Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

DanielFarmer    1379

W mediach tylko Ukraina i Ukraina....a to że cała branża rolnicza produkująca produkty pochodzenia zwierzęcego leży w wyniku pomyłki Głównego Lekarza Weterynarii to już cicho...nawet w agrobiznesie milczą jedynie o strajkach trzodziarzy.Ich to załatwili na cacy.Współczuję.Ale co ma mleko do dzika z ASF.Oby to nie położyło nam cen za chwilę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmerze a czy ty myślisz ze ktoś sie o ciebie martwi??? Rząd martwi się o to jak wypchac sobie kieszenie, media o sensacje, miasto aby tanio przeżyć... Sami o siebie nie dbamy wiec co tu wymagać od kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Dziś od kierowcy z mleczarni się dowiedziałem że gdzieś już pierwsze obniżki cen były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

jeszcze troche tak pokrzyczą nasi rządzący to putin po wieprzowinie zatrzyma mleko i lezymy a prezio z premierem będą dalej szabelką wymachiwać. i co zrobią nic bo zależni jesteśmy od uni a niemcy francja i wb dalej beda robić interesy a my upadniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Kto słyszał o świńskiej grypie? Ja to współczuje hodowcom świń:(( po 2 zł będą jak kury ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Od paru dni o tym mówią w telewizji, że ludzie chorują. Znowu ''świniarzom'' się oberwie bez powodu <_<


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Te nasze mleko to jak pisanie palcem po wodzie, wszystko zależy od ruskich, a nasi rządzący lazą w te konflikty jak świnia do g... Już nikt nie pamięta jak w czasie drugiej wojny ukraińcy wycieli 20 tys polaków, nawet księdzy święcili im topory dotego celu. Chyba trzeba będzie strajkować o przyłączenie do ruskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Te nasze mleko to jak pisanie palcem po wodzie, wszystko zależy od ruskich, a nasi rządzący lazą w te konflikty jak świnia do g... Już nikt nie pamięta jak w czasie drugiej wojny ukraińcy wycieli 20 tys polaków, nawet księdzy święcili im topory dotego celu. Chyba trzeba będzie strajkować o przyłączenie do ruskich

 

Nie 20 tysięcy, ale szacuje się, że 120 tysięcy, w tym starców, kobiety i dzieci. Często mordy były niezwykle bestialskie.

Polecam lekturę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

chodziło mi o te 120 tylko 1 uciekła. ale tak, kochajmy nasz bratni naród.

 

@Starybudnik, wolałbyś mleko po 2 zł i brak dopłat czy mleko po 1 zł z dopłatami? Ja nie musze liczyć żeby wiedzieć co mi bardziej się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ja tam wolę odstawiac mleko po 2zł z doplatami.

A jak tobie lepiej wychodzi jak masz 2zł bez dopłat to twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Te nasze mleko to jak pisanie palcem po wodzie, wszystko zależy od ruskich, a nasi rządzący lazą w te konflikty jak świnia do g... Już nikt nie pamięta jak w czasie drugiej wojny ukraińcy wycieli 20 tys polaków, nawet księdzy święcili im topory dotego celu. Chyba trzeba będzie strajkować o przyłączenie do ruskich

 

 

Toć nie tak dawno byliśmy u ruskich, i co było? GÓWNO, obyśmy nigdy więcej nie musieli pod nikim być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a teraz nie jesteśmy pod Unią? nie można czegoś zrobić bo unia nie pozwala. Niektórzy mile wspominają komune, prace dla wszystkich, budowano zakłady, szkoły, szpitale, bloki, stocznie i huty, aż nagle po 89 nikomu nic nie trzeba i się nie opłaca. Ja nie twierdze że było super bo jestem na to za młody żeby to dobrze pamietać, ale jak popatrze w koło to prawie wszystkie budynki, domy chlewnie i stodoły pochodzą z tamtego okresu, a i maszyn to jest jeszcze od groma, nasz ursus był znany na całym świecie i to właśnie naszymi ciągnikami rolnicy zachodni robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cena napewno padnie dla producentów "polskich" a zachód dalej bedzie pchał do Rosji, a my bedziemy i z mlekiem sie dusic,to jest bardzo możliwe. A po drugie to jaka u nas była komuna?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

W unii jestesmy i bardzo dobrze, dalej by sie 60tka jezdzilo po polu, szkoda tylko że limity znosza, chociaz ile by bylo gadania gdyby kwoty byly, a teraz to by pewnie po 2zl chodzily minimum... Droga to byla sprawa bo my tez kilkadziesiat tysiecy wydalismy na wurtualne litry ale przynajmniej cena sie w miare trzymala, teraz trzeba bedzie albo zwiekszac albo ostro koszty ciac, a najlepiej to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 2, 3 lata obstawiam ze mleko po 1 -1.30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Po 1 zl nie bedzie, bomzachod tez buduje obory a tam koszty tez sa duze i to bardzo, popatrz jak buduja np w holandii te obory wychodza po 25-30 tys zl za stanowisko, ale juz 1,3 bardziej podchodzi, chociaz mam nadzieje ze sie nie sprawdzi i bedzie te 1,5 to pozwala normalnie patrzec w przyszlosc, chociaz niektorzy na swoivh gruntach bez dzierzaw i splaconymi w miare kredytami to i po 1 zl. Moga produkowac, u nas 1 zl by nie przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko zauwaz ze na zachodzie juz teraz zabiegaja o nowe rynki zbytu, a konkretnie to w Chinach poszukuja i znajduja nowych odbiroców a u nas ?

Chiny to ogromny rynek zbytu i moim zdaniem od tego bedzie tez zalezała cena mleka, a konkretnie od tego czy Polskie firmy znajda nowe rynki zbytu, bo mleka w EU bedzie za 5 lat full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Nie wiem, nie czytalem nigdzie ze panstwa unijne zapewniaja sobie rynek tylko dla siebie, jest wolny rynek i jezeli bedziemy mieli tansze mleko i przetwory to beda kupowac i od nas, chinczycy i inne kraje nie sa glupie i nikt sie nie zwiaze dozywotnimi umowami po XXX cenie. Powinnismy miec wybor doplat do produkcji lub ziemi, bo niektorzy prdukuja duzo mleka a o ziemie ciezko i tutaj tacy hodowcy sa poszkodowani. Rozmawialem teraz z kolega z wioski obok to mowil ze najwieksze gosp u nich na kwitach od podatkow ma 28ha, i ten na 28 ha ma teraz 140 krow, oczywiscie reszta dzierzaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj