LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmag    54

piaseczki-erozja nieunikniona.całą noc może padać a po południu ziemniaka się kopie.

 

helikopter dobry-rotorem by roztrzepał,pewnie kosztowna sprawa :(

 

 

te mieszanki to plon główny-przez cały okres wegetacji dużo tego narośnie,jako poplon po warzywach-cienko to widzę,a po zbożach u nas też nieciekawie,późno są.

 

z braku laku(czyt."gnoju")inaczej kombinuję,nawet kosztem jakichś hektarów na których nie zbieram plonu-ale to procentuje w inny sposób.

 

 

za dużo nie mogę zbierać-bo tylko problemy:ze sprzedażą,ludźmi do zbioru,magazynami.

 

wiecie jaki jest najlepszy kombajn :mulczer+brona talerzowa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

to muszę, przyznać, że płyciutko uprawiasz :unsure:

jeździsz na ciśnieniu 1,2 czy 0,8 bara czy też jeszcze niższym?

z tym zachwaszczeniem to dziwna sprawa bo z kim bym nie rozmawiał to przyznaje się że po 2 do 4 lat następuje wzrost zachwaszczenia, który następnie znacząco spada, co obecnie obserwuję u siebie :)

siejesz jakieś okopowe czy tylko zboża?

Akurat na tej działce głębiej nie trzeba.

I co ważne talerz z wałem na tyle.

 

Do grubera i talerzówki jest zazwyczaj zapięty JCB fastrack 7270.

Jego specyficzna konstrukcja pozwala na jazdę w talerzu z prędkością do 20km/h. New holland tg 280 nie ma polotu do niego z przyczepioną tą samą maszyną.

 

Zachwaszczenie rośnie, prawda, ale przy monokulturze. W płodozmianie nie ma szansy na wzrost.

 

Czy sieję okopowe? Tak.

 

Poza tym, bezorkowo idzie rzepak, zboża, buraki i kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Wracając jeszcze do ug maxa oglądając aktualną reklame tego środka na forum przypomniała mi się jedna z podstawowych zasad reklamy a mianowicie jeśli nie masz nic ciekawego do zaoferowania, produkt jest słaby to niech zareklamuje go albo chociaż niech w tle będzie widoczna jakaś ładna skąpo ubrana kobieta i produk powinien pójść B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sympatyczna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@piotrek-takie reklamy z sympatycznymi skromnie ubranymi panienkami to bardzo wiele środków już ma-te skuteczne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Poza tym, bezorkowo idzie rzepak, zboża, buraki i kukurydza.

no to tak jak u mnie, ale mimo to zauważyłem u siebie i znajomych oraz na wszelkiego rodzaju konferencjach i spotkaniach, że pierwszych latach zachwaszczenie rośnie, możliwe że u ciebie nie miało już jak wzrosnąć ;) bo innej opcji nie widzę, lub też nie sprawdzałeś dokładnie wzrostu zachwaszczenia na mkw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A stosował ktoś użyźniacz "Rosahumus"?? Daje się od 3 - 6 kg /ha cena kilograma ok 60zł . Działa już w pierwszym roku stosowania


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

Przepraszam że odświeżam temat ale czy ktoś stosował z was na jesień Ugmax a na wiosnę EM i czy te 2 urzyżniacze można łączyć razem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam to,jak wynika z waszych wypowiedzi,to lepiej stosowac wapno i shelaty zamiast ugmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Raczej lepiej poprawić całą agrotechnike oczywiście regulując również pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

rami-http://www.agrofoto.pl/forum/topic/39139-em-naturalnie-aktywny/page__pid__738127__st__260 wejdz na tę strone i poczytaj zwłaszcza kilka ostatnich gdzie są zdjęcia i ciekawy filmik i moje uwagi nt ugimaxa,bo nie chce mi się znowu od początku pisać.W kazdym badż razie twardo będę na scierń stosowac ugimax i przedsiewnie w tym roku Dlatego tak bo dopiero pierwszy raz,a ph gleby i zasobność w skł pokarmowe mam dobrą na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

a mi sie wydaje że to całe UG Max to to samo co EKOSŁOMA i podejrzewam że ma takim sam skład, azotu 15% tego tyle i tamtego tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

witam to,jak wynika z waszych wypowiedzi,to lepiej stosowac wapno i shelaty zamiast ugmax

Wymienione preparaty, mimo podobnego celu mają inny sposób działania i należy je rozpatrywać pod względem potrzeb wynikających z konkretnej sytuacji.

Wapno podnosi pH gleby, co wpływa na poprawę warunków życia glebowego oraz zachodzących w niej procesów.

Natomiast wymieniony UGmax uzupełnia mikroorganizmy niezbędne w procesie przemiany resztek pożniwnych w próchnicę.

 

koniu - ekosłoma o której piszesz jest preparatem mineralnym czy biologicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko że te mikroorganizmy są w glebie i potrafią się namnażać bez problemu. Tylko do tego potrzebuja odpowiednich warunków m. in. pożywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ekosłoma jest środkiem do szybkiej mineralizacji resztek pożniwnych a porównująć sklad chemiczny innych odżywek EKOSOL to nie ma wielkiej różnicy w składzie procentowym i tak myśle że to UG ma ten sam skład co EKOsłoma :) ale czy tak jest napewno to nie mam pojęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@koniu-właśnie że się mylisz-ekosłoma czy inne ekosole to są nawozy co zawierają NPK i mikro-UG jest preparatem zawierającym kultury bakterii glebowych.bakterie są w glebie-jak już ktoś wyżej pisał trzeba je tylko karmić,zgoda-tylko pamiętajmy o tym że w glebie są również bakterie niepożądane,które konkurują z pożytecznymi i zabierają im pokarm,stosując UG lub inne tego typu preparaty zwiększamy ilość pożytecznych,jakby powoli likwidując te złe.przywracamy równowagę.co ciekawe niepożądane bakterie w złym ph i przy małej ilości próchnicy czują się bardzo dobrze,a pożyteczne giną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

rozumiem, ale nadal jakoś nie jestem do tego UG przekonany :) nie muwie że to nie działa itp, w sumie musiałbym spróbować na jakimś polu, ale nie wierzę w to że tam gdzie jakieś mokradła zawsze były to po UG nie ma tego problemu, a co z iłami i glinami? :D

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mokradła-tam gdzie woda spływa,to spływa i nic na to nie ma(chyba żeby staw wykopać),gliny(mam takie kleksy)to się lepiej wyrabiają,lżej.

nie będzie widać gołym okiem po miesiącu-niestety to potrzebuje czasu.

niestety żeby się przekonać trzeba spróbować,na niewielkim areale-to wtedy koszty nie takie olbrzymie.

działać to działa-tylko cudów-jak niektórzy opisywali niesamowitych,ileś tam krotnych zwyżek polonu nie ma co oczekiwać-bądźmy realistami,ale kalkulacja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Też spróbuje UGmax. Pod jęczmień zaraz po żniwach :) Jak sądzicie dobre rozwiazanie będzie po ciętej słomie z pszenżyta na to obornik i UG max i zaraz za tym pług. na hektar wydam te 130 zł tak czytam to powinno pomóc B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

UrsusCzesio ---Ja będę stosować na rzepaczysko - oprysk i talerzówka-pierwsza dawka, bo pierwszy raz a potem druga dawka bezpośrednio przed siewem pszenicy.Najlepiej zadzwoń do firmy BOGDAN i tam powiedzą w jakiej kolejności to zrobić.A ile dajesz teraz ugmaxa na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku takze bede uzywal Ugmax...w zeszlym roku stosowalem pierwszy raz na pocieta slome z jeczmienia ..teraz na tym polu rosnie pszenica jara a jest to kawalem 3ha i polowa jest pryskana a polowa nie ..i widac kosmiczne roznice..tam gdzie stosowane zboze zdrowsze klos grubszy,w tym roku tez zastosuje juz na wiekszej powieszchni,,najlepiej kto nie dowierza niech tylk na strt kupi jedna butelke na prube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no qwa... ja stosuje 3 rok na polowie pola i roznicy nie widac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no qwa... ja stosuje 3 rok na polowie pola i roznicy nie widac....

 

Więc w takim wypadku należy pogratulować że glebę utrzymujesz w takim stanie że takie preparaty są zbędne ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli sie nie myle to to pole na gnojowicy uprawiane to co tam ma brakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj