cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

MariuszT    16

słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?

No i druga sprawa to mam 4ha ptaszków na łąkach i nie moge tego skosić do 1 sierpnia z tego co pamiętam.

Na chwilę obecną trawa tam nie nadaje się na paszę bo jest już stara i tak się zastanawiam czy może się ona nadawać na pelety/opał. Sporo tego jest, niedługo będzie suche, skosić zbelować tylko czy z tego coś wyjdzie. Jak myślicie?

Oczywiście, że się nada.

Jeśli by ktoś chciał to może po żniwach będzie słoma na sprzedaż.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

MariuszT

 

Każdy sam musi wycenić wartość swojej słomy. Za ile ją sprzedać? Czy też w ogóle ją sprzedać a wzbogacić glebę w materię organiczną i składniki pokarmowe.

 

Ja podałem ten przykład po to abyście Państwo mieli więcej informacji w podejmowaniu decyzji.

Edytowano przez BOGDAN01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Teraz piszesz, że każdy sam musi wycenić wartość słomy, a w poprzednim poście podpuszczałeś ludzi, że za tanio sprzedają. Coś nie halo! Droga słoma to wyższe koszta produkcji, w przerobie wyższe ceny pelletu i brykietu. Alternatywą jest rozdrobnienie i przyoranie (nie zawsze) oczywiście z dawką gnojowicy czy RSM-u .


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najlepsze rozwiązanie to oddać słome za marne grosze, zwiększyć dawki nawozów. Wszystko po to żeby zboże siane po zbożu było słabiej porażane przez choroby, a wtedy na peno będą super plony i duże zyski.

To tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

@gwozd zmniejszyć prażenie przez choroby można poprzez odpowiednie uprawki pożniwne i dodanie N na słomę, aby przed siewem kolejnego zboża odpowiednio się rozłożyła, wtedy mamy próchnice w glebie i większe plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Poprzedniego posta napisałem tak z przekąsem. Nigdy nie sprzedałem słomy za tą cene co jest obecnie, zawsze przyoruje. Raz tylko troche za darmo dałem sąsiadowi bo brakłoby mu dla krów. Słomę porządnie rozdrabniam, daje azot, sieje polony i wprowadziłem srączkowe do płodozmianu. Nie oddam za byle grosze składników które dostarcza słoma a jak policzyc wartość materii organicznej a później próchnicy?

Według zasady im więcej wywieziesz z pola tym więcej musisz tam dać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ma ktoś namiary na jakąś firmę skupującą słomę z południa Polski ? Najlepiej w pobliżu granicy ze Słowacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Po tych żniwach będzie mało słomy żytniej i przenżytniej do ścielenia... Ja w tym roku z owsa i jęczmienia mam po pachy słomy nie wiem czy nie sprzedam. Ale żytniej będę musiał kupić :blink:


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

U nas w tamtym roku było tylko 700 rolek . Zostało 30 . A gdzie tu do żniw . Ścielimy raz słomą ,raz sianem . Rocznie potrzebujemy 1200 minimum . Zobaczymy co w tym roku będzie . w poprzednim sprasowaliśmy ponad 80 hektarów i tak mało było .


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mnie to denerwuja te firmy co skupują słome pod te brykiety i pod pieczarki... Ch**e juz tak ceny wala ze kazdy woli im sprzedac. Jak biore od ludzi słome to za obornik albo kase. Rocznie potrzebuje około 7000 balotów słomy..


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axel44    0

To witaj w klubie :D. Ja słome sprzedaję również do kurników a oni wzamian dają mi obornik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Juz co rok gorzej ze slomą.. A czymś musze ścielac pod bydło.. Zostalo mi ze 200 balotów słomy i nie ma szans zeby starczylo do żniw.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Mnie to denerwuja te firmy co skupują słome pod te brykiety i pod pieczarki... Ch**e juz tak ceny wala ze kazdy woli im sprzedac. Jak biore od ludzi słome to za obornik albo kase. Rocznie potrzebuje około 7000 balotów słomy..
dlaczego mam oddać Tobie taniej skoro ktoś daje więcej?

U mnie tak było z bydłem i świnkami. Bydła nie ma, świnki dla siebie, słoma na sprzedaż.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nikita@ to ile bierzesz za snopek? Ja daje 20zł i sam prasuje.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

w tym roku bede sprzedawał słome 30 ha pszenica ,pszenżyto,woj.podlaskie jakby ktoś był chetny kontakt na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

@Prezes ja też tak myśle kupować po 20zł i ja prasuję ale na razie nie mogę jakoś znaleźć chętnych do sprzedaży , zadatkowałem tylko 6.5 ha w takiej właśnie cenie ale 10 km od mojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

bo cena na ten rok to >30zl za bele 200kg - to jest powód braku chetnych

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ludzie to by chcieli po 50 zl za snopek i zeby samemu sprasowac to niech mnie w d*pe pocałują i te slome wsadza sobie gdzies.. Przegiecie normalnie...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita@ to ile bierzesz za snopek? Ja daje 20zł i sam prasuje.

20 za bele i słoma znika w 2 dni po koszeniu? Czyli Twoja prasa, Twój TUR oraz żadnych pijanych lub żuli z fajkami na moim polu? Bez faktur itp?

Nie zebranie w 2 dni po skoszeniu zboża i to co sprasowałeś zabiera kto inny.

 

Przy takich warunkach, OK, bo nie mam zamiaru się bujać z kimś że bele będą mi leżeć dłużej niż 3 dni.

 

 

No ludzie to by chcieli po 50 zl za snopek i zeby samemu sprasowac to niech mnie w d*pe pocałują i te slome wsadza sobie gdzies.. Przegiecie normalnie...
żadne przegięcie, każdy liczy tak aby zarobić jak najwięcej, ja np liczyłem że po odjęciu prasy, mojej zwózki w jedną stertę z dobrym dojazdem z asfaltu (TIR się zmieści) i potem załadunku to jakbym miał 25 PLN od beli na czysto to byłbym bardzo zadowolony.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A ile mi dacie za kostki 500kg. Pisać na priv?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nikita@ uważasz że w takim gospodrastwie dopuścił bym do zatrudniania żuli itp? Ja musze miec zaufanych pracowników i trzeźwych!

 

Ja tam nie robie żadnych faktur wjeżdżam prasuje potem woże odrazu i pole czyste. Ale nie mam zamiaru jechac na pólnocną polske ja tylko z okolicy skupuje bo nie mam czasu na takie trasy.

 

 

Jak by mi ktoś powiedział że 50 zl za bala chce to niech lepiej nie przychodzi bo i tak nie wezme. Mam ludzi od których biore nawet za darmo.

Czyli jak tak dalej pójdzie to słoma będzie po 100 zl za bala. Ja kupowalem sianokiszonke to po 70 zl za bala. Owiniety i ukiśnięty. A za słome 50 i to mam sobie sam prasowac. To chyba ktos sie tu z ch**em na łby pozamieniał.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

trochę latek mam i wielu pijanych widziałem na polach a nie mam zamiaru aby ktoś żerował na moim OC.

 

Ty masz daleko jechać a ja mam już 2 którzy zabiorą zaraz po skoszeniu (dać im cynka) i raczej nie wycofam się skoro powiedziałem że im sprzedam.

 

No i ja szybciej sprzedam komuś z daleka niż sąsiadowi co ma bydło ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie bez emocji po co tr nerwy. Zawsze tak jest ten który sprzedaje chce od hu...a kasy a ten co kupuję jak naj mniej. Ja wychodzę z tego założenia że jak nie speseda ktoś 50 i poczeka 3-4 dni i nie będzie kupca to opie...oli za 20 i jeszcze podziękuję. Żyję nie od dziś i wiem jak to jest w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

W tym roku udało mi się skosić kilkanaście ha trawy takiej popowodziowej 2 lata nie koszonej .Zawsze coś krowy przebiorą i na ścielenie jak znalazł.Będzie trochę spokojniej jeśli chodzi o poszukiwanie słomy w żniwa. Ja w zeszłym roku płaciłem 10-15 zł od beli z moją prasą..zobaczymy jak będzie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj