LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Stosowałem UG wiosną na gorczyce przed przyoraniem.po żniwach przy podorywce zauważyłem że gorczyca bardzo dobrze się rozłożyła ,jesień była mokra ale u mnie można było wjechać 2 dni wcześniej niż u sąsiada ,gdy orałem sąsiad kazał mi raz przejechać u siebie, niestety u niego się niedało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Goral czytałem twojego posta i wnioskuję że Ugmax działa, gdzyż gorzczyca orana jesienią często lubil leżeć do późnej wiosny prawie nietknięta, a ty piszeszże po żniwach ładnie się rozłożyła, ja zastosuję na większości pól a szczególnie po pszenicach, w tym roku było wyjątkowo dużo słomy, gdyby nie dobra sieczkarnia kombajnu to by była załamka aby wymieszać z glebą, od tej pory pryskałem rozpuszczonym mocznikem .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

adamj24@ Zdaje sobie sprawę z tego że to jest reklama bo to chyba normalne, ale też nie może to być przesadne kłamstwo bo jeżeli by ktoś poddał te wyniki badaniom to firma by mogła mieć nie małe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

jerzy Ja mam program Rolno-środowiskowy,wolno mi przyorać gorczyce po 1 marca ,kolega stosuje Ug zamiast mocznika na pociętą słomę od 2 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Stosuje UG od dwóch lat i jakie są tego efekty?

Ja zastosowałem to pierwszy raz na próbę, na dwóch hektarach na kórych teraz rośnie ozimina. Zobaczymy co będzie :P


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Twierdzi ze lepsze niż po moczniku ,gleba jest bardziej pulchniejsza ,nie rozmywa się po deszczu.W gorczycy zastosowałem za jego namową .Na pewno będę stosował UG w przyszłym sezonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o stosowani mączek mięsno kostnych jako urzyzniacza gleby ?

moze ktoś ma jakieś doswiadczenia z ich stosowaniem czy mozna nimi zastapić drogie nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja zastosowałem UGmax na resztki pożniwne ale słoma była zwieziona lecz pozostało dośc wysokie ściernie. Chciałbym pociąc słomę ale ojciec ma układ z sąsiednim rolnikiem i mi nie pozwala na samowolkę;) A słyszeliście o prp (PROCEDES ROLAND PIGEON). Stosował ktoś z Was. Kolega to stosuje i ocenia bardzo dobrze. Myślę za rok i ja spróbowac.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja rozmawialem z kolesiem ktory stosuje UG max dolewa go do gnojowki przed rozlaniem po 2 latach stosowania mowi ze sloma lepiej sie rozklada ziemia lzej sie uprawia poprostu podczas tegorocznej orki jego ciagnik mial lzej no i najwazniejsze czyli plon otoz zebral on 10 ton pszenicy z hektara co w mojej okolicy jest nie wyczynem lecz cudem nie uwierzyl bym ale sam widzialem ile mial zboza bo prasowalem na sasiednim polu jak kosili u niego nastepny koles mial zastosowany UG pod zepak plon 5 ton z ha czyli tez super oczywiscie nawozy tez dawali jak wiadomo ale biorac pod uwage susze to naprawde efekty sa super

sa to moi znajomi wiec moge im wierzyc a sam widzialem jakie mieli plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

a co powiecie o EM to też użyżniacz i niby to ,użyżniacz glebowy , powstał na bazie EM ,czy ktoś to stosuje bo o użyżniaczu wszędzie głosno <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

panowie po przeczytaniu tego tematu dochodze do wniosku ze jednak to dziala, ja slyszalem o tym 2 lata temu ale nie zdecydowalem sie na zastosowanie . teraz jednak sie zdecyduje , tylko mam prosbe czy mogl by ktos mi powiedziec jak to sie dokladnie rozmnaza,i czy np przed posadzeniem ziemniakow mozna to zastosowac?, bo na pszenice zimowa cghyba nie ma sensu tego stosowac bo trzeba z ziemia wymieszac, prosze o podpowiedzi bo chcial bym teraz to zastosowac i rozmnozyc na sciernisko po pszenicy, ii czy po zozmnozeniu moze to stac dluzszy czas? podro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@RSM32 my pryskaliśmy do 3 atm. Em ma więcej szczepów bakterii. :P Przyspiesza produkcje materii organicznej, zwiększa warstwę próchniczną, pozwala magazynować w glebie więcej wody. Zauważyłem, że więcej ptaków przylatuje na pola podczas uprawy, co jest potwierdzeniem moich obserwacji, że populacja dżdżownic się powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Bobek, długo stosujesz te EM'y? Jaką dawkę trzeba dać na hektar? Ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Długo? Od wiosny zeszłego roku. Poczytaj temat dokładnie, bo już wyjaśniałem to co się interesuje. Można dzielić dawki na dwie letnio-jesienna i wiosenna albo tylko letnio-jesienna. Na buraki na wiosnę daliśmy 20l/ha to na słabszej ziemi buraki były lepsze niż na glebie bardziej zasobnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Ja stosuje EM razem z obornikiem codziennie spryskuje kanał gnojowy,obornik szybciej się lasuje a kukurydza po nim była jak las .Jest ciekawy efekt bo wszystkie rośliny były wyrównane ,te na dołku i na górce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1
witam czy mozna go stosowac przed sianiem cebuli pozdrawiam

 

Nie wiem, ja miałbym obawy, bo to w końcu są jakieś bakterie, żyjątka. Żeby Ci nasion nie zjadło:/ Albo kiełków nie pouchlawało:/

Raczej zachowałbym ostrożność!

 

 

Co do kolegi wyżej(@zdruj77), samo nie urośnie, musisz coś jeszcze dodatkowo sypnąć. A raczej to jest dodatkiem do nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm. Ja chce w tym roku tzn tej wiosny przed siewem i na sciernisko wymieszac EM lub UGMAX z gnojowica. Tylko nie mam pojecia w jakich proporcjach wlewac to do beczki :/ dodam ze beczka ma 17,000L jakby ktos wiedzial ile tego dolewac na taka beczke prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Panowie jak sądzicie, czy bakterie znajdujące się w UGmax jak i w EM'ach mogą zginać gdy zastosuje się krótko po oprysku nawóz np. saletrę, mocznik?

Gdy zginą to nawożenie EM lub UG nie ma sensu.

Jaka jest wasz opinia??


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Więc co według was jest lepsze EMy czy UGmax?

Z tego co wiem koszty takie same na hektar tylko zupełnie inne ilości stosowania. UGmax 0,9l/ha (126zł/ha) a EM Aktywny 20l/ha (120zł/ha) tyle że EMy zalecają w pierwszym roku podwoić dawkę (40l/ha). Rozmawiałem z przedstawicielem EMów na targach w Kielcach i powiem szczerze przekonał mnie do spróbowania. Zwłaszcza tym "żeby spróbować na jednym polu zastosować na połowie wówczas zobaczę różnicę już w pierwszym roku a to dopiero początek odbudowy gleby i prawdziwe efekty widać po 2-3 latach stosowania". Aha i wyczytałem że w EMie Aktywnym są jakieś dodatkowe bakterie wiążące azot z atmosfery, a UGmax jest coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0
Panowie jak sądzicie, czy bakterie znajdujące się w UGmax jak i w EM'ach mogą zginać gdy zastosuje się krótko po oprysku nawóz np. saletrę, mocznik?

Gdy zginą to nawożenie EM lub UG nie ma sensu.

Jaka jest wasz opinia??

EM najlepiej stosować w czasie deszczu albo na krótko przed, żeby wsiąkły w glebę a jeszcze lepiej zmieszać. Co do nawozów to dla bakterii zabójcze są chlorki np.sól potasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja zastosowałem UGmax na słomę po żniwach. Wymieszałem z glebą.

Zastanawiam się czy jak zaorałem pole na siew i posiałem nawóz-lubofoskę przedsiewnie to czy mikroorganizmy nie wyginęły? Jeśli stosując użyźniacz i siejąc nawozy niszczy się bakterie to po co go stosować. Z drugiej strony w glebie i tak są jakieś bakterie tworzące humus. UGmax ma spowodować zwiększenie ich populacji.

Chyba należy zastosować jakieś odstępy między nawożeniem użyźniaczem a podawaniem nawozów.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Z tego co wiem to na opryski po zastosowaniu UGmax jest karencja 2 tyg. a jak to wygląda z nawozami to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Dzwoniłem dziś do firmy Bogdan i wyjaśnili mi, że od czasu rozsiania nawozu najlepiej poczekać 2 tyg lecz można skrócić czas oczekiwania jeśli nawóz się szybko wchłania bo jest wilgotno. Z opryskiem jest podobnie, czekamy ok 2 tygodni.

Wskazali, że najlepiej aby nawóz był rozsiany przed użyźniaczem a nie odwrotnie, lecz tez tak można. Jeśli zastosujemy dziś dawkę saletry a za tydzień UGmax to i tak za jakiś czas będzie stosowana dawka druga, herbicydy, fungicydy czy odżywki lub regulatory wzrostu. Opracowując ten środek chyba wzięli te rzeczy pod uwagę.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj