Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

TomaszK86    0

Co do przyszłości produkcji mleka, co sądzicie o zakładaniu przez rolników grup producenckich mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto nie założył to przespał i stracił sporo pieniędzy za nic.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec jest członkiem i założycielem co prawda nie mlecznej ale drobiowej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drób a mleko to troche inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mleczarze nie mogą sprzedawać mleka przez grupy producenckie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście, że mogą ale nie jest to takie proste jak w przypadku drobiu, świn czy zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Dlaczego sprzedaż mleka przez grupę nie jest prosta? Cz mleczarnia może stwarzać problemy?

Edytowano przez TomaszK86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po spełnienu pewnych wymagań jest prosta ale początki są różne żeby to zorganizować.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dlaczego sprzedaż mleka przez grupę nie jest prosta? Cz mleczarnia może stwarzać problemy?

 

Przed wejściem do UE ojciec należał do grupy producenckiej która skupiała bodajże 35 dostawców z 4 wiosek i dostawaliśmy 5gr więcej za litr po wejściu do unii mleczarnia zaczęła stawiać jakieś dziwne warunki i grupa przestała działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nowy PROW podobno będzie stawiał na wspieranie i tworzenie grup producenckich aby w większym stopniu umacniać rolników i stwarzać atrakcyjniejsze źródło do konkurowania. Jak to wyjdzie to jakoś nie jestem do końca przekonany, mentalność rolników dużo się zmieniła przez wcześniejsze działania rządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja należe do grupy i jest ok, cena a mleko wyższa , różne zakupy tańsze, dotacje, itp... Najgorszy problem to jest przekonać rolników [przeważnie tych starszych] że sie opłaca i że trzeba trzymać sie razem....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

A ioe osob w grupie i ile macie lacznie produkcje, braliscie wsparcie na maszyny, czy tylko razem sprzedajecie, opisz jak mozesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Do jakiej mleczarni należy ta grupa? Czy mleczarnia robiła problemy? ile oddajecie jako cała grupa?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale jaja... stwierdzenie z agrobiznesu... szansę na przetrwanie będą mieć gospodarstwa powyżej 100 krów, no to już jakiś cyrk z tymi opiniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Tak na pewno nie będzie aczkolwiek rynek zostanie zalany mlekiem i cena pójdzie ostro w dół, zachód zwiększy 20-25% a Polska też skoro mając hamulec w postaci kwoty będzie 8% nadwyżki.To za rok spokojnie 2 razy tyle.Zniesienie kwot to najgorsza decyzja jaką mogli podjąć ludzie "na górze". Miałem inwestować w oborę z nowego PROW ale już mi zapał ogasł. Nie mam zamiaru siedzieć w oborze i na polu całe życie mając 150 krów i dostawać za mleko 1zł.Gdzie tu sens i logika,to jedna z najcięższych gałęzi rolnictwa i powinna gwarantować godziwą zapłatę a nie wegetację przy takiej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja tam dalej myślę że tragedii nie będzie, chociaż z ograniczoną pewnością można stwierdzić że ceny spadną, aczkolwiek myślę że przy 30 sztukach (niższej wydajności) już będzie się dało spokojnie utrzymać tylko że na inwestycje troszeczkę mało da się odłożyć, znowu sieją propagandę żeby mniejsi rezygnowali a zostały wielkotowarowe farmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dawno się tak nie uśmiałem jak dziś jak mówili w agrobiznesie o przyszłości mleka i jak to powyżej stu sztuk trzeba mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Płakać nie ma co ale rozwijać się też strach,bo kto zaryzykuje teraz stawianie nowej obory jak rynek jest niewiadomą?Koszt postawienia obory z racji dofinansowania takiej inwestycji z Prow znacznie wzrośnie,50-60krówek to pod milion podbije.Można się wyłożyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarek    0

to wszystko wina mediuw zawcześnie  rozgłośily że bendą zńeśone kwoty od 2015 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie o to chodzi... media są od tego żeby informować, zdecydowanie gorsze jest to że wyolbrzymiają strasznie i sieją panikę a sporo osób wierzy i jeszcze gorsze scenariusze piszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

A miałem się nastawić na krowy, niech to szlak trafi.  Ja nie utrzymam 100 szt max do 30 szt, chciałem zacząć od 12 SM, sam nie wiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

widze że nie tylko mnie rozbawił Bogdan Sawicki w Agrobiznesie powyżej stu krów ma kilka procent gospodarstw w Polsce, największa liczba gosp utrzymuję około 30 sztuk. zwiększenie 3krotne = budowa obory a kto się na to porwie w dzisiejszych realiach? może za kilkanaście mc w zależności jak się rozwinie sytuacja po znisieniu kwot. sam miałem plan powiększenia obory czyli rozbudowa w szerokość myślę że to w miarę tanie rozwiązanie . tak pozatym to przydałby się jakiś ostry protest i to nie tylko mleczarzy ale wszystkich rolników bo  odbiorcy nie szanują rolników a to my produkujemy żywność czyli to bez czego nie da się żyć, tyle że rolnicy jeszcze za mało są zjednoczeni żeby stanąć jeden za drugim po drugie nie stać nas póki co na wylewanie mleka na pola itp .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj