Skocz do zawartości
Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ozzborn    173

to juz lepiej jaki kurnik pobudowac albo chlewnie na tucz kontraktowy niz obory na 200szt budowac, dajcie spokój z krowami ...

leszek1000    10

to juz lepiej jaki kurnik pobudowac albo chlewnie na tucz kontraktowy niz obory na 200szt budowac, dajcie spokój z krowami ...

Dobrze mówisz.Pełno tego pobudują,a później cena spadnie i będzie płacz,że nie da się żyć za 90gr za litr

-Sebastian-    1

Złożony wniosek na 5 sztuk w Kielcach i do dzisiaj było 20 a Białystok ma 1000 to już konkret. Ale myślę że tam są sprytni rolnicy i wymieniają pomiędzy sobą np 20 za 20 i mają 60 tyś a stado bez zmian ilościowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    71

Może część ale generalnie z kim bym nie gadał każdy kupuje, zazwyczaj wymienia jakieś stare krowy.

Piotr1711    0

leszek 1000 ile uwas płacą za mleko jestem z okolic włocławka unas spółdzielnia z rypina rotr płaci 1.15zł a u was?

daron64    111

W tygodniu chyba był program ze dwa tygodnie temu i tam koszty wyprodukowania litra mleka podawali na 1 zł 20gr..

leszek1000    10

Witam dawno mnie tu nie było z powodu tygodniowego braku prądu.Cena to 1,14zł.Tydzień bez prądu 700l wylane w kanał bo nie mógł dojechać bo 80 letnia topola spadła na samą drogę.Pasza pozaciekana.polowe soi trzeba wywalić bo spleśniała.Dach na garażu wydmuchało

przezuwaczka    59

Byłam w Piątnicy na Podlaskim Forum Bydła. Temat główny to SOL program federacji do obsługi stada. Wygląda ciekawie. Ktoś testował?

Thomas2135    1222

Jakie ma funkcje ten program? Ja muszę zacząć jakoś porządkować stado pod względem ojców jałówek czy krów. Pamiętam sporo sztuk która i jakim buhajem pokryta, ale robi się coraz więcej a chcę uniknąć krzyżowania w pokrewieństwie, tzw inbredu. Jest już jakiś dostępny program do takiego zarządzania stadem?

kr9292    71

@przezuwaczka Wiesz może ile bedzie kosztować ten program?

leszekb    34
3 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Byłam w Piątnicy na Podlaskim Forum Bydła. Temat główny to SOL program federacji do obsługi stada. Wygląda ciekawie. Ktoś testował?

Ja mam

przezuwaczka    59
Napisano (edytowany)

SOL pod Oceną za free. Będzie żródłem statystyk dla federacji i zachętą dla nowych klientów. Od stycznia będzie stopniowo zastępował HOL. Na mnie zrobił wrażenie, bo można dużo samemu robić. Szczegóły tutaj:

https://www.stadoonline.pl/index.php/cennik/

Jak spisuje się w praktyce? Martwię się o zasięg w oborze, bo działa tylko online.

Edytowano przez przezuwaczka

kr9292    71

Demówka śmiga fajnie. Na pewno lepszy niż wirtualny zootechnik. Bedę musiał smartfona kupić bo mój solid raczej tego nie pociągnie.:D

loik92    11

Testuje sola od samego początku, jak na razie jedyne co mi się nie podoba to fakt że nie można wpisać inseminacji jalowki poniżej 445 dnia życia, za to krowę która doi ponad 30 dni wyrzuca do zbadania dlaczego nie ma rui ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek 
    • Przez Maciek_Magnum
      Szanowni, moja dziewczyna pisze pracę licencjacką na temat produkcji mlecznej w Polsce i jej opłacalności w dobie kryzysu gospodarczego, który dotknął niemal wszystkie podmioty gospodarcze w latach 2008-2012. Proszę Was o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na wyżej przedstawiony temat. Podkreślam jeszcze raz, że ankieta jest anonimowa! Będziemy Wam bardzo wdzięczni! Z góry wielkie, wielkie dzięki!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdT0QG9GrOBiD6LAh2Oz-ZrLbczJLwrod7YzeXoZiZRzA73lg/viewform?c=0&w=1