LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenica
stefanrrrr    0

Dziś spotkałem się ze znajomym który w tamtym roku zastosował na jesieni i zasiał pszenicę mówił że jest różnica jeśli chodzi o rozkrzewienie jest bardziej gęsta niż tam gdzie nie stosował Humacu. Też myśli żeby jeszcze wziąć na marchewkę bo sadzi około 5 ha i che na połowę zastosowac a na połowe nie żeby mieć porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

jeśli to prawda na marchewkę jest idealny (z tego co piszą ) - wiąże toksycznie metale i pestycydy przeciwdziałając w ten sposób ich kumulacji w roślinach ieśli ta marchewka idzie na gerbera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wszytko napiszą żebyśmy tylko kupili...

szybciej uwierzę w czary niż w takie cudowne preparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Witam

Mam zamiar stosować UgMax na ściernisko po ściętej słomie. I czy ten UgMax nie popsuje mi opryskiwacza. Bo podobno jak się pryska RSM to nie można mieć metalowych części w opryskiwaczu. Prawda to ? I czy z UgMax-em jest tak samo czy nie ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

UG nic Ci nie zepsuje możesz śmiało stosować, najlepiej jakby przy pryskaniu było wilgotno i szybko wymieszaj

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Panowie, ktos to stosowal?   Jestem ciekawy jak to wyglada w praktyce, czy sa jakies widoczne efekty itd.  Mialem kupic gnojowice po 200 zl za 10 m3 i teraz sie zastanawiam co bedzie lepsze, gnjowica czy rosahumus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Jeśli masz możliwośc to kupuj Gnojowicę :) popieram kolegę wyżej , o wiele lepszy niż Rosahumus, Fosfor , azot , mickroelementy , bakterie , a w rosahumusie masz niby bakterie , i śladowe ilości NPK :);) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Tez mi sie tak wydawalo, ale znajomy namieszal mi w glowie. Nowa technologia i takie tam opowiesci dziwnej tresci. Dzieki  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek53    1

Witam!

 

Napiszcie co sądzicie o WAPNIE DEFEKACYJNYM z Cukrowni, czy stosujecie wa jakich cenach nabywacie?czym rozsiewacie jakie dawki? itp idt 

 

 Pozdrawiam

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam ja stosuje i jak do tej pory jestem zadowolony z jego działania . Tylko musisz się przygotować na zwiekszenie obsady chwastów głównie jednoliscienych, które znajduje się w tym wapnie jako nasiona. 

Ja to rozrzutnikiem sypie a wdawkach różnych bywało ze na 1ha poszło 30T wapna . Spokojnie tym nie wapnem taką iloscia nie zaszkodzisz. Poprawa ph znaczna na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie odbiegajcie od tematu!! To nie wątek o wapnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wyniki badań własnych, podobnie jak szeregu doświadczeń przeprowadzonych w kraju i za granicą, wskazują, że preparaty określane jako Efektywne Mikroorganizmy (EM) nie mają istotnego wpływu na plonowanie roślin i właściwości gleb. Użyźniacz glebowy (UGmax) w badaniach własnych i w większości badań innych autorów krajowych również nie wykazuje korzystnego oddziaływania na plony roślin i jakość gleb. Stosowanie tych produktów w praktyce rolniczej nie ma więc uzasadnienia.

 

Ocena pseudomikrobiologicznych biopreparatów stosowanych w uprawie roślin 1Stefan Martyniuk, 2 Jerzy Księżak 1Zakład Mikrobiologii Rolniczej, 2Zakład Uprawy Roślin Pastewnych Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy, Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A ja z własnego doświadczenia i własnej produkcji EM twierdzę ze na plony to raczej nie ma wpływy, ale ma kolosalny wpływ na struktórę glęby. Ziemia po zastosowaniu rozsypuj się i już nie zbryla. I tylko dlatego będę go robił i stosował, bo jest lekka uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja to samo moge powiedzieć. dolewam namnozone em do gnojowicy. przez co praktycznie nie mam kozucha. teraz przexucilem sie na biogen rewital mieszam z biosan kz 2000 i do gnojowicy. doświadczenia kolegow są podobne. plonu to nie da. ale życie ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

dzięki ansu za link. Pisałem kilka stron wcześniej by się nie dawać robić w bambuko tym producentom UGszajsów i EMów-sremów. Cwaniaki żerują na naiwności ludzi. Może po przeczytaniu tego opracowania wreszcie spadną niektórym klapki z oczu. Tak samo zarządzający tym portalem powinni dokładniej sprawdzać czyje reklamy zamieszczają. Wiem że pieniądze nie śmierdzą ale pomoc w oszustwie jest również karalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

chyba sam nie wiesz do końca co piszesz... Jakie oszustwo? Chyba nie myślałeś że po zastosowaniu UG lub EM nagle pszenica sypnie 10 ton. Wiem że drogo wychodzi ale w niektórych przypadkach opłaca się. 1 przykład resztki tytoniu zdrewniałe, leżą w ziemi kilka lat, w tym roku opryskane EM efekt powiem za 2 miesiące po orce, 2 resztki pożniwne pryskane przed podorywką przy orce głębokiej nie było widać resztek pole 75 ar zakwaszone, po oborniku było z kawałka 1 zbiornik Bizona Sampo(2,5m3) żyta, po oprysku + nawozy przedsiewnie w tym roku rozrzutnik 2 osiowy pełny, więc coś to daje, teraz zostało rozrzucić wapno.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@STIG0013 Powodzenia, Twoja kasa, Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie wszędzie to stosuję, tylko tam gdzie potrzeba.

Ps. Stosowałeś to kiedyś czy tylko tak krzyczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Nie stosowałem i nie zamierzam stosować, ale gdy widzę oszustwo to głośno o tym mówię, by ostrzec mniej zorientowanych w temacie. Tak samo jak o wapnie granulowanym gdy wciskają ludziom ciemnotę że kreda granulowana w big-bag po 500zł/t jest efektywniejsza w działaniu niż ta sama kreda sypka luzem po 100zł/t.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Owszem z granulatem się zgadzam wychodzi kilka razy drożej ale z twoją opinią o UG się nigdy nie zgodzę, bo tam gdzie to było potrzebne stosowałem i efekty było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj