Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

powiem wam szczerze byłem w oborze 120 krów z przychówkiem która obsługiwał 1 człowiek. Oczywiście była zmodernizowana z robotami itd. Jak widać da się. A najgorsze są te stare obory uwieziowe gdzie cała rodzina tyra i nie ma czasu na nic. Paszowozem nie da sie wjechac, wyciągu porzadnego nie da sie zrobic, jałowki w kilku miejscach. 3 godziny rano i 4 wieczorem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Też uważam że się da jednemu człowiekowi to obrobić ale bez inseminacji i selekcji i wycielen. U mnie 70 doimy i 130 jest jalowek cielakow i opadów. Rano 3h i wieczorem dwie. Dwóch pracowników i dwóch do dojenia i póki co jedna osoba odpaja. Moja mama

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

W stanach jak czytalem to liczy sie 1 osobe na 100 krow tylko przy obotach kilka tysiecy sztuk. Statek masz dwoch pracownikow plus ty i ojciec dobrze zrozumialem?? U nas 50 dojnych na uwiezi w 2 osoby 2,5h rano i do 4 h wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tak dwóch pracowników ja ojciec.o 7 rano zaczynamy i 9 trochę po jest śniadanie a pracownicy robią wozy od 7 potem sprzątaja robią pasze przeglądu sprzętu w polu jak sezon itp

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

U nas przed 6 sie wychodzi, o 8 w domu wieczorem jest dluzej bo od 15 gnoje i sprzatanie do 16 pozniej woz ibo 17 dojenie 6:30 najwczesniej w dom u ale czesciej o 19 jak byl pracownik to rano w dojenienplus 20 min na pojenie ibskladanie dojarki, wieczorem woz plus dojenie to wychodzilo ok 2-2,5h. Mielismy polakow ale to pijaki przewaznie nudzilo im sie po kilku miesiacach i ruskich, 13 lat temu pierwszy ruski bral 140 dolarow miesiecznie i byl wniebowziety, teraz 1600-2000 krzycza plus zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja płacę 10zl za godzinę i ubezpieczam. Myślę że to dobra stawka. Jedzą sami we własnym zakresie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

To wg Was do ilu szt. bydła lub krów da się samemu gospodarzyć bez wynajmowania ludzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

30 moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Kolega przy 140 - 150 sztukach w tym 70 krów to opatruje od 15 do 21. -_- w 3 osoby

Wszystko pasze rozdają ręcznie i nie mają zamiaru nikogo zatrudniać :D

 

Za pracowników płaci się ZUS?

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Pewnie że tak zus chorobowe rentowe. Za 1200zl masz prawie 500 zł składek

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

wywalanie gnoju nie dla rolnika? no nie powiedziałbym bo licząc na siłę najemną to ciężko sie dorobić uczciwej gospodarki.... większość to by tylko szła na ilość a potem zachajtacie się w robocie. Ja jestem zwolennikiem mniejszego areału ale dopilnowanego i zadbanego.

@Lara zgodzę się z Tobą w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek niektórzy chcą i np mój sąsiad ma ponad 50 krow ,dojarka konwiowa wóz paszowy jego to taczka , jak na rano da krowom jeść to już południe i znowu zaczyna dawać na wieczór .Jego życie to obora i on to lubi.... Co Ty na to??? :)

Kiedyś z bratem malowałem ściany w oborze i mój brat sie śmieje że w oborze musi być ładnie bo tam się najwięcej czasu spędza... :)

no spox a w sezonie z belarką kosiarką itp to kto lata pewnie jego dzieci? rozpisujecie się jak to organizacja sprawne zarządzanei zatrudnianie itp. ze swoego doświadczenia i z obserwacji i nie ważne czy to gosp znajomych co mają po 30-70 krów czy dużych farm gdzie jest 500 krów i 70 osób zatrudnionych to dla mnie wychodzi zawsze jedno i to samo, tzn jednak osoba fizyczna czy to pracownik czy to rolnik z żoną są w stanie "obrządzić utrzymać około 7 krów dojnych i młodzieży, jak ktoś bajeruje że sam 50 krów doi i przy nich chodzi to niech sobie między bajki włoży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

człowieku z jakiej epoki Ty jesteś ? jedna osoba, pracownik na 7 sztuk bydła :D :D :D ...mam 85 -90 szt w tym 30 krów dojnych i w dwie osoby nie ma co robic

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

napisałem około 7 krów plus młodzież, masz 30 sztuk i w 2 osoby pracujecie to po 15 krów na osobę, to pracujesz za 2wóch, zobaczymy czy po 50tce, ba po 60tce tak wszystko będziesz ogarniał ;) zdrowia życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Wielu osobą widzę bije na mózg.Dlaczego np.taki lekarz ,dentysta,czy nawet szanujący się mechanik oraz wielu ,wielu innych , potrafi szanować siebie ,nie obawia się ,że produkując (obsługując)na kontrolowanym poziomie ,straci możliwość godnego życia .Bez urazy , ale wg. mnie tylko prymitywne istoty chcą przez swą zaborczość zaistnieć na tym ziemskim padole . a tym w Brukseli co układają te klocki z pewnością jest to na rękę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Pewnie że na rękę. I zawsze tak było że 1% ludzi miało władzę nad resztą dosłownie i w przenośni. Co do sensu życia znam takich co krowy są sensem życia i nikt i nic nigdy tego nie zmieni więc po co takich ludzi krytykować? Są spełnieni na swój sposób.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Wielu osobą widzę bije na mózg.Dlaczego np.taki lekarz ,dentysta,czy nawet szanujący się mechanik oraz wielu ,wielu innych , potrafi szanować siebie ,nie obawia się ,że produkując (obsługując)na kontrolowanym poziomie ,straci możliwość godnego życia .Bez urazy , ale wg. mnie tylko prymitywne istoty chcą przez swą zaborczość zaistnieć na tym ziemskim padole . a tym w Brukseli co układają te klocki z pewnością jest to na rękę,

każdy szanujący się lekarz ma tłok , tak samo dentysta czy mechanik -inni wypadają z rynku ...prymitywny sposób myślenia z minionej epoki nie sprawdza się w kapitalizmie ...to co dla jednych jest planem minimum dla innych jest kosmosem ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Każdy musi znaleźć złoty środek, żeby pieniędzy na godne życie starczyło ale i też by praca całego tego życia nie zabrała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

7 krów to ja niewiem ale bym musiał z godzinę dziennie max poświęcić na nie i jeszcze bym zboże namielił za ten czas teraz obornika się nie wywozi taczką chyba że ktoś lubi albo nie ma warunków wszystko maszyny robią oprucz dojenia kiedyś było 5ha to więcej było roboty niż teraz przy 50 pewnie ten co post pisał jest nadal 40lat temu w rozwoju i zamierza w niej chyba pozostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara    0

A no kiedyś a dziś przy tej mechanizacji to się nie porówna.... ale to chyba chodzi tez o zaradność człowieka jeden wskoczy do obory rach ciach i pozamiatane a drugi będzie rozglądał się 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

70 bez wozu to ciezko, ja uwazam ze i bez wozu mozna miec super wydajnosc, a to ze jak sue kupi woz to wzrosnie to krzyczelibzeby tylko sprzedac, a grunt to dobra pasza obj i i tresciwe, ale woz to zawsze kilka ton dziennie mniej na rece. Skoro rozmawiamy już o ekstremach to to podam przykład dziadka z sąsiedniej wioski 78 lat 25 krow on i chłopak zatrudniony, tak kocha te krowy i mleko zeby jeszcze doplacil zeby tylko je doic. @statek dobrze placisz oni mieszkaja u ciebie? W 4-5tys sie wyrobisz miesiecznie? Teraz zima to nie ma problemu z pracownikiem gorxej na lato jak roboty w sadach maja albo na budowach lub kombinuja zeby na upaly wyjechac do domu na 2 miesiace i pozniej wrocic. Co do medycyny to znam ten biznes od podszewki i uwierzcie mi ze niejeden lekarz chcialby tyle zarabiac, bo tam zapieprz tez jest duzy a pieniadze doopiero po 35 roku zycia i 15 latach nauki

Edytowano przez savas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A ja właśnie mam już jednego dwa lata i drugiego 9 miesiąc i jestem zadowolony. W 5 że skladkami się wyrobię. Zależy ile godzin. Teraz mniej ale w sezonie ładnie pracują.

Fakt. Bez wozu to tak do 30 krów to można mieć bardzo dobra wydajność i lepsza nie raz jak ktoś myśli że wóz zrobi wszystko sam. Zaryzykowalbym stwierdzenie ze żywienie wozem jest łatwiejsze technicznie ale pod względem praktycznym za***iście trudne i jest wielka sztuka aby wychodziło w 100%

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Mieszkają blisko około 2km ode mnie jeden 29 a drugi 24 lata

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

człowieku z jakiej epoki Ty jesteś ? jedna osoba, pracownik na 7 sztuk bydła :D :D :D ...mam 85 -90 szt w tym 30 krów dojnych i w dwie osoby nie ma co robic

A kto załatwia mase spraw urzedowych i robot w polu jak Ty siedzisz w łajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj