Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

fdt309ci    1

W dzisiejszym agrobiznesie mówili że mleczarnie zamierzają wybudować własne tak jakby sklepy i mają konkurować z super i hiper marketami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Taaa tylko zrzuta na ten szczytny cel to po 10 dużych baniek, a mleczarnie jak mają na plusie po 2-4 mln zł to wszytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oj tam ja bym się tym nie martwił za wszystko zapłaci chłop i kasa będzie-ale coś czuje ze nie grozi nam budowa takich przybytków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

No a jak się złożą do z Brukseli dostają 50 baniek ale właśnie problem będzie z pieniędzmi ze strony mleczarni a jak myślicie czy takie sklepy mają szanse z tymi dużymi sieciami sklepów ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli będą oferować produkty w rozsądnych cenach to tak.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Chyba w rozsądnych cenach :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ups :D tak to jest ja się myśli o czyś innym i pisze o czymś innym :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Dajcie spokój tyle pracy za takie grosze przestarzały sprzęt itd a ceny w markecie kosmos 15g serka 2 zł z czego opakowanie z 50 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Mleko w końcu zaczęło odbijać się od dna. W Lacpol podwyżka 12gr od listopada i prawdopodobnie od grudnia 4gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

mlekovita tez jakieś podwyżki szykuje a jak wiadomo w tej firmie za podwyżkami idzie obniżenie parametrów surowca wiec będzie nam jak w niebie hahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ema    0

Witam nie zakładam nowego tematu ponieważ ten jest najbardziej zbliżony do mojego pytania.A mianowicie czy jeżeli sytuacja na rynku mleka nie poprawi się przez najbliższe 5 lat czy będzie opłacalne rozpoczynanie hodowli krów mlecznych?.Pytam bo możliwe że będę mógł przejąć gospodarstwo po wujku około 12 hektarów oczywiście od razu do dzierżawił bym około 8 ha ziemi bądź łąk na początek na rozwinięcie produkcji powinno wystarczyć.Jaka jest wasza opinia na ten temat?Nie wykluczajmy również opcji że ta sytuacja się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Raczej nie, ziemia to nie wszystko, bo potrzebne są jeszcze budynki a te są dość kosztowne wraz z wyposażeniem i długo się spłacają zwłaszcza z ok 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Składacie już wnioski "rekompensaty czy cuś " jeśli posiada się od 30 do 200 tyś l kwoty (mają c parę groszy za litr płacić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mają płacić po 0,015 gr do litra posiadanej kwoty. W piątek złożyłem wniosek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

pogadajcie z ludźmi, którzy maja małe dzieci, teraz każdy lekarz pediatra radzi nie dawać mleka od krów bo dziecko ma alergie[jakakolwiek wysypka, zaróżowienie skory]tylko bebiko, bebilon itp, jak dzieci się nie naucza pic mleka to kto je będzie pil, starsi wymierają. Młodzi wola chemie[oranżadę]w ostatnich latach spożycie masła spadło o polowe-z 8 do 4kg, mleka z 400 do 300 l, teraz euro idzie w dol i eksport siada, strach myśleć co będzie dalej, paczki drożdżówki wszystko na prochach[kiedyś sprzedawałem do piekarni]teraz są dni ze na wsi nie sprzedasz litra mleka[mam kwotę bezpośrednia i 2 krowy]innych krów nie ma na ponad 100 domów.

Na tych dopłatach to najwięcej zarobi poczta polska.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam 15 dojnych i nie wyżył bym z tego za nic za marzec cena litra mleka po jakiej oddawałem je do mleczarni sudowia wynosiła w klasie extra 76gr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Mam pytanie czy myślicie że warto kupić kwotę mleczną jeśli wiem że w tym roku kwotowym przekroczę limit. Ostatnio doszły mnie słuchy że ARR ma nakładać kary za przekroczenie kwoty. Jakie jest wasze zdanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Agencja nie będzie nakładać kar, ale po przekroczeniu własnej kwoty podmiot skupujący zobowiązany jest do pobierania zaliczki i odprowadzania jej do ARR na poczet grożących kar. Moim zdaniem nie warto spieszyć się przynajmniej na razie z kupowaniem kwot, chyba że masz lichą cenę za mleko to po potrąceniu zaliczki niewiele zostanie.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

W tym roku trzeba będzie chyba niestety kupić kwotę bo podobno niezależnie od tego czy polska przekroczy swój limit czy nie to i tak ci co przekroczą swoja kwotę będą musieli płacić

Potrącana przez mleczarnie zaliczka to owszem nie będzie dużo, ale jak przyjdzie na końcu roku kwotowego zapłacić kare po 1,1 zł za nadmiarowe kilogramy to dopiero będzie armagedon

I choć wiadomo ze za 5 lat kwoty zniosą to i tak trzeba kasę wydać na zakup żeby nie płacić kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Małe gospodarstwa upadają, krowy poszły na mięso bo za 0,75 zł nikt ich doił nie będzie, część gospodarzy na bydło mięsne się przestawiła. Wychodowanie krowy zajmuje około 3 lat - ryzyko upadku duże bo albo się nie zacieli drugi raz albo przy porodzie coś się spierniczy. Jogurcik, masełko, śmietanka - wszystko smaczne a z wody tego nie zrobią. Wnioski są takie: cena na najbliższe 3-4 lata będzie w granicach 1- 1,4zł. Ludzie odnowią stada i znowu będzie mleczna górka.

PS. Lepiej poszukać roboty za 1600zł i mieć wolny dzień, urlop i śmiać się w oczy tym co zapieprzają na polach za marne grosze. Przy krowach potrzebny jest człowiek 24/7 bo jak nie dojenie to cielenie jak nie cielenie to zbieranie paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Tyle że odnowienie stada trochę czasu zajmie bo jak sam wspomniałeś wyhodować krowę mleczną to jest prawie 3 lata, dlatego jestem za utrzymaniem kwot mlecznych, bo kto raz zrezygnował to raczej drugi raz nie będzie w to wchodził bo kwotę trzeba nabyć (choć to teraz nie tak straszny wydatek, ale jednak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj