Skocz do zawartości
Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    318

Zaczynasz od kupna 2 tyg. jałoszek a już się pytasz o zbiornik O takich rzeczach to możesz myśleć za dwa lata skoro zaczynasz od zera

Tak bo zamierzam miec wszystko gotowe zanim się wycielą zbiornik myslę kupić za rok ale już pytam o cene jakiejś używki to coś strasznego znać cenę zanim sie z czymś ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są bardzo różne na zbiorniki, tyś.litrów trzeba liczyc za używany 6-8 tyś,w bardzo dobrym stanie.Ale kolego,znudzi Ci się czekac te dwa lata zanim zaczną Ci się cielic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

No i o to chodi szybka odp, dzieki. Nie nie znudzi te jałoszki to tak na boku nadal trzymam opasy ale po wolutku urosna i się wyciela mi się nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jeśli chcesz zacząć produkować mleko pamiętaj o spełnieniu ogólnych wymagań dla gps[pdarst produkujących mleko surowe. Akurat jak będą rosły Twoje przyszłe mlecznice masz czas na dopilnowanie wszystkiego aby potem nie było problemów w razie kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

po trzodowcach wzieli sie za mlecznych-ciekawe czy cena też tak szybko zacznie spadać jak świnek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    15

A ja powiem tak chowam 30 dojnych i 15 jałówek na 16ha ziemi i gdyby ktoś mi dał za darmo 100krów i 50ha i kazał to obrobić to bym go pognał.Mam wszystkie potrzebne maszyny, kilka ciągników wszystko kupione bez kredytów i zadnych dotacji więc nie mówcie że bez tego sie nie da bo napewno się da.Z 30 krów zostaje około 150-180tyś dochodu rocznie a za takie pieniądze na 16ha można już kupić porządne maszyny,które pochodzą naprawdę długo na tak małym areale.Pracy jest przy tym niedużo, czasem aż sie człowiekowi nudzi.Mój sąsiad to facet raczej z tych rozwojowych 120 dojnych,3obory .100ha ziemi i powiem tak że on nawet sika w biegu...Czy to nie jest troche chore,czy nam tak naprawdę wiele potrzeba?Ci wielcy chodowcy utrzymują ogromne rzesze doradców,żywieniowców, dilerów róznych agentów, nie wspominając o bankach, którzy staraja sie wcisnąć swój towar, nabijając takiego rolnika w ambicje że on jest naj.naj.naj....tylko że szkoda chyba zdrowia i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    175

Zdradź ten sekret jak Ci zostaje 150-180 tysięcy rocznie z 30 krów ? Albo po prostu zejdź na ziemię ...

Co ma dzik do mleka ? Co jak co ale znowu nas '' nasi" załatwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

30 krów x 7000 litrów wydajności = 210 tyś oddanego mleka (7000 jest to średnia wartość mleka krów dędących pod ocena uzytkowości mlecznej)

210 tyś x 1,60 zł cena mleka = 336 tyś zł

sprzedaż krów około 20% z podstawowego stada tj. 6 krów x 3,5 tyś = 21 tyś zł

zapewne jakieś cielaki również są sprzedawane więc dodatkowo pare złotych wpadnie. Z samych podstawowych kwot masz ponad 350 tys zł obrotu więc myśle że okolo 200 tyś na prowadzenie gospodarstwa, zapewnienie pokarmu, pielęgnacja zwierząt, inseminacja, leczenie zwierząt nie zostanie i tak wykorzystana - zysk 150 tyś jest jak najbardziej możliwy

Edytowano przez Brounter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    8

Tyle ma za mleko od tych 30 krów, za dopłaty kupi ropy, nawozów i tą kase uważa za zysk, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    15

Dokupuje tylko około 50 ton paszy tresciwej ,100bel słomy .Koszt produkcji litra mleka u mnie to około -0,9 zł przy cenie 1,7iprodukcji 200tyś litrów +około 15 cieląt+7-10 sztuk krów wybrakowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    6

Bardzo mnie też to ciekawi jak z 30 dojnych można mieć 150-180 tys dochodu Chyba że te krowy to po 15 tys. mają wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To po co ludzia 31 i wiecej sztuk w oborze?

 

Co do waszych wyliczeń, która mleczarnia płaciła średnio 1,6 netto za ostatnie 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    6

50 ton paszy treściwej to lekko liczyć 50 tysięcy 100 bel słomy to jakieś 25 tysięcy do tego doliczyć wszelkiego rodzaju opłaty podatki ubezpieczenia o środkach do produkcji nie wspomnę paliwo nawozy środki ochrony roślin folie części zamienne remonty a gdzie utrzymanie domu wyżywienie ubranie opieka weterynaryjna inseminacja środki myjące dezynfekujące i wiele wiele innych Plus wiadomo jak to w życiu jakaś krowa się rozchoruje nie daj Boże padnie problemy z nogami z zacieleniami Sam osobiście mam krowy i dodatkowo ziemniaki i warzywa Poza tym moja mleczarnia nie płaci za mleko 1,7 zł tylko 1,52 zł + 5% podatku dla VAT-owca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    175

Co do waszych obliczeń to dla mnie śmieszne. Po pierwsze oddać do mleczarni 7000 tyś od sztuki to już nie zły wyczyn a cena 1,6 to już w ogóle ? Ile czasu macie taką cenę ? kilka miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    10

7 tys. od sztuki to nie wyczyn to realia przy odpowiednim żywieniu, a nawet powiedziałbym , że przy dobrym żywieniu 7 tys. litrów to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    34

@maniusie23 u Ciebie taka droga słoma jest czy to błąd w poście bo za 100 bel 2,5 tyś to się zgodzę ale 25 tyś to jedna belka 250zł wychodzi raczej nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a8185    25

Takie bajki, ze z 30 krow przy 16 ha zostaje 180 tys dochodu to możecie głupkom wciskać. Nawet na papierze tyle nie zostanie a co dopiero w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    15

a8185 to powiedz ile zostanie z tych 30 krów.

Edytowano przez grzesiekxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czemu nie zostanie? koszt wyprodukowania litra mleka wraz z zakupem sianokiszonki może wynieść 80 groszy.

przy wydajności 9tyś rocznie razy 30 krów, przy cenie 1,50 tak może być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Z ostatniej chwili - Prezesi Mlekovity , Piątnicy i jeszcze jednej spółdzielni ( nie pamiętam jakiej ) udali się dziś na rozmowy do Warszawy w sprawie wstrzymania eksportu mleka i produktów mlecznych do ruskich . Mleczarnia Polindus zapowiedziała obniżkę cen za mleko wstępnie o 20 gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×