cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

tedizetor56    95

ja zbieram 2 przyczepy kostek a reszta cieta , gnojowka i gruber lub podorywka.swinie na rusztach tylko ok 100 rocznie na slomie.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja bym się zamienił na obornik tylko żeby było w miarę blisko bo koszty transportu wiadomo wysokie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Ja sprzedaje po 50 zł za 120*120 i wszystko już sprzedane albo zamiana na obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okonor    0

Ja chciałbym w końcu pozbyć się całego zapasu słomy, bo nigdy jeszcze nie wybrałem tej, gdy pierwszy raz załozyliśmy na chlewnie...chyba w 93'... unsure.gif

 

ja mógłbym od Ciebie odebrać każdą ilość słomy, zajmuje się produkcją peletów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

A ja mam pytanie odnośnie ceny za sztuke...120/120 powiedzmy. Po ile jest taki wałeczek? Chętnie przemyślę ten temat,i nawet podpiszę umowę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

w podlaskim taki waleczek dobrze ubity kosztuje od 60-70 zl powiat =Wysokomazowiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie jakoś mało kto kostkuje a gospodarstwa przeważnie poniżej 10 hektarów


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas więksość pól gdzie zbierają słome to kostkwane a przynajmniej polowa. Sam kostkuje a mam swojej słomy 50ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroner    50

Jeśli masz za dużo słomy lub jej nie potrzebujesz w gospodarstwie to masz kilka sposobów na jej wykorzystanie. To zależy co posiadasz. Możesz też zostawić słomę jako nawóz i później przyorać. Przy czym musisz ją najpierw posiekać, rozdrobnić, już w chwili zbioru. Jak przed przyoraniem nawieziesz pole małą dawką azotu, to słoma się szybciej rozłoży i przerobi w próchnicę. Generalnie to nawet jest wskazane nawożenie. Niektórzy sprzedają słomę (jedni wolą kostkę, inni bele) jako materiał energetyczny, jest sporo film robiących pelety, ekogroszki i inne takie, ceny są różne. Najlepiej sprzedawać w okolicy jeśli masz zakłady bo są niższe koszty transportu. Musisz poszukać. Oprócz tego możesz np. użyć słomę jako suchą masę w paszy, ale to jak masz np. krówki, ale w hodowli bydła lepiej pytać fachowca od żywienia, aby ustawił program i dokładnie wszystko przeliczył. O podściółce nie pisze, bo wiadomo.


@agroner-AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja ponad połowę słomy oddaje tylko za sprzątnięcie. Dużo tego nie ma więc i tak się nie dorobi na słomie a tak to przynajmniej nie trzeba się martwić co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Ja myślałem o sprzedaży słomy z ok 30 ha - nawet znalazłem firmę która chętnie odbierze po 150 zł za tonę. Problem w tym że jak słyszałem jest z ni mi problem z zapłatą. Ale czy to chodzi o to że mają długie terminy płatności czy wogóle nie płacą? Może ktoś miał do czynienia z firmą EKO-BIOMASA z Pacanowa i może coś powiedzieć na ten temat

poniżej link do firmy

http://eko-biomasa.com/

Poszukuję odbiorcy słomy z własnym transportem (bele 120x120). Cena jaka mnie interesuje to 150 zł za tonę. Mieszkam pomiędzy Tarnowem a Kielcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Czy nie za tanio pozbywacie się słomy?

 

Na http://www.up.poznan...1%20Kotwica.pdf są podane wyniki plonowania pszenicy ozimej z dodatkiem N lub UGmax do rozkładu słomy.

Badania przeprowadzone w Katedrze Podstaw Produkcji Roślinnej i Doświadczalnictwa UTP w Bydgoszczy.

Plon w stosunku do pól, z których zebrano słomę wzrósł średnio z 4,71 na 5,52 z N i na 5,77 t/ha z UGmax.

To jest około tony pszenicy z hektara nie licząc jej udziału w odbudowie materii organicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Czy nie za tanio pozbywacie się słomy?

 

Na http://www.up.poznan...1%20Kotwica.pdf są podane wyniki plonowania pszenicy ozimej z dodatkiem N lub UGmax do rozkładu słomy.

Badania przeprowadzone w Katedrze Podstaw Produkcji Roślinnej i Doświadczalnictwa UTP w Bydgoszczy.

Plon w stosunku do pól, z których zebrano słomę wzrósł średnio z 4,71 na 5,52 z N i na 5,77 t/ha z UGmax.

To jest około tony pszenicy z hektara nie licząc jej udziału w odbudowie materii organicznej.

Tanio? To ile twoim zdaniem powinna kosztować? Sprzedając słomę nie zawsze możesz kierować się chęcią zysku ale także wtórnym zachwaszczeniem.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?

No i druga sprawa to mam 4ha ptaszków na łąkach i nie moge tego skosić do 1 sierpnia z tego co pamiętam.

Na chwilę obecną trawa tam nie nadaje się na paszę bo jest już stara i tak się zastanawiam czy może się ona nadawać na pelety/opał. Sporo tego jest, niedługo będzie suche, skosić zbelować tylko czy z tego coś wyjdzie. Jak myślicie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?

No i druga sprawa to mam 4ha ptaszków na łąkach i nie moge tego skosić do 1 sierpnia z tego co pamiętam.

Na chwilę obecną trawa tam nie nadaje się na paszę bo jest już stara i tak się zastanawiam czy może się ona nadawać na pelety/opał. Sporo tego jest, niedługo będzie suche, skosić zbelować tylko czy z tego coś wyjdzie. Jak myślicie?

Wyjdzie wyjdzie. U mnie ostatnio sprzedawanie siana na pelety (idzie jako domieszka) stało się bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

serio?

Bo w takiej sytuacji to bardziej mi się opłaci jeszcze samemu zebrać pseudo siano z tego co oddaje aby znajomy zebral sobie (1,5ha) bo bydła nie mamy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w okolicy,i duzym obrębie nikt nie użyczy słomy,tak jak kiedyś wydawał jak była zbędna,teraz jest sprzedawana,a mianowicie powstała fabryka wyrobu peletu,kupują wszystko co się da,słome z rzepaku,normalną słome,resztki kukurydzy,siano,nie wazne jakiej jakości.

Przyjeżdzają na usługi,kombajnem,prasą w zamian za baloty jak sobie kto zyczy.Zworzą z całego kraju.W okolicy chodzą ciągniki,na duzy dystans samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj