cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jazda    14

u nas słomę, siano, zboże skopują do tartaku nawet w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

u nas w okolicy nikt na słomie nie zarabia.Bez problemu można sobie załatwić słome za darmo np.od sąsiada :blink:

Edytowano przez gadek5228

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Zna ktoś kogoś, kto ma słomę w belach okrągłych na sprzedanie? Najlepiej woj. Podlaskie lub Warmińsko-Mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupię słomę żytnią, pszenżytnią. Województwo mazowieckie. Własny transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Ja zawsze zwożę tyle słomy ile potrzeba do ściółkowania, zaś resztę zostawiam na polu. Zwożę tylko słomę pszeniczną i żytnią, gdyż taka jest najlepsza. Zostawiam natomiast:

- jęczmienną, gdyż ta ma małą wartość użytkową i mało jest jej z hektara;

- gryczaną, ponieważ z niej jest cenna próchnica i wracają się po części składniki, które gryka wyciągnęła z gleby;

- z łubinu, jak wiadome, dużo z niej próchnicy i azotu.

Słomę, którą pozostawiam na polu tnę sieczkarnią (w kombajnie zbożowym oczywiście), pryskam efektywnymi mikroorganizmami i dotychczas przyorywałem pługami. Jednak pod koniec tej jesieni kupiłem talerzówkę i zamierzam ją stosować do uprawy ścierniska.

słomę pozostawioną na polu zamierzam traktować w ten sposób:

1)wysiew łubinu na ściernisko siewnikiem do nawozu;

2)oprysk EM-ami;

3)wjazd talerzówki z wałem.

Oczywiście tej metody nie będę stosować na całym polu. Będzie tak, że tego roku na tej części, następnego gdzie indziej.

 

 

Myślę, że napisałem dość wyraziście i czytelnie. Oceńcie moją metodę :D

 

Ps. pierwszy post tego roku w tym dziale :P

Edytowano przez DamianO1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
u nas w okolicy nikt na słomie nie zarabia.Bez problemu można sobie załatwić słome za darmo np.od sąsiada :blink:
dlatego też nikt na niej nie zarabia. Jakby się ludzie zmądrzyli i zaczeli ją przyorywać z azotem i np EM to wtedy zwiększyłaby się ilość materii organicznej co ma wpływ na kulturę gleby i w efekcie na plony. Wtedy też słomy by u was brakło i ludzie zaczeliby za nią płacić.

My zbieramy tyle ile trzeba i też czasami oddawaliśmy ale z zeszłym roku zebraliśmy tyle co dla siebie a reszta rozdrobniona została na polu gdyż sporo rolników chciało ją za grosze odkupić, sprasować i sprzedać później. Lepiej niech zwiększy się ilość m.organicznej a za rok sprasuje się wszystko i sprzeda samemu ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Unas od 2 lat jest skup słomy prosto z pola także za słomę trzeba płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja przez ostatnie lata morze z 8 do tylu zbieralem ile mi bylo potrzeba reszte ciolem ale w przyszlym roku zbiore wiecej na sprzedanie ale nie wszystko reszta zamieni sie w pruchnice bo u mnie ziemia nie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym z chęcią sprzedał po najbliższych żniwach, bo ponad 20 lat słoma idzie do ziemi i przydałaby się jakaś przerwa. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z Łódzkiego, hektarów 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

U mnie co roku soma jest zbierna na potrzeby bydła, w tym roku jest jej znacznie mniej niz w ubiegłych latach,poprostu nie ma czym słać :o


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie podobnie. Ceny słomy w razie kupna dochodzą do 80 za bele. Ojciec w niedalekiej okolicy zauważył u faceta duża słomy ale starej,2-3 letniej, myślałem że taka będzie trochę taniej, a on zawołał 70 zł :blink: Ludzie powariowali, polecam rolnikom którzy tną słomę jednak ja prasować bo jak tak dalej będzie to na słomie można dużo zarobić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

u nas mamy około 200 bali 2 letniej jesli jest ktos chetny z cena sie dogadamy;) z 30 ha pszennej po żniwach można zbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

W tym roku zebrałem swojej słomy 7ha i od ludzi kupiłem 18 ha, ale to jest mało. Aktualnie zostało mi sie 2 letnich wałków 20 i troche kostki. Przed chwila dzwonil tara do kolegi i ma full slomy żytniej w kostach, ale co do ceny to powiedizal ze na wiosne bedzie nam sprzedawał i sie dogadamy jak z cena.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Jeśli ktoś ma dużo słomy co roku, a mało inwentarza(zwierząt chodowlanych), to ciekawym rozwiązaniem byłby kocioł na słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Koledzy piszecie że na słomie będzie można zarobić tylko co jak dużo rolników tak pomyśli i zbiorą słomę to cena już nie będzie tak wysoka no chyba że znów się zboża nie urodzą.Ja też myślę żeby z belować ją i sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komin    0

poszukuje słomy może być 2 -3 letnia maksymalnie, siana z w promieniu 100 km od GŁOGOWA, LEGNICA, ŻARY, ceny konkurencyjne płatne gotówką do ręki na miejscu kontakt 665763447. solidny odbiór zawsze aktualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hefaj6    0

My z ojcem sprzedajemy jednemu sąsiadkowi ze wsi zabierą ją luzem nie sprasowaną ani zbelowaną, a sami zostawiamy sobie do ścielenia tyle ile potrzeba lub trochę więcej niż potrzeba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj