Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

agromatik    1029

Gdzie wy widzieliście zobowiązanie, że przy korzystaniu z dotacji trzeba kupować maszyny określonego producenta? To korzystający z funduszu decyduje jakiego producenta maszyn wybiera, wiec to on jest odpowiedzialny czy dotuje Polaka, czy Niemca, czy innego. A argument, że nawet te produkowane u nas to są zagraniczne to w kieszeń, podatek CIT i PIT zostaje u nas, a ludzie mają pracę. Sami dokładacie swoje trzy grosze do tego że nasz przemysł jest taki a nie inny, wystarczy poczytać to forum. Doradztwa typu "weź przechodzoną zachodnią" w niemal każdym temacie jest masa. Jak dzieci dajecie się podejść handlarzom którzy podrzucają wam takie rady.

@Nightmare Nie wiem jak Ty, ale ja zaznałem tego luksusu kupowania maszyn przed akcesją, gdzie sprzedawca i bank traktowali cie jak gówno uczepione do buta.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

No i stało się butelka wody mineralnej jest droższa od litra mleka... 76gr za litr przy 6 tys litrów... Istna masakra... Brak komentarza, brak słów na to wszystko  :wacko: . I podobno to nie koniec obniżek... Tylko dziwi mnie fakt dlaczego każdy mówi a zero protestów? 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a kto ci za protestuje jak Izdebski wyszedł z chlopami to ciezkie kolegium kazdy dostał..nikt ci teraz nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam oddaje ktoś mleko do "Mlekpol" Oddział Zakład Produkcji Mleczarskiej w Radomiu ?Bardzo proszę o pilny kontakt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

wszędzie podwyżki a mlekpolek kochany ciiiii.za duzo widocznie mają mleka to po co.jak ta premie obetna to 1.45 brutto zostanie to śmiech na sali przy tych cenach produktów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

poczekaj 3 max 4 miesiące i wtedy nie będą wiedzieć co robić z mleka jak jałówki z konrada się wycielą dzięki zasranej unijnej dopłacie. Może i dobrze, że cena nie wzrośnie to nie będą tak łapczywie ludzie dostawiać krów, a te ,,bambry" tak łatwo nie zarobią kokosów. Z resztą cena nie jest zła, ale te 1,45-1,5netto mogło by być


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Te jałówki są przecież nie od wczoraj cielne i tak się ociela i tak. Dla wielu zwiększenie krów równa się budowie nowego budynku a to nie takie siup bo za miesiąc lub dwa może cena zacząć spadać. Mleko już jakiś czas dobrze płaci, a jakiegoś bumu na budynki czy ciągniki nie widać, ludzie trochę się boją następnego kryzysu. Ta mi się wydaje, takie odnoszę wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No niby tak ale gdyby był zakaz kupowania zagranicznych na dofinansowanie to ok byłyby to nasze które i tak się ocielilby ale tak większość kupi zagraniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

święta słowa Polski ciemnogród nie zna granic sam teraz 3jalowki miałem 6netto i raptem 2chetnych i powiedzialem jebta się w garnek za 5tyś to wolę na mięsa sprzedać jak komuś prezenty robić jalowka 700kg pokryta superstition a on Ci powie co tak drogo .miesiąc temu za wybrakowana krowe wziąłem 4800 ale jakbyś kolczyki z pl zmienił na de lub dk to 8 by dali i teksty a może małe sprzedaje no tak za 400zl cielaka kazdy by kupił ale w życiu na rzeź i koniec

100% racji,mam na sprzedaż jalowki,10 sztuk, od dwóch tygodni,promowane ogłoszenie, cena logiczna. 4 telefony. DRAMAT. Ale jak wszystko bierze szrot z dk i de to przynajmniej wiem o co chodzi. Przynajmniej wiadomo teraz żeby omijać nasienie z konrada szerokim łukiem skoro tak charytatywnie po 10 sprzedają import. Gdzie odstawiasz wybrakowane ze tak ładnie dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby nie dofinansowanie to wiekszość nawet by nie myślała o zakupie a przynajmniej nie w tym samym czasie co reszta. Jakoś by się to rozciągnęło i skok nie byłby gwałtowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Raczej jak duża była sztuka bo cena myślę jak wszędzie.Sprzedaje do milexa waga pokazała 868kg stąd i kwota .Takie krowy az milo sie sprzedaje .Ale to nie wina Konrada ze naród ciemny a rząd głupi.

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wiadomo,każdy chce zarobić,ale 10k pln to jakieś nieporozumienie za sztukę produkcyjną. Kolejna sprawa to że jalowki muszą być w księdze g i być czystorasowe bez żadnej domieszki, a daty z paszportu idealnie pokrywac się z kartą,wydaje mi się ze dość ciężko podpasowac wszystko,sam mam juz większość mieszancow z mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się kolego nie muszą mieć księgi głównej wystarczy że jest hodowlana bo wymogiem jest uzyskanie certyfikatu a taki wydają wszystkim sztuką. Można bez problemu korektę zrobić tak żeby zgrywania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie wiem czy się mylę, składałeś wniosek? Zootechnik mi mówił ze od niego gość składal wniosek i nie chcieli przyjąć wniosku bo księga wstepna i 3 dni różnicy paszport/karta. Zadzwonił do federacji do minikowa żeby mu zmienili w karcie to odpowiedzieli ze podstaw nie ma i nie zmienia,ale najbardziej się czepili w arr ze księgi glownej nie ma. Czyli jak zwykle nic do końca nie wiadomo,tyle tylko ze niemaszki robia interes i czyszczą obory ze zdechlaków i hej do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Kargo ma rację aby karta była tylko nie może być mm w karcie .Ale może zależy od rejonu federacji i jaki sluzbista pracuje Poznań robi takie karty jak potrzeba ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Chyba w paszporcie? W paszporcie piszesz mm. To jeśli to sa krzyżówki ras mlecznych np ho x mo, a w paszporcie jest ho, to tez idą na dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja myśle, że wielkiego skoku mleka nie będzie mimo tych jałówek.  ;) Z Zachodu przychodzi totalne badziewie, wiem co mówię. Sama mam obecnie wycielenia z niemieckich jałówek, wychowanych przeze mnie. Totalna porażka. Taki chłam pochorobowy nam sprzedali. Połowa z łysym zadem przyjechała. Ledwie się to odchowało. Nie wierzę, że w dużych sztukach jest inaczej i ktoś dobre sprzedaje. Owszem, czasami trafiają się z lepszą genetyką niż nasza, ale to wyjątki. Ja myślę o kupowaniu teraz krajowych z pod oceny, może ktoś ma jałówki na wrzesień-październik? :rolleyes: W dobrej cenie.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja tam kupilem  juz 7 jalowek w  tym roku ale wszystkie polki i jestem zadowolony   pewnie  jeszcze kilka kupie ale na pewno  nie bede cudowal z niemkami dunkami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Słyszałem ze topfarms sprzedaje teraz jałówki cos ok 7 tys. Z mojej okolicy 3 gospodarzy pojechało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

ja w marcu kupiłem 10 simentali z austri 8 wycielonych juź miałem pierwszy udój był i mają koło 5 procent tłuszczu i 3.5 procent białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Obory SGGW też mają dobry towar. Wejdź na ich stronę przekrec coś się dowiesz
Panie Gabor, dlaczego na wiadomości nie odpisujesz?

Edytowano przez vodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja planuję kupić 6-9 sztuk jałówek hf z okolicy na dopłatę. Cena będzie około 5500 a zagraniczne już po 7500-8500 widziałem a różnicy raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czy padniecia jalowek po porodzie może byc spowodowane genetyka? Bo zakupiłem 7 jalowek i trzy miały zapisane w karcie ze matki ubytek np 10 dni po porodzie i te trzy jalowki mi padły. 2 po porodzie 10 dni a 1 przed porodem 14 dni. Wszystkie kupiłem jak miały 12 miesięcy sam zapladnialem sztuki bardzo piękne reszta doi się super prawie 40 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Czy padniecia jalowek po porodzie może byc spowodowane genetyka? Bo zakupiłem 7 jalowek i trzy miały zapisane w karcie ze matki ubytek np 10 dni po porodzie i te trzy jalowki mi padły. 2 po porodzie 10 dni a 1 przed porodem 14 dni. Wszystkie kupiłem jak miały 12 miesięcy sam zapladnialem sztuki bardzo piękne reszta doi się super prawie 40 litrów.

Ciekawe.Na co zdechły te jałówki.Ile dałeś za jałówkę?Pewnie zagranicy kupione ? z Niemiec ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te bajki z tłuszczem ok5% to dla wnuków zachowaj, albo sprawdź czy w ketozie nie są. Sam kupiłem 4 simki, ale czeskie i żadna ich matka czy babka nie miała tłuszczu większego niż 4,1 a średnia to ok 3,9. W białko uwierzę bo 3,5 % to nic nadzwyczajnego dla tej rasy.

ja w marcu kupiłem 10 simentali z austri 8 wycielonych juź miałem pierwszy udój był i mają koło 5 procent tłuszczu i 3.5 procent białka

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj