Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

lemysz1    97

Z tego co wiem na UK można ziemię tylko dzierżawić ale nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tak samo jak w Polsce nie mozna kupić ziemi przez obcokrajowca. A myslicie ze tam slupów nie ma? wystarczy 5 lat na UK i ma sie status rezydenta i masz juz jakies prawa obywatelskie. Sam osobiscie nie byłem ale troche czytałem.

 

Takim prawem nas dogania że my nie korzystalismy z planu Marshala po II wojnie swiatowej a to podzieliło Europe na bogatsza i biedniejsza. Tego nie zmieniny i trzeba sie odnalesc w tym świecie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Uwzględnij fakt iż Polska już przed wojną była zacofana, do tego potężne straty w ludziach (wyż demograficzny w latach 70 - aż dziw że ludzie pracę mieli), zniszczone miasta, zniszczone zakłady pracy. Nikt tak nie dostał po d*pie jak my. Patrząc na statystyki nie było za PRL tragedii. U nas największym problemem był Okrągły Stół a następnie pan Balcerowicz - zbrodniarz gospodarczy. Blok socjalistyczny musiał zdechnąć ale nie trzeba było za wszelką cenę wprowadzać wolnego rynku, dzikiego kapitalizmu. Wolny rynek jest dobry gdy obywatelowi służy. ZSRR zdechło ale i USA zdechną, już są bankrutem. Zabrakło antagonizmów. Zniszczyli czerwonych i sami upadną. Żeby polepszyć stan naszej gospodarki należy nawiązać współpracę z Chinami. Gospodarka która się rozwija potrzebuje wszystkiego i to w dużych ilościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Pawelol111, ale Ty pier**lisz bajki, za PRL nie było tragedii? Zły jest wolny rynek? USA to bankrut? Współpracę z Chinami? Dla mnie to już Twoje posty robią się idiotyczne, aż mi Ciebie szkoda że nie umiesz sobie poradzić na wolnym rynku i wyżywasz się na forum. Dla Ciebie najlepszy byłby przydział pracy, bo sam nie umiesz się zorganizować... Żal mi Ciebie naprawdę, i będę omijał już ten temat szerokim kołem bo czytanie i wypowiadanie się na temat takich głupot nie ma sensu. Dziękuje pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

:D udowodnij co źle napisałem?

Produkcja przemysłowa w Chinach to 50% produkcji przemysłowej światowej - koncerny przenoszą fabryki do Chin - gdzie znajdą zatrudnienie ludzie z Europy, USA?? To że w Hiszpanii jest 20% bezrobotnych to wina ich nieporadności? W Polsce już 14,2%. Sprawdź ile Chiny mają nadwyżki, jakie długi mają USA, zobacz które gospodarki osiągają wzrost PKB. Tylko wzrost o minimum 3,5% powoduje powstawanie nowych miejsc pracy - takie prawidło ekonomiczne. Wyjdź z obory i się rozejrzyj...

Co do wolnego rynku: stocznie w Niemczech są nierentowne, państwo dopłaca do nich bo nie wiadomo co będzie dalej - i co? to jest wolny rynek? Nie. To jest społeczna gospodarka wolnorynkowa z naciskiem na słowo "społeczna". Gospodarka dla ludzi a nie ludzie dla gospodarki.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

taaa 50% produkcji światowej , może od razu 90% :P Bzdury kolego piszesz. Bezrobocie w Hiszpanii jest takie, że mój sąsiad wyjechał tam z całą rodziną 5 lat temu i cały czas pracuje on , jego żona i córka, mogą zmieniać pracę jak chcą, bo w Hiszpanii tak jak w Polsce praca jest dla każdego kto chce ją znaleźć, tylko że Hiszpan musi mieć sjestę, płace jak Niemiec, a z umiejętnościami u niego jak u araba wyrwanego z pustyni.

Jakieś info, że Niemcy dopłacają do swoich stoczni?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Pawelol111, ale Ty pier**lisz bajki, za PRL nie było tragedii? Zły jest wolny rynek? USA to bankrut? Współpracę z Chinami? Dla mnie to już Twoje posty robią się idiotyczne, aż mi Ciebie szkoda że nie umiesz sobie poradzić na wolnym rynku i wyżywasz się na forum. Dla Ciebie najlepszy byłby przydział pracy, bo sam nie umiesz się zorganizować... Żal mi Ciebie naprawdę, i będę omijał już ten temat szerokim kołem bo czytanie i wypowiadanie się na temat takich głupot nie ma sensu. Dziękuje pozdrawiam :)

 

widze ze bardzo malutko wiesz

tak USA to bankrut jakiego swiat jeszcze nie widział

wiesz co to jest FED ?

to bank centralny USA cos jak u nas NBP

a wiesz dlaczego usa to bankrut ? bo stany jako panstwo nie maja mozliwosci panowania nad

swoja waluta(po odejsciu od powiazania dolara ze złotem), tylko zapozyczaja sie w FED, a ten jest prywatny :) i ma prawo do drukowania dolarów...

wyobrazasz to sobie ? prywatny bank zadłuza taki kraj jak USA i doprowadza do bankructwa, w koncu stanie sie tak ze cały kraj nalezy do prywatnego banku, czyli pewnej grupy ludzi, wtedy oni wprowadza nowa walute, a amerykanie beda niewolnikami we własnym kraju, to jest idea zachodu, taki jest zachód

teraz zadaj sobie troche trudu i zastanów sie do kogo nalezy ten bank :)

tak działa cały zachód i stad te długi i bankructwa krajów

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

taaa 50% produkcji światowej , może od razu 90% :P Bzdury kolego piszesz. Bezrobocie w Hiszpanii jest takie, że mój sąsiad wyjechał tam z całą rodziną 5 lat temu i cały czas pracuje on , jego żona i córka, mogą zmieniać pracę jak chcą, bo w Hiszpanii tak jak w Polsce praca jest dla każdego kto chce ją znaleźć, tylko że Hiszpan musi mieć sjestę, płace jak Niemiec, a z umiejętnościami u niego jak u araba wyrwanego z pustyni.

Jakieś info, że Niemcy dopłacają do swoich stoczni?

 

Mógłbyś przytoczyć jakieś dane? Bo próbujesz sprowadzić rozmowę do poziomu pieprzenia przy budce z piwem. W Hiszpanii zaczyna się robić bieda z nędzą, mieszkań do sprzedania ile sobie pan życzy, inżynier, budowlaniec - dla nich już nie ma pracy. Jest zapotrzebowanie na: k**wy, kelnerów i fryzjerów - nie ma przemysłu, nie potrzebny szary pracownik, inżynier, wykwalifikowana kadra.

Na podstawie jednej rodziny oceniasz całą gospodarkę Hiszpanii - pogratulować umiejętności.

Co do stoczni - google nie gryzie:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/29600-100-mln-euro-pomocy-finansowej-maja-otrzymac-dwie-niemieckie-stocznie-w-wolgascie-i-stralsundzie-a-polskie-poszly-na-zlom

 

Do Chin sp***rzają wszyscy z fabrykami - tam jest stabilna władza. Jak podpiszesz z nimi umowę to masz pewne. U nas podpisz z Tuskiem to Ci Jarek anuluje jak do władzy dojdzie bo go nie obchodzi że zainwestowałeś miliony. Tam władza skupiona jest w rękach 7 osób, prezydent i premier wybierani na 10 lat. Poczytaj trochę bo na chwilę obecną wiesz tyle że Ci marne łożysko i kiepską oponę wyprodukowali.

Jak nie ma przemysłu - nie ma pracy. Zamknęli fabrykę w Tychach i co? Zdechną firmy które są podwykonawcami, mnóstwo ludzi zostanie bez pracy.

 

Co do pracy w Polsce: praca jest ale nie jesteś w stanie za to wyżyć. Pracujący na czarno może zapomnieć o kredycie na mieszkanie. Ludzie sobie radzą jak mogą ale to nie jest tak jak powinno być.

 

Coś o USA choć wątpię żeby chciało Ci się to czytać: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/bomba-zegarowa-reagana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można omijać tego tematu, bo po to on jest żeby się ścierać opinie, i uświadamiać jednych bardziej innych nie. Ja się przeraziłem jak jaro wystosował w moją stronę insynuacje na poziomie polowania na czarownice i świętej inkwizycji, widocznie za dużo p. Macierewicza. Szok, skoro niektórzy chcą zabrać cały zysk(tę różnicę cen mleka o której pisano) większym rolnikom, jeśli jak niektórzy pisali że nie mają gdzie ziemi kupić, ani postawić obory, to po co im wyższa cena na nową plazmę :) Zrównując cenę dopiero wtedy by się bankructwa posypały na miarę omawianego tu gospodarza....Fakt Chiny rosną w siłę, ale tak bym się nimi nie jarał...Przecież chińskie społeczeństwo już nie chce pracować za dolara i chiny zwalniają, Może ktoś ma do czynienia z samą chińszczyzną, to odnosi taki wrażenie o dominacji chin, Ale tak jeszcze nie jest i długo nie będzie.. jeśli ktoś widział wykres cyklu koniunkturalnego, to wie że nie samymi wzrostami żyje gospodarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mali też bankrutują, coraz bliżej słyszy się o licytacjach i takich co mają 20 krów, a gdyby tak cena była równa dla wszystkich mali może pewniej staneli by na nogi, ale nie można chyba do końca winić samych rolników że zadłużają się jak szaleni większosc przypadków bankructw to zdarzenia losowe i upadki zwierząt, dlaczego w polsce nie ma taniego normalnego systemu ubezpieczania krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Wszyscy Panowie dyskutanci powinniście pojechać na wycieczkę do Chin gdzieś na prowincję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mógłbyś przytoczyć jakieś dane? Bo próbujesz sprowadzić rozmowę do poziomu pieprzenia przy budce z piwem. W Hiszpanii zaczyna się robić bieda z nędzą, mieszkań do sprzedania ile sobie pan życzy, inżynier, budowlaniec - dla nich już nie ma pracy. Jest zapotrzebowanie na: k**wy, kelnerów i fryzjerów - nie ma przemysłu, nie potrzebny szary pracownik, inżynier, wykwalifikowana kadra.

Na podstawie jednej rodziny oceniasz całą gospodarkę Hiszpanii - pogratulować umiejętności.

Co do stoczni - google nie gryzie:

http://wpolityce.pl/...-poszly-na-zlom

 

Do Chin sp***rzają wszyscy z fabrykami - tam jest stabilna władza. Jak podpiszesz z nimi umowę to masz pewne. U nas podpisz z Tuskiem to Ci Jarek anuluje jak do władzy dojdzie bo go nie obchodzi że zainwestowałeś miliony. Tam władza skupiona jest w rękach 7 osób, prezydent i premier wybierani na 10 lat. Poczytaj trochę bo na chwilę obecną wiesz tyle że Ci marne łożysko i kiepską oponę wyprodukowali.

Jak nie ma przemysłu - nie ma pracy. Zamknęli fabrykę w Tychach i co? Zdechną firmy które są podwykonawcami, mnóstwo ludzi zostanie bez pracy.

 

Co do pracy w Polsce: praca jest ale nie jesteś w stanie za to wyżyć. Pracujący na czarno może zapomnieć o kredycie na mieszkanie. Ludzie sobie radzą jak mogą ale to nie jest tak jak powinno być.

 

Coś o USA choć wątpię żeby chciało Ci się to czytać: http://www.przeglad-...egarowa-reagana

to Ty podałeś dane z d*py wzięte więc podaj źródło tych bzdur :P Sprawdzimy czy Ty potrafisz znaleźć te dane...

Jakby ciebie google nie gryzło to byś wiedział, że to były deklaracje gwarancji kredytowych które nie doszły do skutku i te stocznie zbankrutowały, ale ty wolisz pieprzyc bzdury pod budka z piwem :P

A zastanowiło cię dlaczego w Hiszpanii jest niby takie bezrobocie, bo tam mieli taki piękny socjalistyczny rząd coś a'la nasz PIS, obiecywał wszystkim zasiłki, tanią służbę zdrowia, mieszkania aż w końcu kasa się skończyła i trzeba by się wziąść do pracy za mniejsze pieniądze, ale tam się nikomu nie chce.

Co do stabilności Chin... to może lepiej produkować KRLD tam jest jeszcze stabilniej. Rąbnij się w ten swój pusty łeb, to może ci się demokracja ludowa przypomni...

Widzę że z kolegi miłośnik socjalizmu, to może dopłaty będziemy też dzielić po równo, temu co ma 2 ha i temu co ma 100 ha po tyle samo? Najgorsze co można zaoferować społeczeństwu, to zasiłki socjalne, wtedy zdegeneruje się je do końca :P właśnie tym sposobem Regan przynajmniej trochę uzdrowił społeczeństwo.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Widzę że Pawelol111 masz 22lata, to jak jesteś dobry w googlowaniu to myślę, że napewno kilka lat temu jak zdawałeś maturę, (o ile zdawałeś) wygooglowałeś sobie jakie zawody będą pożądane za kilka lat i wybrałeś sobie odpowiednie przedmioty na maturę i teraz jesteś na odpowiednich studiach? ale mam nadzieje że nie związane z rolnictwem bo to by by strzał w kolano z Twojej strony bo przecież w rolnictwie tak jak piszesz z takim areałem co masz, to się nie opłaca, mam nadzieje że pójdziesz w inną stronę i będziesz mógł się rozwinąć w innej dziedzinie jak w tej brak rozwoju. Może zostaniesz głównym narzekaczem na tym forum, tylko że na tym dużo nie zarobisz... Miałem nie pisać ale co tam, dziękuje pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Mi się opłaci j gospodarowanie na obszarze na jakim pracuję, studia też mam dobre bo w dziedzinie w jakiej stale rośnie zatrudnienie. Co do waszych wywodów: zwolennikiem socjalizmu jestem jak najbardziej. Prosty przykład: w fabryce pracuje 5tys osób, należy ona do jednej osoby. Zyski zwija jeden człowiek i płaci od tego niewielki podatek (po odliczeniu wszelakich ulg). Gdyby fabryka była państwowa, zysk znalazłby się w "rękach" obywateli. Byłaby kasa na budowę dróg, przedszkoli, nowych zakładów pracy, wsparcia gospodarki tam gdzie są problemy. Ale wg was lepiej żeby Kulczyk miał jak najwięcej.

Gdyby w Chinach było źle pod względem stabilności - firma Apple (dochód większy niż nie jedno średnie państwo w Europie) nie przeniosłaby tam niemal 100% produkcji. Zainwestowalibyście dużą kase tam gdzie jest "niespokojnie"?? Wątpię.

 

Co do wyjazdu na prowincję Chin: wyobraź sobie co by było gdyby kapitał zagraniczny nie ruszył do Chin budować? Bieda wszędzie jeszcze większa niż teraz.....

 

Nie narzekam na forum a jedynie przedstawiam fakty i swoją opinię na dane tematy - to nie jest zabronione.

 

Zdrowe społeczeństwo dzięki Reganowi? Raczej bród smród ubóstwo i bezrobocie. Wielkie firmy przenoszą swoje fabryki do Chin więc co zwykły obywatel ma robić? Gdzie pracować?

 

I panowie... nie bądźcie dziecinni i podli jednocześnie wkładając mi w usta słowa których nie powiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Prosty przykład: gdyby fabryka była państwowa, to pracowało by w niej nie 5 a 10 tyś ludzi i okazało by się wkrótce, że nie jest konkurencyjna i by zbankrutowała :P

To dla mnie nowość, że apple ma jakieś fabryki w Chinach, czyżby coś mnie ostatnio ominęło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Najgorsze co można zaoferować społeczeństwu, to zasiłki socjalne, wtedy zdegeneruje się je do końca :P

Z tym zdanie nie mogę się nie zgodzić. Państwo zamiast pompować kasę w zasiłki powinno te pieniądze dawać pracodawcom jako dopłata do pracownika lub odciążyć pracodawców o pewne zobowiązania wobec państwa. Takie działanie miało by szansę (przynajmniej według mnie) dać kopa gospodarce (nawet niewielkiego), Oczywiście piszę tutaj o przypadkach ludzi którzy mogliby robić gdyby chcieli ale po co skoro państwo daje. W efekcie nawet na wsi wytworzyła się grupa ludzi którym nic się nie opłaca więc lepiej ustawić się w kolejce przed GOPS.

Co do samej produkcji mleka to ciężko przewidzieć jak bardzo wszystko się zmieni po 2015r. jest za dużo zmiennych a wszystko co piszą w prasie czy też mówią w TV to tylko spekulacje, które zweryfikuje dopiero właśnie 2015r i zniesienie kwot mlecznych. Według mnie pewne jest obniżenie ceny mleka ale nikt nie jest w stanie przewidzieć gwałtowności i stopnia obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie można omijać tego tematu, bo po to on jest żeby się ścierać opinie, i uświadamiać jednych bardziej innych nie. Ja się przeraziłem jak jaro wystosował w moją stronę insynuacje na poziomie polowania na czarownice i świętej inkwizycji, widocznie za dużo p. Macierewicza. Szok, skoro niektórzy chcą zabrać cały zysk(tę różnicę cen mleka o której pisano) większym rolnikom, jeśli jak niektórzy pisali że nie mają gdzie ziemi kupić, ani postawić obory, to po co im wyższa cena na nową plazmę :) Zrównując cenę dopiero wtedy by się bankructwa posypały na miarę omawianego tu gospodarza....Fakt Chiny rosną w siłę, ale tak bym się nimi nie jarał...Przecież chińskie społeczeństwo już nie chce pracować za dolara i chiny zwalniają, Może ktoś ma do czynienia z samą chińszczyzną, to odnosi taki wrażenie o dominacji chin, Ale tak jeszcze nie jest i długo nie będzie.. jeśli ktoś widział wykres cyklu koniunkturalnego, to wie że nie samymi wzrostami żyje gospodarka.

Jak to mówią-uderz w stół a nożyce się odezwą.Jeżeli już o polowanie na czarownice chodzi to bliżej owemu hobby raczej Tobie-bo jak widzę zadałeś sobie nieco trudu aby "zapolować" na mnie (wertując fora ).Zapomniałeś jedynie zauważyć że moje gospodarstwo do małych nie należy a ja po prostu zachłanny nie jestem (o oborze to do mnie ?).I tu jest zapewne pies pogrzebany-każdy ludzi ocenia swoją miarą więc zapewne temu komuś w głowie się nie mieści że można nie być zachłannym.

Ale do rzeczy-jeżeli odzywam się nieśmiało w imię równouprawnienia członków spółdzielni czyt. nieokradaniu (tak-nieokradaniu bo jak inaczej niż kradzieżą nazwać to co koledzy piszą o 50 procentowej różnicy w cenie mleka ) to na moją głowę zaczynają sypać się gromy.Jeszcze raz powtórzę-gdyby to były firmy prywatne wtedy nie powiedziałbym ani słowa.W przypadku spółdzielni zaś o takich patologiach trzeba pisać-powiedz mi jasno i wyraźnie najlepiej dużymi drukowanymi literami czym chcesz obronić swoją tezę że dużym rolnikom w spółdzielniach należą się ekstra bonusy ?Bo tak ?Bo za duzi by upaść ?(jak co poniektóre banki :D ).Sorry ale jak tu argumentujesz swoje wywody spodziewanymi bankructwami to po pierwsze dajesz pośrednio do zrozumienia że są to "kolosy na glinianych nogach" a po drugie-no właśnie po drugie że wiedzą iż tu chodzi o czysty survival :D i niejednego jeszcze świństwa w najbliższym czasie można się będzie spodziewać...przecież lepiej będzie jak padną mniejsi-nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Szok, skoro niektórzy chcą zabrać cały zysk(tę różnicę cen mleka o której pisano) większym rolnikom, jeśli jak niektórzy pisali że nie mają gdzie ziemi kupić, ani postawić obory, to po co im wyższa cena na nową plazmę :) Zrównując cenę dopiero wtedy by się bankructwa posypały na miarę omawianego tu gospodarza....

 

Nie mają gdzie ziemi kupić bo ich nie stać. Gdyby otrzymali sprawiedliwą cenę nie każdy przejadłby te pieniądze. Zresztą dlaczego ich nie przejeść? Dlaczego mniejszy nie może mieć prawa do choć odrobiny luksusu? Nikt nie mówi o tym żeby ten co ma 10tys litrów rocznie otrzymywał taką samą wypłatę za mleko jak ten co ma 1mln litrów. Chodzi jedynie o podobną cenę surowca jaki produkują.

Jeśli dużemu nie opłaci się produkować za 1,3zł to tym bardziej małemu nie opłaci się za 1,1zł. Nad mniejszym nikt się nie lituje to dlaczego dbać o tego największego? Zrównać cenę i niech każdy ma sprawiedliwy start. Jak się dużemu nie opłaci produkować dużo to niech zmniejsza stado - tutaj jest pole manewru. Żeby było jasne: jednakowa cena z małymi odstępstwami za jednostkę surowca a nie jednakowa wypłata dla każdego.

 

 

Prosty przykład: gdyby fabryka była państwowa, to pracowało by w niej nie 5 a 10 tyś ludzi i okazało by się wkrótce, że nie jest konkurencyjna i by zbankrutowała :P

To dla mnie nowość, że apple ma jakieś fabryki w Chinach, czyżby coś mnie ostatnio ominęło ?

 

Google - o fabrykach znajdziesz, widać że mocno do tyłu jesteś jeśli chodzi o informacje ze świata na temat gospodarki.

 

Gdyby fabryka była państwowa i zarządzał nią mądry człowiek to nie byłoby mowy o zbyt dużym zatrudnieniu czy bankructwie. Weź pod uwagę choćby dawne PGR. Kasowano wszystkie w latach 90 mimo że wiele z nich przynosiło potężne zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Prosty przykład: gdyby fabryka była państwowa, to pracowało by w niej nie 5 a 10 tyś ludzi i okazało by się wkrótce, że nie jest konkurencyjna i by zbankrutowała :P

To dla mnie nowość, że apple ma jakieś fabryki w Chinach, czyżby coś mnie ostatnio ominęło ?

Chodzi o Foxxconn zapewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nie mają gdzie ziemi kupić bo ich nie stać. Gdyby otrzymali sprawiedliwą cenę nie każdy przejadłby te pieniądze. Zresztą dlaczego ich nie przejeść? Dlaczego mniejszy nie może mieć prawa do choć odrobiny luksusu? Nikt nie mówi o tym żeby ten co ma 10tys litrów rocznie otrzymywał taką samą wypłatę za mleko jak ten co ma 1mln litrów. Chodzi jedynie o podobną cenę surowca jaki produkują.

Jeśli dużemu nie opłaci się produkować za 1,3zł to tym bardziej małemu nie opłaci się za 1,1zł. Nad mniejszym nikt się nie lituje to dlaczego dbać o tego największego? Zrównać cenę i niech każdy ma sprawiedliwy start. Jak się dużemu nie opłaci produkować dużo to niech zmniejsza stado - tutaj jest pole manewru. Żeby było jasne: jednakowa cena z małymi odstępstwami za jednostkę surowca a nie jednakowa wypłata dla każdego.

 

 

 

 

Google - o fabrykach znajdziesz, widać że mocno do tyłu jesteś jeśli chodzi o informacje ze świata na temat gospodarki.

 

Gdyby fabryka była państwowa i zarządzał nią mądry człowiek to nie byłoby mowy o zbyt dużym zatrudnieniu czy bankructwie. Weź pod uwagę choćby dawne PGR. Kasowano wszystkie w latach 90 mimo że wiele z nich przynosiło potężne zyski.

 

Jedynie 10% PGR przynosiło jakiekolwiek zyski, a nie wiele. I te które przynosiły zostały (np Kietrz). Przykład PGR jest prosty do zoobrazowania jak działał komunizm. Nie ważne czy się stoi czy się leży 2 tys sie należy. Kolegi ojciec przejał PGR w którym zatrudniano 110 osob (930ha). Do tej pory zostało 12 osob. Podobnie byłoby z przedsiebiorstwem. Gdy zakładasz 5tys pracowników w demokracji (nawet tej socjalistycznej w jakiej żyjemy) to w komunizmie byłoby ich 10tys. Założenie ustroju jest idealne, utopijne ale nie do zrealizowania, szczególnie w PL.

 

Co do fabryk Apple. To prawda że tam są tworzone urządzenia tego producenta. Ale nadzór nad jakościa wytworzenia maja Amerykanie. Porównaj chiński produkt od Apple z CHRL. Zastanów się co byłoby w przypadku nagłego wzrostu stawek w takiej fabryce. Nikt by tam nie chciał pracować.

 

Ja jestem za demokracja, ale nie socjalistyczna.

 

Co do różnic w cen jestem za tym aby były ale nie wieksze niż 20%. Może i duży ma wiecej kasy, ale ponosisz większe ryzyko niż ten mały. Poza tym progi wymyślane przez spółdzielnie zachecaja do powiekszania produkcji a co za tym idzie zmniejszania kosztow odbioru przez mleczarnie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

teraz mleczarnie zachecaja do zwiekszania produkcji mleka, ale jezeli dojdzie do zniesienia limitów, cena spadnie i co wtedy ?

przyszłosc mleczarstwa nie jest taka piekna

przetrwaja chyba ci co nie maja kredytów i ci co sa zakredytowani z głowa, a nie na maxa

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

statek:

Duży ponosi większe ryzyko niż mały - jaka jest różnica między zlicytowanym 20hektatrowcem a 100hektarowcem? Obaj mają 0. Obaj ponieśli ryzyko i ten większy wcale nie poniósł większego. Wszystko jest względne. W obu przypadkach byli narażeni na bankructwo.

"Może i duży ma więcej kasy" - wątpisz że 100sztuk da większy zysk niż 10???

Co do kosztów odbioru - obciążać jak najbardziej ale realnym kosztem.

 

Co do PGR który przejął ten kolega: zatrudniano 110 osób - ludzie mieli pracę, jeśli było ich zbyt dużo należało wywalić część, restrukturyzować PGR. Zakupił to jeden człowiek i zatrudnia 12 osób. Z 900ha utrzymać można 30 rodzin. Dla społeczeństwa i gospodarki żadna to korzyść tyle ziemi w pojedynczych rękach.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaro narażasz się na śmieszność...znajdź mi jakieś potwierdzenie o mojej zachłanności, która tak pewnie mi zarzucasz..sorry, ale dużo jadu jest w Twoich postach. Takiego typowego polaczkowego, ja nie skacze do gardeł dużym gospodarzom. Twoje nikczemne kłamstwa i chore zarzuty... i znowu się licytujesz mówiąc o dużym gospodarstwie. Zastanawia mnie dlaczego np. dlaczego małe mleczarnie upadają i są przejmowane przez duże? Może dlatego że opierają się na małych gospodarstwach, a Piątnica ma największych dostawców w regionie i utrzymuje najwyższe ceny. To chyba o czymś świadczy.. A milionowi dostawcy powinni dostawać wyższe ceny bo ich inwestycję opierają się o kredyty na których spłatę musza zarabiać, A 50% różnice w cennikach w w porządnej mleczarni to śmieszność, kto to wymyślił. I jeśli ktoś mi mówi że bez kredytów można dostatecznie powiększać produkcję żenada. O oborze nie do Ciebie, a do pawelola który się żali że nie ma gdzie obory budować i ziemi kupić, a teraz zmienił wersje na nie ma za co.. jaro wiem z kim pisze, i Twoja ilość postów jest nie mała.. to nie pierwszy temat kiedy się z nimi spotykam, i raczej byłem im przychylny. A Twoje zapędy tutaj nie pozwalają mi milczeć. Pawelol, zacznij pisać na czerwono :D a jak tak cenisz Chiny to tam pojedz i zobacz co się dzieję, chyba igrzysk się naoglądałeś i myślisz że tam są darmowe Disneylandy. Pzdro z takim myśleniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj