LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenica
MariuszT    16

w tym roku takze zastosuje ug max!!!i nikt mi nie powie ze srodek nie działa,bo teraz bedzie juz stosowany 5rok i wiem jaka ziemia była na poczatku a jaka jest teraz,sam zastosowałem sam sie przekonałem i zdania nie zmienie.Pozdrawiam Firme Bogdan,i zycze dalszych sukcesow

No to napisz jakie są efekty stosowania tego badziewia. Jak na razie robicie sztuczny zamęt wychwalając Bogdana i jego produkt bez jakiegoś konkretnego uzasadnienia.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Może dla ciebie to nie jest badziewie ale dla mnie jest to nieadekwatne do ponoszonych kosztów.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

UGmax służy do poprawy urodzajności gleby poprzez wzbogacenie różnorodności jej życia biologicznego.

 

UGmax przyspiesza rozkład masy organicznej (słomy) i odbudowy zawartości materii organicznej w glebie. Droga, w której ten proces przebiega, patrząc przez pryzmat działania krótkoterminowego (np. kolor masy organicznej podczas nasilającego się procesu, o którym piszecie) i długoterminowego (efektu poprawy stanu gleby i jego wpływu na plonowanie roślin) zależy od bardzo wielu czynników między innymi: rodzaju gleby, zawartości materii organicznej, jej pH, wilgotności i temperatury, intensywności nawożenia mineralnego i ochrony roślin, ilości i rodzaju wprowadzanej masy organicznej, stopnia wymieszania z glebą, itp. Trudno jest precyzyjnie opisać przebieg procesów zachodzących w glebie przy jednej zmiennej, a przy tylu jest to wręcz niemożliwe. Dlatego podajemy ogólne zasady, w których mieści się poprawne stosowanie oraz zapewnienie niezbędnych warunków dla rozwoju życia i procesów zachodzących w glebie by uzyskiwać jak najlepsze efekty.

 

Zgodnie z ustawą o nawozach i nawożeniu na etykiecie UGmax wymieniony jest jego skład, w który wchodzą mikroorganizmy oraz mikro i makro elementy.

 

Pozdrawiamy

Firma BOGDAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

W naszych warunkach na powierzchni 1 ha w poziomie akumulacyjnym jest od 3 do nawet 10 ton żywych organizmów! I moje pytanie brzmi: jakim cudem zawiesina której stosuje się 1 litr na rok w której znajduje się kilka gram, może zmienić procesy mikrobiologiczne, jeżeli w glebie jest kilka ton które nie mogą tego zmienić?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Mariusz T-czary mary hokus pokus,patrz na końcowe efekty a nie rozdwajaj włosa na czworo .Co do tego ugmax-a to ja zanim go zastosowałam przeczytałam od dechy do dechy wszystkie opinie nie tylko na tym forum, zrób to samo ,znajdziesz też moje wypowiedzi.Wiadomo ,Ze nie stosuje się go na gleby w bdb kultrurze rolnej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

@JPH2 lepsze efekty daje obornik czy gnojowica oraz uregulowany odczyn.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Zawsze jakąś alternatywą jest poplon i słoma


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

#533marcinn998

Mozna ten uzyniacz zastosować razem z wapnowaniem?

 

Wapno węglanowe i inne naturalne możemy stosować razem z UGmax, a wapno tlenkowe i defekacyjne wymaga wymieszania z glebą na 2 tygodnie przed stosowaniem UGmax.

 

#534MariuszT

@JPH2 lepsze efekty daje obornik czy gnojowica oraz uregulowany odczyn.

 

Słoma obornik czy gnojowica jest źródłem cennych składników pokarmowych w niej zawartych jak również surowcem do tworzenia materii organicznej w glebie. Ale żeby to nastąpiło i rośliny mogły z nich skorzystać to w środowisku glebowym muszą być odpowiednie warunki między innymi odpowiedni odczyn, wilgotność, temperatura, itp. oraz odpowiednia mikroflora, która przeprowadzi właściwe procesy przemiany.

Każdy z wymienionych elementów jest bardzo ważny i jeden nie zastąpi drugiego. Dlatego dla poprawy i utrzymania dobrego stanu gleby jest tak ważne aby wpływać na jej brakujące ogniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

W naszych warunkach przeważnie brakującym ogniwem jest brak wapnowania.

@Bogdan czekam na odpowiedź pytania, które zadałem w poście #531.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i bardzo Madrże Sołtys..zauwazysz roznice do 3lat juz bedziesz widział ze ziemia duzo lepsza bedzie..uprawa prosciejsza.

Edytowano przez kombajnista84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

MariuszT

@Bogdan czekam na odpowiedź pytania, które zadałem w poście #531.

 

To prawda, że jeden litr UGmax w stosunku do ton mikroorganizmów zasiedlających glebę to jest niewielka ilość, ale najważniejsze, że to wystarcza.

„W glebie jest jak w naszym życiu ….”.

Mikroorganizmów w glebie jest bardzo dużo i wystarczy troszkę je uzupełnić by nimi odpowiednio pokierować, a UGmax to właśnie czyni.

http://www.agrofoto....tecznosc-ugmax/

Badania wykazują, że 0,9 l/ha, a w niektórych przypadkach to już nawet 0,3 l/ha jest ilością wystarczającą do uruchomienia właściwych procesów poprawy stanu gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Ale jak kilka gram może zrobić lepszy efekt niż kilka ton mikroorganizmów?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Mariusz- to nie miejsce na robienie wykładu nt rozwoju mikroorg bo to temat rzeka, przeczytaj ten cały temat na forum od dechy do dechy a już znajdziesz część odp na nurtujące cię pytania, wypożycz sobie z biblioteki czy od studenta mikrobiologii lub rolnictwa ksiązki, poczytasz a są to opracowania naukowców i nie będziesz miał wtedy wątpliwości czy ktoś wciska ci kit czy nie a sam będziesz po takiej lekturze ekspertem w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Jeśli nie tu to gdzie się pytać skoro temat o użyźniaczu. Poza tu chcę wiedzieć co na to powie producent.

@Bogdan czekam na odpowiedź.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

dwa pytania stricte techniczne.

 

1. Jaką minimalną ilością wody można pryskać UGMaxem?

Mam dość daleko położony kawałek 11ha a opryskiwacz 1800l, czy 160l na ha będzie wystarczające? Dodam ze dysze 2 strumieniowe drobno lub srednio kropliste (niebieskie lub czerwone)

 

2. Ile po zabiegu odczekać z talerzówką? Czy do 30 godzin UGMax może być nie wymieszany z glebą? Chciałbym w tym roku zwiększyć areal stosowania UGmax do 30ha, opryskać jednego dnia rano, a później przepiąć maszyne i talerzować - stalerzowanie 30ha to dla mnie ok 15 godzin pracy. Biorac pod uwage jeszcze czas wykonania oprysku i nocke, w której się spi to wyjdzie mi max 30 godzin między opryskiem a talerzowaniem.

Czy jednak zalecacie podzielić pole na czesci i opryskać, stalerzować, znów opryskać, stalerzować i tak podzielić sobie robote na kilka dni?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

UGmax zalecamy stosować w 200 do 300 l/ha wody. Ta ilość wody ma zapewnić dobre rozprowadzenie środka w resztkach pożniwnych i wierzchniej warstwie gleby. Zalecaną ilość wody można zmniejszać stosując UGmax na wilgotną glebę lub w deszczowe dni.

 

Stosowanie UGmax przypada w różnych warunkach pogodowych, stąd jeśli zabieg wykonujemy przed deszczem lub w trakcie to UGmax wsiąknie do gleby i uprawa może być znacznie później przeprowadzona lub też można z niej zrezygnować.

Po zastosowaniu preparatu na wilgotną glebę również nie musimy się z uprawą za bardzo spieszyć. Natomiast w żniwne słoneczne dni i suchą glebę, zalecamy górną ilość wody i w miarę możliwości niezwłoczne wymieszanie preparatu z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

I nadal nie doczekałem się odpowiedzi jak kilka gram mikroorganizmów może zrobić lepszy efekt niż kilka ton zawartych w glebie? A ty @BOGDAN już od kilku stron na pytania userów odpowiadasz przepisując ulotkę tego "cudownego" produktu.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

A ja znowu zamówiłem, dzisiaj doszła przesyłka, nie mam żadnych konkretnych dowodów na działanie tego środka, ale szkodzić chyba nie szkodzi, w tym roku wielu rolników zaorało pola po zimie, ci co zostawili to różnie zbierali. U mnie bogatka bez śladów choroby, zebrałem 8 ton z hektara bez większych wysiłków. Dlaczego mam nie stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Taa ci co zostawili oziminy różnie zebrali a ty aż 8 ton! Rewelacja, tylko patrz na wagę a nie na objętość...

Dlaczego nie stosować? Hmm, sam napisałeś, że nie ma żadnych konkretnych powodów na działanie tego środka, A moje zdanie na ten temat tak jak pisałem wcześniej, jest to zabieg nieadekwatny do ponoszonych kosztów.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mogę go zastosować na podorywkę?

Dałem teraz EM, i myślę żeby pojechać kawałek UG max.

A ile on kosztuję. Bo pytałem się w jednej firmie to ponad 700zł za 5 litrów.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj