Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skąd masz takie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po piersze droga Jolu 16 ha to troche za mało jak na 30 krow z przychówkiem po drugie zeby uzyskac 9 tys od 30 krów to 50 t rocznie nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Jedyny problem przy 30 krowach i 20 jałówkach na 16ha to nadmiar obornika :D .Paszy objętościowej przy normalnym roku jest wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zeby wyszlo 80gr/l to wydajnosc musi oscylowac okolo 6-7 tys a nie 9.

 

Na to sklada sie kilkanascie czynnikow. Od jakosci zywienia. Systemu przechowywania paszy. Ilosci zapalen. Brakowania stada. Systemu utrzymania. Wiec wyliczenie ogolne jest bez celu. Kazde gospodarstwo ma inaczej.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Dokładnie,koszt produkcji mleka nie jest linoowy tylko logarytmiczny i im wieksza tym koszt litra wyzszy ale ogolnie zysk mamy tez wiekszy.. pamietam jak ojcu to tlumaczylem jak mialem 15 lat a on nie chcial wierzyc;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 30 krów przy dzisiejszej cenie mleka można naprawdę fajnie gospodarzyć, pod warunkiem, że stado jest wydajne i intensywnie użytkowane, 180 tys. dochodu ? to zależy co koledzy rozumieją pod słowem dochód ? Obrót ? Zysk ? 9000 wydajność / 305 dni laktacji = 29,5 litra od krowy dziennie x 30 krów x 365 dni w roku = 323025 litrów x 1,5 zł = 484,5 tys. zł OBROTU rocznie ! Po odjęciu 80 gr. kosztów żywieniowych zostaje się 226 tys. odjąć prąd, paliwo, kieckę dla żony to ze spokojem się zostanie 180 tys. rocznie pod warunkiem, że nie ma jakiś kredytów, komornika i bogatego życia towarzyskiego. To tak się wydaje bo dla wielu ludzi to jest tylko 30 krówek, łaciatych krasulek, a dla mnie jest to przedsiębiorstwo, które ma pół bańki obrotu rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba krowa tego zootechnika kopnęła, albo Ciebie :) po co Polska miała by wstrzymywać eksport..buhaha, Ty się wstrzymaj kolego od bredni

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zależy co koledzy rozumieją pod słowem dochód ? Obrót ? Zysk ?

 

Docód to dochód jak mozna inaczej to rozumiec = przychody - koszty

 

9000 wydajność / 305 dni laktacji = 29,5 litra od krowy dziennie x 30 krów x 365 dni w roku = 323025 litrów x 1,5 zł = 484,5 tys. zł

 

Najpierw podzieliłes przez 305 dni laktacji a potem pomożeyłeś przez 365 dni i nagle wydajność ci skoczyła o prawie 2 tys :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Główny Lekarz Weterynarii zakazał wydawania świadectw dla wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Jest to prawdopodobnie jakieś nieporozumienie co do produktów mleczrskich i pewnie będzie to wyjaśnione tylko kiedy. Niekompetencja naszych władz pogrąża nasze rolnictwo, a oczywiście winnych brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Można tak sobie liczyć na papierze i się pocieszać ile to zarabiamy,.... rzeczywistość jest juz inna...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jakiś spekulant:) chociaż że względu na nasze zaanagazowanie na ukrainie może być średnio z handlem

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Już podłożyli nam świnie, w przenośni i dosłownie.... :(


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

 

Dokładnie. Szukałem o tym mleku teraz i nikt nigdzie nie pisze wiec pewnie sciemka od zootechnika

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

statek jest link na poprzedniej stronie - jak zrobią to co z trzodą to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Gdzie szukałeś w tv? Tam nikogo to nie obchodzi. Wszystkie portale spożywcze o tym trąbią. Jeśli się sprawa w ciągu 2 tygodni nie wyjaśni to sie co niektórym poglądy na hodowle zmienią o 180stopni. http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/dziki-zatrzymaly-eksport-mleka,97272.html już ktoś wczoraj wklejał

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy kogoś wogóle obchodzi polski rolnik??? Dali nam jasno do zrozumienia ze mają nas w du*ie a UE robi co chce. Zniszczyli całe rolnictwo - wołowine, trzode, tyton, cukier, gorzelnictwo, plantatorzy zbóż ledwo zipią ziemie sprzedają na zachód, a Polska wędlina jest zła. Teraz mleczarstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

@huberto89 tak przepraszam wkradł się bląd nie 25 tys. za 100 bel słomy tylko 2,5 tys. Moje niedopatrzenie Ja widzę u mnie w gminie na przykładzie największego indywidualnego dostawcy w moim województwie Ma prawie 300 krów mlecznych To już nie gospodarstwo to fabryka i wydaje mi się że lepiej żyją Ci co mają 20-30 krów niż ten co prawie 300 a już na pewno spokojniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Chyba krowa tego zootechnika kopnęła, albo Ciebie :) po co Polska miała by wstrzymywać eksport..buhaha, Ty się wstrzymaj kolego od bredni

To nie Polska chce wstrzymać eksport tylko ruski import od nas niby przez tego dzika co u was znależli . Ale osobiście uważam że jak chce się uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Czy wy potraficie czytac ze zrozumieniem ?

 

http://www.portalspo...leka,97272.html

 

Wyraznie w tym artykule jest napisane, ze:

 

Dzisiaj(19 lutego) jednak, GLW uściślił swoje wytyczne. Około godziny czternastej, Janusz Związek, Główny Lekarz Weterynarii, wystosował pismo i zalecenie do powiatowych lekarzy weterynarii, w którym możemy przeczytać, że towar wyprodukowany oraz zapakowany przed 17. lutego br. może być przedmiotem wysyłki na rynki państw trzecich pod warunkiem, gdy w weterynaryjnym świadectwie zdrowia nie znajduje się zapis mówiący, że Polska to kraj wolny od ASF.

 

A jak mozna sie domyslic, zaden z zapisow o tym, ze Polska to kraj wolny od ASF nie pojawia sie na produktach mlecznych, wiec swiadectwa sa wydawane i handel nie jest zagrozony. Druga sprawa jest to, ze GLW powinnien zostac dyscyplinarnie zwolniony.

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

wydaje mi się że lepiej żyją Ci co mają 20-30 krów niż ten co prawie 300 a już na pewno spokojniej

Trochę w tym prawdy jest. W USA jak ostatnio była susza największe problemy miały duże fermy (+1000 szt. krów mlecznych). Nie oznacza to że małe gospodarstwo produkuje mleko tanio. Łatwiej radzi sobie w warunkach kryzysowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

eco-e Głupot gadasz ten co ma 300 krów czy tam te fermy bydła mają tyle ziemi że nic im będzie i to tacy obszarowcy taniej produkują mają wszystkiego dużo i najważniejsze kupują nawozy paliwo itd. najczęściej bezpośrednio od dystrybutora a nawet i producenta.Moim zdaniem jest tak albo masz maxx obsady do ziemi i paszy starcza parktycznie do ostatniego miesiąca kolejnego zbiory Bez Żadnych Zapasów maksymalnie wykorzystujesz areał który posiadasz intensywnie nawozisz i zbierasz 4-5 pokosów trawy !!!!. Albo jesteś obszarowcem i wszystko robisz masowo nawozisz zbierasz i przedewszystkim uprawa uproszczona w takich dużych gospodarstwach jest stosowana a taki co ma 20-25 krów to dużo nie nawojuje tyle że ma na pszysłowiowy chleb co taki może ?? Ziemi ha nie kupi bo nie może praktycznie z nikim konkurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Dzis trzoda, za jakiś czas padnie na bydlo, kryzys to rzecz nie unikniona, nawet w branzy mleczarskiej, i wcale nie potrzebne jest jakies zamieszanie. Ktos tu napisał o koszstach produkcji 80 gr litr, wydaje mi nie ze to jest dolny pulap w gospodarstwach tradycyjnych, większość gospodarstw nie wyprodukuje litra mleka za 1 zl, można by tu podliczać i dyskutować, ale po co? Może lepiej poczekać te 3-4 lata gdy ceny spadna poniżej kosztów w wielu gospodarstwach, wtedy będziemy podliczać, ale to ile wychodzimy pod kreska, i z czego dokladamy do tego biznesu. W tej chwili Kwota mleczna dla 90 procent gospodarstw to kaganiec, nie wiem jak jest w innych rejonach polski, ale na Mazowszu czy Podlasiu rozmawiając z wieloma rolnikami, słyszy się ze tylko czekaja na zniesienie kwot, potencjal do produkcji mleka mamy ogromny, w porównaniu z rokiem w którym zostały wprowadzone kwoty roznica jest kolosalna pod każdym względem.hodowcow krow mlecznych czekaja naprawdę ciężkie czasy, większy nakład pracy bez oczekiwanych zyskow, zapewne kryzys minie, ale nim to nastapi, wiele gospodarstw po prostu odejdzie od produkcji mleka, czesc po prostu zbankrutuje, komornik i te sprawy, największe szanse na przetrwanie maja te mniejsze gospodarstwa które maja inne zrodla dochodu i będą w stanie dokladac by ciagnac to dalej, gospodarstwa bez kredytow, gospodarstwa które prowadza rolnicy z zamilowania, kiedyś jedna wazna osobistość w Brukseli, nie będę mowil po nazwisku wyrazila się jasno na temat cen, a mianowicie powiedziała ze mleko nie może być drogie, ze kwoty mleczne musza być zniesione, ze na mleko musi być stać nawet tych najuboższych, bo jest ważne i niezbędne w zywieniu człowieka, do tego wlasnie zmiezamy, a to ze jacys tam rolnicy będą je produkować za DARMO to już nie problem całego społeczeństwa. Wiec panowie cieszcie się ze macie super cene, bo niebawem zostanie to tylko milym wspomieniem.

 

A ja powiem tak chowam 30 dojnych i 15 jałówek na 16ha ziemi i gdyby ktoś mi dał za darmo 100krów i 50ha i kazał to obrobić to bym go pognał.Mam wszystkie potrzebne maszyny, kilka ciągników wszystko kupione bez kredytów i zadnych dotacji więc nie mówcie że bez tego sie nie da bo napewno się da.Z 30 krów zostaje około 150-180tyś dochodu rocznie a za takie pieniądze na 16ha można już kupić porządne maszyny,które pochodzą naprawdę długo na tak małym areale.Pracy jest przy tym niedużo, czasem aż sie człowiekowi nudzi.Mój sąsiad to facet raczej z tych rozwojowych 120 dojnych,3obory .100ha ziemi i powiem tak że on nawet sika w biegu...Czy to nie jest troche chore,czy nam tak naprawdę wiele potrzeba?Ci wielcy chodowcy utrzymują ogromne rzesze doradców,żywieniowców, dilerów róznych agentów, nie wspominając o bankach, którzy staraja sie wcisnąć swój towar, nabijając takiego rolnika w ambicje że on jest naj.naj.naj....tylko że szkoda chyba zdrowia i nerwów.

z 16 ha 45 szt bydla? musisz sporo wydawac na pasze żeby utrzymać ta obsade , tymbardziej żeby uzyskac bardzo wysoka wydajność, to sa koszty, nie tylko pasze, ale i caly szereg innych kosztów, inseminacja, nawozy, srodki ochrony roślin, paliwo, koszty związane z ekspatacja maszyn i wiele wiele innych, te krowki daja Ci jakiś tam zysk, zysk, ale te 15 jaloweczek to tylko wydatki bez jednej zlotowki przychodu puki co, musisz wliczyc koszt odchowu tych jalowek w koszty produkcji mleka. Może czytają to ludzie z miasta i wierza w to, jakie to ma kokosy rolnik z 30 krówek, ale na pewno nie rolnicy którzy posiadaja krowy i sa bardzo w temacie, Druga rzecz negatywe opinnie na rolnikow posiadających te 100-200 czy więcej krow. jeśli ktorys robi wszystko w biegu to może tylko dlatego ze lubi to,...znam takich co tylko nadzora, a fizyczna robote odwalaja ludzie zatrudnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trus22    3

a co myślicie o karach za nadprodukcjie ?? bedą czy nie ?? i jakie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj