LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenica
piotrb14    192

nie tylko, słoma się nie rozkłada w całości to po 1 a po 2 nie przepuszcza tak świetnie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Problem jednak w tym, że tego typu sytuacje są coraz większą rzadkością, w wielu gospodarstwach ekonomia już dawno wymusiła uproszczoną agrotechnikę, coraz większą chemizację i uprawę w monokulturze.

W tych gospodarstwach, wraz z upływem czasu następuje wyraźnie zauważalne zachwianie prawidłowego przebiegu procesów zachodzących w glebie. W rezultacie zaczyna to wyglądać tak, jakby w glebie coś pękło. Masa organiczna przestaje się rozkładać, znika gruzełkowata struktura gleby (ciężka gleba zamienia się w beton, a lekka w pył) i z coraz większym natężeniem pojawiają się trudności w uprawie i z zagospodarowaniem wody w glebie, czego efektem są coraz liczniejsze zalewiska lub zwiększony efekt suszy.

Próby powrotu do stosowania poprawnej agrotechniki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów..

Wówczas wspomaganie życia glebowego staje się koniecznością. Dla takich sytuacji właśnie został opracowany UGmax. Preparat ten stanowi swego rodzaju szczepionkę.

Poprawne i systematyczne stosowanie skutkuje odbudową procesów przetwórczych w glebie, w konsekwencji, wraz z upływem czasu odzyskuje ona właściwe parametry jakościowe i plonotwórcze.

No i problem polega na tym że Senior JJ stosował Ug u siebie na polach i tam gdzie woda stała to stała do momentu aż się nie pojawił Challenger z głęboszem który przyjechał na usługi :) po jednym zabiegu jak ręką odjął :lol: zero zastojów wodnych, warzywa korzeniowe raptem zaczęły lepiej rosnąć (wiem bo pomagałem kopać) i ziemia lżejsza w uprawie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@piotr14-stosowałeś UG max?

przecież ty jakieś dziwne EMy sam robiłeś w otwartych wiadrach 10 litrowych po jakiejś tam farbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to na innym kawałku zupełnie było. UG poszedł na osobny kawałek 2 ha. opryskałem połówkę czyli 1 ha 0,9 tego preparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

i po jakim czasie zaobserwował brak jakiejkolwiek różnicy?

a opryskiwacz umył i "sezonował" po śor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Moim zdaniem to on na punkty zbiera :D

 

Problem jednak w tym, że tego typu sytuacje są coraz większą rzadkością, w wielu gospodarstwach ekonomia już dawno wymusiła uproszczoną agrotechnikę, coraz większą chemizację i uprawę w monokulturze.

W tych gospodarstwach, wraz z upływem czasu następuje wyraźnie zauważalne zachwianie prawidłowego przebiegu procesów zachodzących w glebie. W rezultacie zaczyna to wyglądać tak, jakby w glebie coś pękło. Masa organiczna przestaje się rozkładać, znika gruzełkowata struktura gleby (ciężka gleba zamienia się w beton, a lekka w pył) i z coraz większym natężeniem pojawiają się trudności w uprawie i z zagospodarowaniem wody w glebie, czego efektem są coraz liczniejsze zalewiska lub zwiększony efekt suszy.

Próby powrotu do stosowania poprawnej agrotechniki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów..

Wówczas wspomaganie życia glebowego staje się koniecznością. Dla takich sytuacji właśnie został opracowany UGmax. Preparat ten stanowi swego rodzaju szczepionkę.

Poprawne i systematyczne stosowanie skutkuje odbudową procesów przetwórczych w glebie, w konsekwencji, wraz z upływem czasu odzyskuje ona właściwe parametry jakościowe i plonotwórcze.

To dlaczego na naszym piasku nie zadziałał wcale? Ja jestem laik ale nawet dla mnie nie ma szans aby na piasku mieć glebę w dobrej kulturze

Dlaczego na pytanie warzywka nie chcesz odpowiedzieć?

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1003-uzyzniacz-glebowy/page__view__findpost__p__936719


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nie popadajmy w skrajności i nie fantazjujmy.Jeden chce z piasku drugi z gliny stworzyc glebę mlekiem i miodem płynacą.Sprawę trzeba wypośrodkować i do problemu podejść obiektywnie.W latach 70-tych piętnowali prof.doc.dr hab. Kużniara z AR Kraków za to co teraz jest tematem nr 1 na świecie- ochronę srodowiska.Głośno mówił o zanieczyszczeniu atmosfery.o erozji gleb itp.Miał z tego tytułu dużo nieprzyjemności.I podobnie ma się sprawa z tymi polepszaczami gleby.Nie wymieniam konkretnie o jaki chodzi ,bo znowu mnie capną i wlepią punkty. Powiem krótko,stosowałam ,przekroczyłam dawkę i efekt był super. Yacenty miał napisać kiedyś,ale pewnie zapomniał,jak wyglada pole na którym stosował TO COŚ.Każdy ma prawo do wyrazenia swojej opinii i nikt nikogo nie zmusza do stosowania .Prawdziwi przyrodnicy podchodzą do tych spraw poważnie.Np biodynamik zaraz zadałby pytanie - a kiedy pan stosował ten ugmax? rano czy wieczorem? a w który dzień ?Bo wie pan np. w ten dzień to psu na buty ta cała robota, a w ten np, dzień to stosowane nawozy są bardzo db. przyswajalne przez rośliny i przerabiane przez mikroorg. glebowe. I znajomość tego dałaby wam zupełnie inne wyniki ,inne od dotychczasowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Szanowny Panie piotrb14.

Ta odpowiedź jest formalnie skierowana do Pana, ale tak w ogóle dotyczy naszej dyskusji na AF.

 

UGmax jest zarejestrowany jako środek poprawiający właściwości gleby i taka jest jego podstawowa funkcja. Każde potraktowanie go we własnej świadomości jako nawóz, sprowadza nasze myślenie na ślepe tory. Przytaczane przez Pana (również przez innych uczestników Forum) korzenie roślin lub też zwyżki plonów, które prezentujemy w materiałach informacyjnych nie są efektem bezpośredniego oddziaływania UGmax na te rośliny, a rezultatem korzystnych zmian, jakich preparat dokonał w glebie.

Poprawa stanu gleby pozwoliła tym roślinom na wykształcenie takiego systemu korzeniowego jak również wzrostu plonowania.

 

W Pana przypadku, na podstawie wypowiedzi o nie rozkładającej się słomie i zamieszczonych zdjęć pól, można przede wszystkim wyciągnąć wniosek, że nastąpiły w nich dość daleko posunięte zaburzenia życia glebowego i wyraźny ubytek próchnicy, gdyż widać, że gleba jest trudna w uprawie i ma tendencje do zbrylania się. Taka sytuacja oznacza, że odbudowa tego ubytku nie jest możliwa w ciągu jednego roku.

 

Na tempo odbudowy wpływa bardzo wiele czynników, związanych ze stanem gleby, technologią uprawy, itp.

Każde pole jest inne i wymaga niezależnego podejścia.

 

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusji, dzięki temu lepiej widzę Państwa problemy.

Jeżeli potrzebna jest pomoc, muszę dokładnie poznać szczegóły dotyczące danego pola, a to w formie pisemnej nie jest możliwe.

Dlatego też bardzo proszę, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, oprócz dyskusji na AF, próbowali Państwo korzystać z możliwości kontaktu telefonicznego.

Wszystkie numery telefonów kontaktowych dostępne są na stronie www.ugmax.pl

 

Z poważaniem Piotr Bogdanowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku na powieszchni pola 8ha w jednym kawałku jest zasiana pszenica ozima,i z tego połowa pola 4ha jest od 3lat opryskiwana słoma po zniwach Ug max i na tej powieszchni gdzie jest co roku stosowany Ug max pszenica po zimie była w 70proc ładniejsza niz tam gdzie nie pryskałem

ja juz tyle pisałem o ug max ze masakra,a kazdy mi gada ze mi sie tylko wydaje..i co zrobic kazdy ma swoje zdanie ..ja nie planuje przestac stosowac tego srodka,u mnie zdał swoj egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

to teraz jak ktoś w tym temacie bogusiowi d*py nie liże to jego posty usuwacie? żal moderatorowie żalk, widać boguś dużo płaci i mocno was za gardło trzyma że nawet nie chce odpowiedzieć na pytanie które sam zadał w dodatku zgodnie z prawem powinien na nie odpowiedzieć, cóż zapewne ma coś do ukrycie

@sydnej chodzi mi o to że jak ty napisałeś że u ciebie działa to ok, a powinieneś

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

bo dlaczego od bushmasterai boguś chciał o te dane a ty nie musisz? jedyne właściwe wnioski to to że ug-**** działa? a patrząc na ten temat to na Agro**** tylko taka opcja istnieje, albo działa albo ... działa a jak zadajesz niewygodne pytania to post się wypierdzieli a znając życie to warzywko ma bana ;[

 

Od jakiegoś pół roku to to forum zeszło niżej niż na psy w galerii syf typu wbity szpadel i worek nawozu co się "chciałem nim pochwalić" na forum jak nie piszesz jak ci karzą to wypier... albo posty wypier, a czat to z ekspertami choć nie wiem kuwa czego nie nazwali ich normalnie handlowcami

 

Kombajnista

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

bo wiesz na radzie to masz post bez sensu
Edytowano przez yacenty

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

w kazym temacie za wyzywanie i bluzgi, prymitywne posty są usuwane.

Twój też powinien być usunięty, bo mnie obrażasz. ale pozwoliłem sobie tylko wykropkować i nawet z racji tego ze mam dobry dzień nie wcisnę dla ciebie ostrzeżenia.

Warzywko miał ten problem ze leciał z grubej rury, a kolega rano nie miał tak dobrego humoru jak ja teraz i kolega dostał ostrzeżenie, ale nie bój sie bana nie dostał.

 

 

napisałeś kilka ciekawych tematów - tym jednak pokazałeś jaki jesteś.

Powodzenia,

 

a tutaj proponuje wrócić do merytorycznej dyskusji na temat środka.

Używałeś to opisz jak działało/działa, nie używałeś to nie zajmuj głosu w kwestiach jak środek działa, bo skąd masz to wiedzieć?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Szanowny Panie piotrb14.

Ta odpowiedź jest formalnie skierowana do Pana, ale tak w ogóle dotyczy naszej dyskusji na AF.

 

UGmax jest zarejestrowany jako środek poprawiający właściwości gleby i taka jest jego podstawowa funkcja. Każde potraktowanie go we własnej świadomości jako nawóz, sprowadza nasze myślenie na ślepe tory. Przytaczane przez Pana (również przez innych uczestników Forum) korzenie roślin lub też zwyżki plonów, które prezentujemy w materiałach informacyjnych nie są efektem bezpośredniego oddziaływania UGmax na te rośliny, a rezultatem korzystnych zmian, jakich preparat dokonał w glebie.

Poprawa stanu gleby pozwoliła tym roślinom na wykształcenie takiego systemu korzeniowego jak również wzrostu plonowania.

 

W Pana przypadku, na podstawie wypowiedzi o nie rozkładającej się słomie i zamieszczonych zdjęć pól, można przede wszystkim wyciągnąć wniosek, że nastąpiły w nich dość daleko posunięte zaburzenia życia glebowego i wyraźny ubytek próchnicy, gdyż widać, że gleba jest trudna w uprawie i ma tendencje do zbrylania się. Taka sytuacja oznacza, że odbudowa tego ubytku nie jest możliwa w ciągu jednego roku.

 

Na tempo odbudowy wpływa bardzo wiele czynników, związanych ze stanem gleby, technologią uprawy, itp.

Każde pole jest inne i wymaga niezależnego podejścia.

 

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusji, dzięki temu lepiej widzę Państwa problemy.

Jeżeli potrzebna jest pomoc, muszę dokładnie poznać szczegóły dotyczące danego pola, a to w formie pisemnej nie jest możliwe.

Dlatego też bardzo proszę, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, oprócz dyskusji na AF, próbowali Państwo korzystać z możliwości kontaktu telefonicznego.

Wszystkie numery telefonów kontaktowych dostępne są na stronie www.ugmax.pl

 

Z poważaniem Piotr Bogdanowicz

 

 

 

Pewnie chodzi Panu o pole z burakami... Chyba powinien pan wiedzieć że buraki w popiele nie zejdą, zabieg został specjalnie wykonany gruberem z grubymi łapami aby zrobić bryły aby uniknąć zaskorupianiu) wiadomo co robi się gdy płowina jest wymielona i pójdzie deszcze ( kiepskie wschody i skorupa) zrobiłem tak w tamtym roku uprawiając broną wirnikową i nigdy tego więcej nie zrobię. Nie zgodzę się z Panem że ta gleba jest zła i ciężka w uprawie. Robione były próbki glebowe i na polach przed UG maxem i po nie ma żadnej różnicy, ile było składników tyle jest. Więcej nie zdecyduję się na te eksperymenty gdyż wolę kupił Wapno, zasiać poplon i dołozyć do nawozów niż inwestować w niewiarygodne środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Zastanawia mnie dlaczego pod tym użyźniaczem kieszeni nie widać nazwisk osób - najlepiej pracowników naukowych , których w miarę miarodajna opinia mogła by "skusić" klienta do skorzystania . Bo takie historie , że produkt był np. badany przez powiedzmy jakiś instytut to nic nie wnoszą . Ja także mogę się zarekomendować opinią z własnym potencjalnym produktem , który przebył ścieżkę po różnego rodzaju instytucjach prowadzących badania , ale skoro nikt mnie nie wspiera w wynikach swoim tytułem - to co mi po nich ? Jak pisałem użyźniacz , ale tylko dla producenta środka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Możesz wody nalać i powiedzieć że to super użyźniacz :P Nie poznasz się co jest w środku. A po 2 te ceny UG to troche przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

IHAR-Bonin prowadził doświadczenia polowe i wnioski przedstawiał w prasie fachowej,i się pod tym podpisał jako instytut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

To mnie właśnie zastanawia , cóż to za paradoks , że instytucja widnieje na "afiszu" , a jak szukać konkretnych osób z imienia i nazwiska - to takich nie uświadczysz . Hmm , taka odpowiedzialność to już nie przelewki , a tak państwowy organ krzywdy nie da sobie zrobić . Może jednak się mylę ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to teraz jak ktoś w tym temacie bogusiowi d*py nie liże to jego posty usuwacie? żal moderatorowie żalk, widać boguś dużo płaci i mocno was za gardło trzyma że nawet nie chce odpowiedzieć na pytanie które sam zadał w dodatku zgodnie z prawem powinien na nie odpowiedzieć, cóż zapewne ma coś do ukrycie

@sydnej chodzi mi o to że jak ty napisałeś że u ciebie działa to ok, a powinieneś

[/indent]

bo dlaczego od bushmasterai boguś chciał o te dane a ty nie musisz? jedyne właściwe wnioski to to że ug-**** działa? a patrząc na ten temat to na Agro**** tylko taka opcja istnieje, albo działa albo ... działa a jak zadajesz niewygodne pytania to post się wypierdzieli a znając życie to warzywko ma bana ;[

 

Od jakiegoś pół roku to to forum zeszło niżej niż na psy w galerii syf typu wbity szpadel i worek nawozu co się "chciałem nim pochwalić" na forum jak nie piszesz jak ci karzą to wypier... albo posty wypier, a czat to z ekspertami choć nie wiem kuwa czego nie nazwali ich normalnie handlowcami

 

Kombajnista

[/indent]

bo wiesz na radzie to masz post bez sensu

Jeżeli jesteś tak bardzo anty to przynajmniej odpisuj kulturalnie a nie chamsko. @BOGDAN wypowiada się bardzo kulturalnie, a Ci którzy sa przeciw zachowują odpowiadają chamstwem a nie kulturą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@skott11-jeżeli instytucja robi badania to jakim nazwiskiem ma się podpisać,jak nie nazwą instytucji?chyba nawet bardziej wiarygodne opracowanie niż jakiegoś docenta który by mógł być zależny kieszeniom od producenta specyfiku,raczej wszystkich w instytucie za kieszeń nikt trzymać nie będzie.

to akurat nie jest powód do podejrzliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
Napisano (edytowany)

w kazym temacie za wyzywanie i bluzgi, prymitywne posty są usuwane.

 

Warzywko miał ten problem ze leciał z grubej rury, a kolega rano nie miał tak dobrego humoru jak ja teraz i kolega dostał ostrzeżenie, ale nie bój sie bana nie dostał.

 

 

twierdzisz, że domaganie się przestrzeganie prawa polskiego to prymitywny post?

Leciałem z grubej rury bo 3 raz jak nie lepiej domagałem się aby przestrzegane było prawo polskie, co wyraźnie jest nie na rękę Bogdanowi także widać z daleka że ta firma ma dużo do ukrycia.

 

A tak z drugiej strony:

Zgodnie z Polskim Prawem Karnym nie ma możliwości oskarżyć i osądzić osoby na podstawie tych samych dowodów, a jeśli takowy czyn zostanie popełniony podlega on odpowiedzialności karnej wymiarze pozbawienia wolności do lat 8. Jest to ścigane z urzędu

Dlaczego za jeden post dwa razy otrzymałem %?

Czyżby modowi nie chciało się sprawdzić czy za coś już %% poleciał i teraz chce mieć spotkanie z prokuratorem? :D

 

aha jakby ktoś pytał czy stosowałem to na moją wypowiedź otrzymam

 

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

 

 

 

Edytowano przez warzywkopl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do tych % pretensji do mnie nie miej bo to nie ode mnie. Ja już swoje zdanie w tym temacie powiedziałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

każecie robić komuś próbki itd itd przecież wasz środek miał z zaprzeproszeniem gówna robić złoto.... a po 2 próbki też nie są za darmo. I tak juz ktoś kasy na tym środku natrzepał. z chęcią zobaczę ile sie utrzyma ten środek, bo nie na jednym forum aż huczy od negatywnych opini użytkowików..

 

I o co prosiłem?

+10% to może nauczysz się reagować na wcześniejsze uwagi.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

twierdzisz, że domaganie się przestrzeganie prawa polskiego to prymitywny post?

Leciałem z grubej rury bo 3 raz jak nie lepiej domagałem się aby przestrzegane było prawo polskie, co wyraźnie jest nie na rękę Bogdanowi także widać z daleka że ta firma ma dużo do ukrycia.

 

A tak z drugiej strony:

Zgodnie z Polskim Prawem Karnym nie ma możliwości oskarżyć i osądzić osoby na podstawie tych samych dowodów, a jeśli takowy czyn zostanie popełniony podlega on odpowiedzialności karnej wymiarze pozbawienia wolności do lat 8. Jest to ścigane z urzędu

Dlaczego za jeden post dwa razy otrzymałem %?

Czyżby modowi nie chciało się sprawdzić czy za coś już %% poleciał i teraz chce mieć spotkanie z prokuratorem? :D

 

aha jakby ktoś pytał czy stosowałem to na moją wypowiedź otrzymam

odwracasz kota ogonem.

pomimo ze z twoim postem w 60-70% można się zgodzić, o tyle używanie wobec kogoś epitetów typu "oszust" czy "złodziej" nie jest prymitywne? Dostałeś 2 punkty za 2 tego typu określenia i post został ukryty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@bogdan może napiszesz z czego robicie ten środek? byłbyś taki mily? z błota i patyków? :D ale pewnie nie bedziesz miły...

rozmawiałem z człowiekiem który testował te środki w odr, mówił że to nic innego jak namnożone bakterie z rozkładajacego się obornika, kiszonek i kompostu, a to prawie każdy ma w domu i nie musi za to płacić :D

 

Co do podejścia moderatorów i adminów af to pozwalacie nabijać rolników czyli ludzi z waszej branży w butelkę przez takie firmy jak bogdan dlatego że płaci za reklamy na forum? nie pochwalam rzucania mięsem, ale zaczynacie być stronniczy...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj