LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz20    710

a czy moglibyście mi coś polecić na lucernik??bo jest sporo przepłon i w tych miejscach lucerny nie ma albo jest taka że ledwo ją widać :D zastosowanie jakiegoś użyźniacza pomogłoby??z góry dzięki :D


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym polecał EM-y w dawce dwa razy po 20 litrów przed wieczorem albo w deszcz. Dawki w odstępie trzech tygodni. Na przyszłość to dobrze było na tym stanowisku wprowadzić je do gleby inwazyjnie czyli przez wymieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

U mnie razem z lucerną posiałem trawę z kończyną niema pustych pól, tyle do lucerny.A teraz mikroorganizmy glebowe. Nie dawno na szkoleniu o EMach dowiedziałem się o bardzo złym wpływie soli potasowej (chlorki) na mikro życie w glebie , zalecają siarczany potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My w tamtym roku jeszcze stosowaliśmy sół, teraz siarczanem nawozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Bobek_Farmer a mógłbyś mi coś więcej napisać o EM-y??tzn 20 litrów/ha??ale to jest 20l roztworu?gdzie to dostać?@tomekjas mam też lucernę w drugim kawałku i tam jest po całości ładna i równa to specyfika tego pola :D


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

20 litrów czystych bakterii, chyba, że zastosujesz szczepionkę to wtedy tylko EM-y, ale tego nie polecam. Generalnie im więcej wody tym szybsze wchłanianie, ale taki minimum te 250 l. wody/ 20 l Em, optimum będzie ponad 300. Tylko nie pryskaj w Słońce, przed wieczorem. bo tak to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

to jest w formie płynu tak?a jaka jest cena?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A po ile kupujecie siarczan potasu ? To chyba dużo drożej wychodzi od soli potasowej ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już nie pamiętam, bo był wcześniej kupiony, zresztą rozliczenie z firmą jest specyficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

aha dzięki za info :D musze jak najszybciej coś z tym zrobić!!


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@deer teraz prosimy Twoje spostrzeżenia odnoś nie tego preparatu, bo znając Twoje nawyki to pewnie robiłeś jakieś rozeznanie w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

stosowałem UG na połowie pola przez trzy lata wg. zaleceń producenta czyli najlepiej podczas chłodnej deszczowej pogody mieszając go bezpośrednio po oprysku z ziemią . Drugą część pola uprawiałem identycznie robiac te same zabiegi agrotechniczne w tym samym czasie stasując 100kg saletry na słome zamiast oprysku UG i zauważylem , że w moim przypadku lepsze efekty daje stosowanie saletry. Stosując UG musimy przestrzegać pewnych zasad jak np. mieszać z ziemią wilgotna słome przy pochmurnej pogodzie , jak panowie zauważyliście robiąc podorywke lub inną uprawe pożniwną bez stosowania UG słoma znacznie szybciej sie rozkłada gdy jest wilgotna niż przeorana w temperaturze 30 stopni celcjusza zupełnie sucha w suchej ziemi. Moim zdaniem wlaściwa uprawa pożniwna we właściwym czasie czyli takim jak zaleca producent UG jest bardzo właściwa i przyczynia sie do szypszego rozkładu slomu bez konieczności stosowania UG. Ja osobiście przekonałem sie do lepszej efektywności stosowania saletry. nie wykluczam prowadzenia dalszego porównania UG z nawozem azotowym i ich wpływu na rozkład słomy. ale jak napisałem prowadząc takie porównania należy wybrać możłiwie jednolity areał pola i stosowac te same uprawki w tym samym czasie na czesci pola z zastosowanym i UG cześci pola bez UG bo moze sie okazac ze to wlaściwa uprawa przyczyniła się do przyrostu próchnicy a nie UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Piotrek może i masz rację. Ja jak stosowałem UGmax pierwszy raz (w zeszłym roku) to opryskałem pole wieczorem i w nocy wykonałem podorywkę, nad ranem zaczęło padać. Padało cały dzień. Może deszcz pomaga mikroorganizmom w rozkładaniu słomy i może do końca nie jest tak, że mokra słoma sama z siebie dobrze się rozłoży.

Ja nie mogę za dużo powiedzieć o UGmaz bo za krótko go stosuję. Jedna rzecz jakę zauważyłem to brak zastojów wodnych na wiosnę. Więcej będę mógł powiedzieć po żniwach.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on12321    0

ja obecnie zaczalem stosowac te EM farming i powiem ze efektow na razie nie widac podobniez maja byc fenomenalne bylo u mnie spotkanie przyjechali z okolic zloczewa pod sieradzem.w mojej okolicy duzo osob aczelo to stosowac jedni widza wyniki pozytywne drudzy nie no nie wiem jak to jest ale ja zaczne na pewno na wieksza skale zobaczymy mam nadzieje ze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jak jest z tymi UG bo np. ten Bogdan kosztuje 127zł a jest też taki za 15zł i czym one się różnią? :mellow: W tym roku mam zamiar zacząc stosowac jakiś środek na ciętą słome, tylko nie wiem jaki żeby było tanoi i dobrze jeśli będzie tańszy to opryskam ok. 12ha a jeśli ten droższy to tylko 3ha :lol: jeśli ktoś może to niech mi poleci tani i dobry UG lub inny środek pożniwny. A i jeszcze jedno będzie siane wapno, czyli jak mam zrobic najpier środek wapno gruber czy wapno środek gruber?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

no właśnie jak jest z tym wapnowaniem, w jakiej kolejności to wykonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w zeszłym roku napierw prysnąłem bogdanem przed samym deszczem na drugi dzień poszła talerzówka a przed orką prp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

i tak będzie trzeba zrobić, tylko zamiast prp dam krede i jeszcze troche pomiotu kurzego, słome z pomiotem talerzówką potraktuje i za dwa tygodnie krede z nawozami i też talerzówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A właśnie kreda.Mówisz o tej granulowanej czy o tej pylistej?.Ja w tym roku chce posiać krede ale jeszcze nie miałem styczności z nia.Mocno sie pyli podczas rozsiewania,jaką dawke się stosuje na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

pylista odpada (straszna zadyma), jak już to granulowana (drobnoziarnista), odnośnie dawki to niewiem (myślałem ok tona na ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

NIE STOSUJE sie wapna i nawozu organicznego razem a nawet tego samego roku nie można nastepuje zbyt szybka mineralizacja i jest to toksyczne dla roślin cos o tym wiem niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pylista odpada (straszna zadyma), jak już to granulowana (drobnoziarnista), odnośnie dawki to niewiem (myślałem ok tona na ha)

U nas sprzedają krede granulowaną z niemiec nazywa sie Granukal grade standard i kosztuje 770 z za tone ale daje sie od 300 do 500 kg ha i efekty sa podobno w tym samym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

ciekawe ile kosztuje granukac II extra pewnie z tysiaka

stosował ktoś Kompleksor 1 Nawóz wapniowo - potasowo - magnezowy z mikroelementami i jaka jest jego cena ?? (chyba z Morawicy)

 

http://www.soltys.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0
20 litrów czystych bakterii, chyba, że zastosujesz szczepionkę to wtedy tylko EM-y, ale tego nie polecam. Generalnie im więcej wody tym szybsze wchłanianie, ale taki minimum te 250 l. wody/ 20 l Em, optimum będzie ponad 300. Tylko nie pryskaj w Słońce, przed wieczorem. bo tak to nie warto.

 

Z ty co napisałeś albo coś cie cie rozumiem albo trochę zła informacja Czyste bakterie nie namnożone w melasie czy innym cukrze są nie aktywne więc możesz lać i lać i nic to nie da

Dawka bakterii gdy robisz szczepionkę powina być 1 l Me Farming na 20l litrów wody+ 1 melasy i namnażane w warunkach beztlenowych w temp do 30 stopni ciecz przez 10 dni

I dopiero taki roztwór lejesz do opryskiacza w dawce 35 l /ha X 3 zabiegi w roku pierwszym

Emy to nie lekarstwo na całe zło wiec do słomy najlepiej dać 10 kg azotu + emy i wtedy jest za***iście nie ma słomy na wiosnę a ziemia się rozsypuje

EM stosuje w warzywach od 3 lat efekt po dwóch latach zastosowania

sam nie hodowałem ale mam gościa który sam buduje profesjonale zbiorniki do namarzanie i sam od niego kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj