Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91

Jalowki wszystkie są polskie. Z likwidacji stada kupiłem 7 sztuk po 1500 zł za roczna jalowke. No i może powiecie zaraz ze to jakis bubel pewnie był ale kupiłem tam też 5 sztuk krow do ktorych nie mam zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jalowki wszystkie są polskie. Z likwidacji stada kupiłem 7 sztuk po 1500 zł za roczna jalowke. No i może powiecie zaraz ze to jakis bubel pewnie był ale kupiłem tam też 5 sztuk krow do ktorych nie mam zastrzeżeń

 

A sekcję zrobiłeś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Koledzy i koleżanki a jaki dowód zakupu przedstawić jeśli kupiłem jalowke od rolnika ryczaltowego a sam jestem na VAT? Czy zwykła umowa kupna-sprzedaży im wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

z ta przyszloscia to jest roznie...ogolnie to sami sie skazujemy na niewole,,.dopoki ma kto robic to sie robi,,bo krowy to rodzinne prace..samemu nikt sie tego nie podejmie..jak dla mnie to nie przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Koledzy i koleżanki a jaki dowód zakupu przedstawić jeśli kupiłem jalowke od rolnika ryczaltowego a sam jestem na VAT? Czy zwykła umowa kupna-sprzedaży im wystarczy?

Jak jesteś na VAT to piszesz fakturę RR, tylko, że wtedy musisz zapłacić rolnikowi przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Przelewem to tylko ponad 15 tys chyba. Bo nie wiem też czy wystarczy jedna faktura na której jest ponad 5000 kg mleka czy trzeba cały rok oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za ile kupisz to na tyle wystawiasz fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Przyszłość będzie opierać się na rodzimych hodowlach,ale nie mniejszych niż 30szt.Zatrudniając pracowników,nigdy nie masz pewności,że robi dobrze.W rodzinie każdy się stara,żeby było najlepiej.Teraz trudno o dobrego pracownika który będzie od poniedziałku do niedzieli przyjeżdżał doić krowy.Teraz jest moda na zatrudnianie ludzi z Ukrainy.Popracuję taki pół roku i pójdzie do innej wygodniejszej pracy.Roboty udojowe super sprawa .Jednemu rolnikowi zepsuł się robot,połowa krów dostała zapalenia.Przyszłość,jest nie pewna,ale jedno jest pewne,albo w lewo albo w prawo.Albo w Polsce będzie produkcja się rozwijała,albo zacznie się kurczyć,teraz rozpoczęcie produkcji mleka jest prawie niemożliwe,chyba że ktoś zacznie od kilki krów,ale to kilka lat inwestycji która nie będzie przynosić kokosów. Jeżeli nie będzie stabilnej ceny to będzie coraz mniej mleka produkowanego w Polsce.Praca przy krowach jest non stop.Nikt nie chcę robić za grosze.Jeżeli znowu przyjdzie kryzys  zlikwiduję produkcję,nie będę niszczył zdrowia za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jesli po 2020 dopłaty beda tylko z budżetów krajowych, a na to sie zanosi, to w Polsce w całym rolnictwie bedzie kryzys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

U nas mlekovita zaczęła odwalac na probkach - nagle zaczęło mleko klasy nie przechodzić, wychodzi woda w mleku. Część ludzi otwarcie mówi, z chcą uwalić trasę cała, bo mało dużych dostawców jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U nas mlekovita zaczęła odwalac na probkach - nagle zaczęło mleko klasy nie przechodzić, wychodzi woda w mleku. Część ludzi otwarcie mówi, z chcą uwalić trasę cała, bo mało dużych dostawców jest.

I taka jest polityka mleczarni.Rolnik zawsze ma najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do jakiego oddziału wożą to mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Czy we wniosku o doplate do zakupu jalowek mleczarnia musi wypełnić część E wniosku jesli mam faktury na sprzedaz mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

co do rozwoju produkcji mleka to zapraszam na podlasie okolice wys-maz obory rosna jak grzyby po deszczu a firmy nie daza jalowek wprzywozic, kilka lat i 50% produkcji bedzie na podlasiu. co do likwidacji to jeden co ma 20 krow zaprzestanie produkcji potem 2 a 2 nastepnych postawi obory na 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

tak ,,tam w waszych stronach jest zaglebie...ale oni sami skazuja sie na nie wole..nie ma chetnych i nie bedzie do pracy przy krowach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jeden wybudował oborę na 100szt.Pracownicy odeszli to sam z żoną od 5 00 do 21 00 robią.Niech budują obory,może się im uda,ale 10% z nich pójdzie pod młotek taka jest rzeczywistość.Nie każdemu się uda,U jednego wejdzie choroba,inny nie będzie w stanie spłacać rat,ale ważne że mają chęci do pracy i inwestycji.Tylko wszystko z głową.Każdy chcę jak najwięcej krów bo cena jest.Kiedy ma 100szt to za mało 200szt za mało gdzie jest granica nie wiem.Myślę,że warto mieć taką ilość za którą można godnie żyć,a nie całe życie w oborze siedzieć a z życia nic nie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I oni mają czym to wyżywić powiekszając tak produkcję? Wystaczy powtórka z 2015 i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

I oni mają czym to wyżywić powiekszając tak produkcję? Wystaczy powtórka z 2015 i po wszystkim.

będą kupować bele po 80zł póki kredyt jest,jak się skończy to tylko słomę krowy będą jadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszek dobrze prawi. Do 60 krowy idzie ogarnąć we własnym zakresie do 100 sztuk jak duża rodzina i jest konieczne pomoc jednak takie obory 200 sztuk bez kilku pracowników się nie odejdą a jeszcze trochę a wynagrodzenia pójdą ostro w górę a znaleźć dobrego człowieka to wielkie szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To prawda obór buduje się masa i w zasadzie ja to rozumiem, bo produkować w starej ciasnej oborze na pół gwizdka jest bez sensu. Oby wszystko w granicach rozsądku, a tu bywa różnie. Dlaczego mleko skoncentrowało się na podlasiu? Kilka dużych mleczarni, słabe gleby i strasznie rozdrobnione gospodarstwa. 

 

@KARGO Na razie jest tak jak mówisz, ale za kilka lat znacznie się to się zwiększy. Coraz więcej ludzi korzysta z usług i na pewno rozwinie się to wszystko jeszcze bardziej. Zamiast na polu bedą siedziec w oborze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

I oni mają czym to wyżywić powiekszając tak produkcję? Wystaczy powtórka z 2015 i po wszystkim.

sieją tylko kukurydzę reszta z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj