LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenica
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dodaję UG MAX do gnojowicy i razem wylewam na pole. Różnicy nie ma żadnej!

 

na 17m3 gnojowicy gestej tucznikowej wlewam 1,2l UG MAX i to rozlewam na 1ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Też spróbuje UGmax. Pod jęczmień zaraz po żniwach :) Jak sądzicie dobre rozwiazanie będzie po ciętej słomie z pszenżyta na to obornik i UG max i zaraz za tym pług. na hektar wydam te 130 zł tak czytam to powinno pomóc B)

Najlepsze rezultaty przemiany masy organicznej w materię organiczną daje płytkie wymieszanie jej z glebą, gdyż do prawidłowego procesu przemiany niezbędny jest dostęp powietrza, stąd głęboka orka nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

HubertOjdana, zadzwoń do firmy i spróbujcie ustalić przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

I co daje coś ten UG MAX bo my też zastanawiamy sie czy go nie zastosować albo samego mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krotko mowiac poprawia zyznosc ziemi..zauwazalne jest to juz przy samej uprawie..a pozniej ze zboze lepiej wschodzi lepiej sie krzewi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Baniak 5L UGmaxu lezy u mnie juz 3 rok. Czy nada sie do zastosowania po tak długim lezakowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to zależy jaki jest zapach po otwarciu-najlepiej porównać ze świeżym-zapach,kolor i konsystencje-ponoć jak powietrza nie dostał to może dłużej poleżeć jak termin ważności.szkoda że tak długo go trzymałeś,mogłeś drugiego roku chociaż na obornik wylać-aż takiej straty by nie było-to trochę kasy jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

od 2 zaczeliśmy się bardziej przyglądać temu co się dzieje w polu.

z ciekawości zastosowaliśmy UGmaxa, do tego na jednym kawałku pola udało się nam zwapnować, efekty w plonie i jakości ziarna są znaczne.

Co było tego przyczyną? wydaje mi się, że na pewno kilka czynników.

Ph podskoczyło nam z 5.2 w roku ubiegłym do 5.8 teraz.

Daliśmy znacznie mniej azotu niż w roku obiegłym bo tylko 100kg/ha a plon był 7.15 i 6.75 na dwóch fragmentach pola co dla mnie najciekawsze przy tegorocznej szuszy wyrównanie jęczmienia było na poziomie 92 i 87%.

Pewnie w jakimś stopniu przyczyniło się stanowisko - w zeszłym roku na tym polu mieliśmy rzepak.

 

Za kilka dni skończę zbiór z tego pola - zostało tam jeszcze 6ha pszenicy to będę mógł w pełni określić co i jak, zobaczymy później jak będzie wyglądała orka na tym polu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Za kilka dni skończę zbiór z tego pola - zostało tam jeszcze 6ha pszenicy to będę mógł w pełni określić co i jak, zobaczymy później jak będzie wyglądała orka na tym polu.

CZEKAM NA RELACJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na relację z orki jeszcze musimy poczekać,

co do pszenicy z tego pola - ziarno bardzo ładne, grube i równe.

Plon w okolicy 8t/ha, piszę w okolicy ponieważ wszystko szło na magazyn więc nie było dokładnie zważone. Parametry pszenicy będą za kilka dni.

Nie wątpliwie na tym polu mieliśmy najlepsze zboża.

 

Pytanie, które dalej jest otwarte co było tego przyczyną?

1. stanowisko po rzepaku?

2. wapnowanie?

3. organizmy?

 

w tym roku poprawiamy PH na wszystkich polach - powoli już zwożą nam wapno, będziemy obserwować pola pod względem różnic jakie występują


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

witajcie. mam do Was małe pytanie, otóż przygotowuję już pole pod wysiew buraków za rok. ( podam już zabiegi jakie wykonałem)

 

w tym roku ściernisko zostało powapnowane wapnem magnezowym następnie została zasiana gorczyca, niedawno ją ściąłem sieczkarnią i zastosowałem oprysk dursban na pędraki i przyorałem to wszystko na głębokość około 30 do 35 cm. teraz wyrównałem pole i to chyba wszystkie zabiegi jakie wykonałem. I teraz właśnie rodzi się pytanie, bo chcę wdrożyć stosowanie UG maxa. Jeśli możecie to odpowiedzcie mi: czy jak zastosuje ten ugmax w dawce 0,9l/ha przed siewem buraków to czy jakieś będą widoczne efekty w plonie buraka?? czy coś w 1 roku to da?? z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Moje stanowisko co do UG-max jest takie:

Przectawiciel z firmy agrocentrum osobiście mi odradził stosowanie UG-max tz. gra nie warta świeczki kosty dość duże a efekt mizerny a swoją opinię wystawił na podstawie rolników którym się mówiło że efekty są po 2 latach a jak już mineło 2 to powiedziano im że muszą stosować jeszcze kolejne dwa więć raczej bym sobie odpuścił przed sianiem buraków


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

szkoda, że przed przyoraniem gorczycy nie dałeś Ug-maxa 0.6l a na wiosnę przed uprawą resztę dawki - tak jest to zalecane. Teraz to tak jak mówisz przed uprawą daj 0.6l a jak będą miały ok 10cm to daj resztę dawki. Pamiętaj żeby było pochmurno a najlepiej w czasie deszczu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

IMO, stosowanie UGmax najbardziej daje efekt na mocno wyeksploatowanych ziemiach, gdzie np sadzi się 2 razy w roku warzywa, bądź ziemniaki na bardzo wczesny i późny zbiór. Wtedy będzie widać efekt.

Jeśli masz dobrą kulturę ziemi i dbasz o odpowiedni płodozmian, myślę że obejdzie się bez UG ;) szkoda pieniędzy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie chciałem lać ug maxa na gorczycę gdyż pryskałem ją dursbanem po ścięciu od pędraka żeby w burakach potem tego cholerstwa nie było,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ugmax -jego korzystne działanie widać gołym okiem.

Edytowano przez milanreal1
brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

milanreal-przeciez nie bedę pisac epistoły na temat mojego stwierdzenia- Ugmax -jego korzystne działanie widać gołym okiem-bo juz w tym temacie się naprodukowałam i powielac się nie będe,a jak ktos jest ugmaxem zainteresowany to poczyta sobie wszystko od poczatku i nie rozumiem dlaczego w statusie ostrzeżeń z twojego powodu coś mi narosło. Logika wzkazuje ,że jak -korzystne działanie widać gołym okiem-tzn że są czegoś pozytywne efekty, które widzisz patrzac na to .Ugmax stosujesz doglebowo a co z ziemi wyrasta? Tylko rosliny! I ty te rośliny widzisz.No nie?Gołym okiem oczywiście!nie musisz mieć tu lupy ani mikroskopu.A jak się mowi o korzystnym dzialaniu to znaczy ,ze rośliny lepiej się rozwijają ,a w końcowym etapie dają wyzsze plony.Suma sumarum wytykajac mi brak uzasadnienia, obrażasz pozostałych forumowiczów,których uważasz za ciołków nie rozumiejących znaczenia tak oczywistego stwierdzenia.Jeżeli ktoś miałby co do tego jakieś niejasności juz do tej pory by się odezwał i podjął dysputę w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po 1 każdy post wymaga uzasadnienia wg naszego regulaminu

Po 2 czytając ten temat opinie są różne więc nie mów że tylko Ty masz racje.

Po 3 Takie hasła to może rzucać Bogdan bo chce swój produkt zareklamować, Ty możesz najwyżej polecić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

milanreal- zarzucam Ci totalny brak obiektywizmu w ocenie wypowiedzi.Krótkie i węzłowate, w telegraficznym skrócie napisane stwierdzenia, w których wiadomo o co w nich chodzi, pozytywnie mówiące o ugmax,są zaraz napiętnowane.Kojarzy mi sie ta sytuacja z cholernie wygłodniałą tarantulą,która czyha na bogu ducha winną ofiarę ,która nieopatrznie "depnie jej na odcisk".Z tego wniosek ,że pozytywy nt. ugmaxa podnoszą ci ciśnienie i jego zwolennicy to twoi wrogowie.Bo dlaczego np.--o qwa... ja stosuje 3 rok na polowie pola i roznicy nie widac-- lub -nto dziwne ...a jak ziemie uprawiasz to jest Zyzniejsza??bo ja zauwazylem ze jest --DLACZEGO TU NIKT NIE CZEPIA SIĘ O UZASADNIENIE???? Bo cenzorowi przypadły do gustu.A tak w ogóle jeżeli uzasadnienia są takie ważne u kolegi to proszę do tego samego się stosować i gdy na coś się powołujemy to podaje się nr & i nr ust. z /dot.pkt 1 z dn.21.12 2011/regulaminu, bo jakoś nie mogę tego znależć.

AD 2 /z dn.21.12/-Brak uzasadnienia kolegi w kwestii, że mówię że tylko ja mam rację-nie przypominam sobie abym zaciekle walczyła o udowodnienie swoich racji,kolegę poniosła w tym wypadku fantazja.Proszę o ponowne przeczytanie postów nie tylko w tym temacie ale i pokrewnym.

AD 3-Jakoś nie mogę sobie przypomnieć aby zdemaskowany w tej chwili przez kolegę pan Bogdan promował swój produkt.Owszem z miłą chęcią czytałam posty Bogdana,bo wiele wyjaśniały w temacie gleboznawstwa i mikroorganizmów i dopiero kiedy niedawno polecił komuś aby zgłosił się do jego firmy,stwierdziłam że to ktoś z firmy "Bogdan" .A tak już na koniec. W innym dziale ktoś napisał tylko tyle-wolę cwaniacki ton niż ośli lament-bez uzasadnienia!!A ciekawe co by z tego wyszło.Więcej głosu w tej sprawie nie zabieram ,bo szkoda już języka strzępić po próżnicy.Kolega aby wyjść z twarzą będzie przy swoim obstawać.Ja to rozumiem i nie gniewam się.

 

no comment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miczka87    0

Czy są jeszcze jakieś inne użyźniacze glebowe, oparte na mikroorganizmach, warte uwagi oprócz UGmax i EMów? O informację proszę na priv lub na forum..jak kto woli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miczka87 na bazie mikroorganizmów oparty jest chyba jeszcze Microhumus produkowany przez Polsil.

Prócz tego są środki zawierające materię organiczną (kwasy huminowe i fulwowe):

Humistar

Agriful

AgriM40

Rosahumus

Jako użyźniacz jest też wyciąg z alg morskich: Bio-Algeen

Dla roślin ozdobnych i do stosowania pod osłonami Biosept jako wyciąg z grejfruta

 

 

Pewnie też są inne środki ale należałoby dokładniej poszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianxxx    0

nie czytałem wszystkich wpisow bo trochę ich jest a czasu niema myślałem o zastosowaniu ug maxx na wiosnę pod owies pole jest zaorane i teraz przed bronowaniem należy go użyć czy przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj