cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Prezes1352    14

Piotrek@ dobrze powiedzialeś tutaj sie zgodze z Tobą kolego :).

 

Ale wiesz jak to jest bez przesady bo za pare lat balot beda sprzedawac po 100zl albo lepiej... To jest chore.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no nie jest chore - to jest kapitalizm ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Mnie to denerwuja te firmy co skupują słome pod te brykiety i pod pieczarki... Ch**e juz tak ceny wala ze kazdy woli im sprzedac. Jak biore od ludzi słome to za obornik albo kase. Rocznie potrzebuje około 7000 balotów słomy..

To się nazywa wolny rynek,myślałeś że co roku słoma będzie w nie łasce i uda się kupić za groszę,ciekawe co byś zrobił jak u nas na kujawach balot już kosztuje 100zł i jeszcze nic nie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

A co miał bym za wyjście ? Bym musiał kupic i koniec. Innego wyjścia bym nie miał . na szczęście 6000tyś bali ukręce u siebie około 1500 musze kupic . Dobrze że na kujawach nie mieszkam :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale patrzcie przez tyle lat ludzie slome dawali za darmo to dobrze bylo a teraz jak jest popyta na slome to zle raz na wozie raz pod wozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

@Prezes1352 jest wyjście musisz dokupić ziemi uprawiać zboże i zbierać za darmo słomę i uwierz mi nikt nie będzie cie w d*pę całował i nic tam wsadzał już nie wspomnę o zamienianiu się z ch..jem na łby!!!twoje pretensje są kompletnie nie uzasadnione jak za drogo to nie kupuj w mojej okolicy zabierają z pola po 50-60zł od beli po claasie vario i jest tylu chętnych ze nie wiadomo komu sprzedać!

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Dokupić ziemi łatwo powiedziane... Już nie ma od kogo jej kupić... Co mogłem to wykupiłem.

No ja też prasuje zestawem Claas Arion 640cebis+Claas Variant 358rc i jak bym sprzedawal to po 100 zl za bala bo takim zestawem prasuje? Widze ze jak bym slome sprzedawal to bym zarobil troche. :D ale nie ma takiej opcji żeby nawet 1 balota sprzedać. :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

@piotrek1975 będę musiał podzielić słomę między znajomych ponieważ z każdym chce dobrze żyć!do 100zł za belkę nie mam zamiaru podnosić bo 50zł od dobrze zbitego balota w żniwa to dobra cena!w zeszłym roku z pola poszło po 35zł a że w tym roku słomy jest dużo mniej,wszystkie oziminy wymarzły to i cena inna!W marcu sprzedawałem gotowe po 75zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie mieszanki są piękne słomy będzie z nich masa :P.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Witam po ile w tym sezonie sprzedajecie słomę z pola woj. podlaskie,(bela)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Okolice Grójca. A Ty skąd? I ile bys tego mial?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas słoma 4 lata temu to za darmo szła, jeszcze było się trzeba prosić żeby ktoś zabrał. Teraz sami handlujemy słomą, skupujemy na terenie gminy i pod pieczarki dalej leci. Jednak ten rok jest sporą zagadką. Niby zboża ozime wymarzły, tylko żyta zostały, ludzie chcą sporo za słome u nas, a wymarznięcia nie objeły całego kraju, przez co firmy skupujące słomę rewelacyjnych cen nie wróżą. Takze wszystko zależy od rejonu, chociaz i tak ten rok nie jest najgorszy, zapowiadało sie gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja sprzedaje po 50zł za bele. Ale to słoma lux.Trzymana pod dachem nie na ziemi. Idzie do kurników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Jakbyście mieli jakiś namiar na kogoś kto kupi slomę w świętokrzyskim, podkarparckim lub malopolskim to bylbym wdzięczny. Bele okrągle 120x120, będą poskladane w stogi. Interesuje mnie cena 150 zl za tonę z transportem kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Dla chętnych do sprzedania słoma rzepakowa sprasowana tegoroczna. Więcej informacji na PW.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

Kupię słomę (kujawsko-pomorskie , okolice Włocławka) Najlepiej rolki 120x120 . Kontakt na PW!


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja Panowie nigdy slomy nie sprzedalem i nie sprzedamm za takie grosze a ile daje zostawienie slomy na polu bezcenne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

Ja od 10 lat nie wywoziłem słomy z pola wszystko idzie w sieczkarnie na to azot uprawa i siew.

 

ps. mam przed sobą grubą książkę i tu pisze tak:

 

Zawartość składników mineralnych w ziarnie i słomie pszenicy

 

(%suchej masy)

Ozima słoma N 0,6 P 0,23 K 1,23 C a 0,38 Mg 0,17

Jara słoma N 0,63 P 0,26 K 1,48 Ca 0,38 Mg 0,13

(mg/kg suchej masy)

ozima słoma Cu 3,3 Mn 40 Mo 0,38 Zn 23

jara słoma Cu 2,8 Mn 52 Mo 0,39 Zn 26

Edytowano przez JanGal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie mam mały problem. Zostało mi bardzo dużo balotów słomy z tamtego roku, których nie wykorzystałem do słania, były one na powietrzu, niczym nie przykryte, więc raczej ten mokry towar się już nie sprzeda (chcą tylko z pod dachu). Nie wiem co zrobię ze starą słomą, ale mam pytanie co do słomy, która zostanie mi z tego roku. Co z nią zrobić tak, zeby nadawała się na sprzedaż w okresie zimowym czy też wczesną wiosną? Tyle ile mi wejdzie pod dachy tyle włożę, ale tych balotów słomy i tak zostaje mnóstwo. Zastanawiam się, czy ich czymś nie owinąć, pojedynczo, lub wszystkie naraz i przykryc folią od góry? Wiadomo, że woda bedzie wsiąkała od dołu, ale wszystkiego mieć nie można. Macie jakieś rady, miał ktoś tak?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ile zostawia pocieta słoma zytnia nawozu w glebie z plonu 8 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj