LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz20    702

Na wystawie w Bratoszewicach 2-3 lata temu pytałem się przedstawiciela firmy oferującej UGmax jak to się stosuje na łąki to powiedział że roczną dawkę rozkłada się na na dwa razy ale nie pamiętam już kiedy pierwszy i drugi zabieg i w jakim odstępie. Stosować na pewno możesz :o


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

"Wapnowanie wpływa na przyspieszenie rozkładu

substancji organicznej oraz procesu nitryfikacji,

które najefektywniej przebiegają, gdy odczyn

jest słabo kwaśny lub obojętny."

 

Więc działanie podobne!!!!!! A ile kosztuje UG na ha rocznie a ile wapnowanie? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

„silva”

 

Podobne nie znaczy takie same!

Chcąc uzyskiwać dobre efekty należy prawidłowo określić potrzebę i dopasować do niej środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale wciąż nie widzę tych różnic. A w pieniądzach które trzeba przeznaczyć różnice są spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jakie masz gleby, jaki odczyn, bo na kwaśnej glebie na pewno UG nie dostarczysz wapnia do gleby, i może jakichś ziemniakach nie będzie różnicy czy życie, ale spróbuj z jęczmieniem jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

pod względem mikro i makro elementów tak,

 

jest to tylko flora bakteryjna która może uzdrowić Twoją ziemię, ale nawożenia nią na dłuższa metę nie zastąpisz,

 

po prostu bakterie i inne rozłożą to co mają rozłożyć, będzie chwilowy wzrost składników, ale jak nie zapewnisz ich uzupełnienia, to wyjałowisz pole

 

UG jest to tylko taki "dopalacz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale przecież dzięki wapnowaniu również przyśpiesza się rozkład substancji odżywczych. Oznacza to że UG rozkłada to czego nie rozkłada wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

robi to znacznie szybciej, to substancja dzialajaca bezposrednio, a wapnowanie zmienia odczyn gleby, przez co przebiega szybciej proces nitryfikacji, ale to dzialanie dlugofalowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Przy białym wapnie tlenkowym wzrost plonów widać praktycznie przy następnym roku. A UG słyszałem że daje efekty po wielu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Odczyn gleby jest bardzo ważny i jeżeli gleba jest kwaśna to oczywiście wapnowanie jest konieczne i w tym przypadku daje najlepszy efekt!

Bo UG raczej inicjuje i przyspiesza procesy przemiany masy organicznej i udostępniania składników z form niedostępnych, których w glebie i w resztkach pożniwnych jest bardzo dużo oraz poprawia jakość gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

witam, u mnie w tym roku wyszło tak że jeden kawałek był skoszony bez sieczkarni, a reszta z sieczkarnią. Słomę rozgrabiłem, została opryskana UG-maxem, z talerzowana i przyorana na głębokość 15 cm. Na zimę przed orką pole było ruszone kultywatorem, rozsiane wapno i zaorane.Po słomie nie było żadnego znaku, tylko gdzie było więcej na poprzeczniakach to została tylko ale była rozłożona i miała czarny kolor, i o wiele lżej się orało ziemia ładnie się rozsypywała, jak nie było pryskane UG to ziemia jak się za pługiem nie po bronowało to zaraz były bryły że trudno czymkolwiek rozbić. Na drugi rok ma być na tym polu brokuł zobaczymy czy coś to da czy tylko pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na rozlożenie słomy znacznie lepszym sposobem jest wg mnie pryskanie mocznikiem. A ma ktoś jakieś badania z UG przy bardzo dobrym odczynie? Chciałbym to zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dlaczego lepszym? masz jakieś badania na to?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wszystkie wynalazki typu UG max, EM, PRP sol mają to do siebie, że efekty 100% są po kilku latach stosowania. Nie ukrywam, że koszty stosowania wyżej wymienionych produktów nie są niskie, a i nie neguje działania bo i efekty są. Po doliczeniu do nich kosztów nawozów PK uzbiera się niezła sumka. Jednak prawidłowy płodozmian, bądź chociaż trochę go przypominający (strączkowe, okopowe, motylkowe, min. raz na cztery lata), poplony, oraz wapnowanie co 5,6 lat znacznie ograniczają koszty produkcji i utrzymują glebę w należytej kulturze rolnej. Bez stosowania w.w. wynalazków.

Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Zgadzam sie z cytatem!

 

 

Może przesadziłem z tym lepszym. Ale myślę że tańszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Na rozlożenie słomy znacznie lepszym sposobem jest wg mnie pryskanie mocznikiem. A ma ktoś jakieś badania z UG przy bardzo dobrym odczynie? Chciałbym to zobaczyć.

 

Nie stosujesz UG ale twierdzisz, że jest niepotrzebny i za drogi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mówie tak dlatego bo sporo czytałem o tym. A na stoisku UG na pewnych targach nie mieli pojęcia co daje innego niż wapno+pryskanie słomy mocznikiem+głęboszowanie. A do tego nie mieli żadnych wiarygodnych doświadczeń z UG. ;/ Uważam że jest to przereklamowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz, to jakaś część prawdy tam się na pewno znajduje. Ja go nie stosowałem, także nie mogę o nim nic powiedzieć. Możliwe, że działanie jest również uzależnione od typu gleby, zadbania, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dokładnie Silva, reklama dźwignią handlu, a nie mogli powiedzieć?? bo co będą mówić, nie spotkałem w literaturze żadnych wieloletnich badań które by jednoznacznie przy prawidłowej agrotechnice potwierdzały ich skuteczność przekładającą się na plon, a te które miałem w rękach jednoroczne to nie wykazywały istotnej różnicy,

co nie znaczy że przy nieprawidłowej agrotechnice nie podratują sytuacji, co jest możliwe, ale do końca nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

dziękuje za poparcie. Wiele preparatów jest nakręcanych reklamą ostatnio widzę.

 

PS: brzozak2 fajny masz avatar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

ursus3603p Czy na tym polu stosowałeś już wcześniej UGmax, że zauważyłeś tak szybki rozkład słomy i już tak duże zmiany w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

UGmax dopiero pierwszy raz zastosowaliśmy w naszym gospodarstwie ponieważ sadzimy warzywa i trzeba było coś wykombinować aby słoma po żniwach się lepiej rozkładała i żeby ziemia była lżejsza w uprawie .

zobaczymy na drugi rok czy coś w ogóle to da czy będą jakieś lepsze wyniki w uprawach

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj