakupu deutza fahra, gdyż cena oleju mnie trochę przestraszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

eeeeeee tam wlejesz superolu i też pojedzie i bedzie chodził, po pierwsze jak kombajn nie bedzie dużo pracował nie opłaca sie kupować drogiego oleju, wymieniasz co rok i jazda, z tym 180zł za litr to przesada, w życiu nie wydałbym tyle kasy na olej do takiego kombajnu, chyba że kosił by u mnie ponad 100 ha na sezon hehe to wtedy tak, lałbym turdus, fush czy coś w tym stylu i ok, z tą kapitalką za 30 tysięcy to śmiech na sali, robiłeś kapitalke czy co że wiesz że tak drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co to za olej za 180zł za litr ja widziałem tylko najdroższy olej za 70 zł/litr, bo turdus kosztuje ok 13 zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

mój błąd 180 to za dwa litry -dzisiaj sprawdziłem na paragonie a co do 30000 zł za remont kapitalny to nie żart, bo ceny orginalnych są kosmicznie drogie i jest niewiele firm które naprawdę potrafią zrobić taki silnik dobrze. nie radzę wlewać superolu lub innych takich badziewi do tego silnika , na takim oleju pochodzi 2-3 dni i się przegrzeje i zatrze się, wiem coś o tym bo przetestowałem to na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
eeeeeee tam wlejesz superolu i też pojedzie i bedzie chodził, po pierwsze jak kombajn nie bedzie dużo pracował nie opłaca sie kupować drogiego oleju, wymieniasz co rok i jazda, z tym 180zł za litr to przesada, w życiu nie wydałbym tyle kasy na olej do takiego kombajnu, chyba że kosił by u mnie ponad 100 ha na sezon hehe to wtedy tak, lałbym turdus, fush czy coś w tym stylu i ok, z tą kapitalką za 30 tysięcy to śmiech na sali, robiłeś kapitalke czy co że wiesz że tak drogo?

Kombajn będzie pracował na 15 ha. Na usługi raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie w okolicy pracują oba te kombajny i jeden i drugi ma swoje zalety i wady z tym że do claasa jest u mnie łatwiejszy dostęp do części jeśli będzie pracował na 15 ha to raczej nie będzie się przemęczał tylko dokładnie sprawdż jego stan techniczny żeby coś nie padło w środku sezonu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

z częściami do deutz fahra jest spory problem bo praktycznie każdą część trzeba sprowadzić z Niemiec i to zajmuje kilka dni , a w sezonie to dużo czasu jak trzeba kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Dzisiaj dostałem zdjęcia claasa i okazało się że nie jest to 75 tylko 70. Stoi u niemca za stodołą trochę zardzewiały, rura mechaniczna. W poniedziałek będziemy dzwonić to komisu i jak silnik zapali to go chyba weźmiemy. Za te pieniądze w super stanie nie będzie. Do Mercatora o części nie jest trudno. (mam taką nadzieję)

 

Jak myślicie kupić go czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

nad mercatorem bym sie nie zastanawiał o ile jest w dobrym stanie, dokładnie musisz go obejżeć żeby sie nie wpakować w maszyne z niespodzianką :) poza tym do claasów są części a do fahrów słabo z nimi a w dodatku jak mają być wysokie ceny naprawy i części to fahra sie nie opłaca, bierz mercatora i już ! :)

a tak apropo to nie chce mi sie wierzyć z tak wysokimi cenami części do fahrów, kapitalke perkinsa 6 cylindrów z mercatora zrobi sie spokojnie w cenie do 6 tysięcy ale zależy jeszcze co trzeba wymieniać, moj znajomy robił kapitalke takiego perkinsa i wyszło go około 5 tysięcy i teraz chodzi jak rakieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

A jak by był silnik słaby(nie daj Boże), to dużo jest ceregieli z remontowaniem go? Mercator 70 ma go z tyłu. Narazie ten claas jest w niemczech. Porozmawiamy z sprzedawcą, niech powie co mu jest. Moim zdaniem na taki areał jaki ja posiadam nie ma co kupować kombajn i robić mu kapitalkę silnika. U mnie będzie chodził 6 dni w roku. Claas nie był garażowany z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

zależy co by było przyczyną tej słabości, najwzrzniejsze żeby silnik nie brał oleju i żeby nie miał przecieków i przedmuchów bo jak był przegrzany to może mieć takie objawy,mogła sie zniekształcić głowica i mogą być z pod niej wycieki, obejrzyj gdokładnie silnik, okolice głowicy, posłuchaj jak pracuje na różnych obrotach itp bo nic innego nie możesz zrobić, jak ten silnik bierze już olej to nie opłaca ci sie brać tego kombajnu, a jak ma jakieś małe przecieki to poprostu sie targuj zeby mieć kase na ich likwidację, najgorzej jak by były z pod głowicy bo gdy jest zwichrowana to wymiana uszczelki dużo nie da bo po jakimś czasie znowu zacznie ciec, ogólnie co możesz sprawdzić to luzy na kołach pasowych których nie powinno być, wytrząsacze, sita,obejrzeć pasy wjakim są stanie, opony, stan wizualny, targój sie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do michal18

 

Cos mi tu nie gra z tymi olejami.180 zł za dwa litry??Co to za olej jest??Podaj jak mozesz oznaczenie tego oleju bo mi sie wierzyc nie chce ze tyle olej kosztuje. Syntetyk Mobila albo Castrola tyle kosztuje ale za 4 litry.Cos cie chyba w serwisie w ch...a zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

albo poprostu ściemniasz... bo ja też takiego drogiego oleju nie widziałem ani o takim nie słyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

tyle za olej płaciłem w serwisie deutza koło nadarzyna oznaczenia nie podam bo nie pamiętam to było 2 lata temu, być może że mnie zrobili na szaro ale i tak dali mi 15% upustu na wszystkie części bo brałem części za 17 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj