cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

guzik    0

Słoma pomaga wykorzystanie w pełni azotu i jest również stosowana jako nawóz jeżeli nie bedziesz miał slomy to musisz miec obornik lub coś w tym stylu by bakterie zabiło na polu

 

ortografia +10%

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Kolego co Ty piszesz?Przeciez tu nie chodzi o zabicie tych bakterii!Przez nie wlasnie sloma jest rozkladana, tylko ze potrzebuja one do tego azotu zeby mogly dzialac...

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

znajomy dzisiaj sprzedał 200 snopków. klijent sam przyjechal i zabral. :)


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas co jakiś czas ktoś dzwoni że chce podpisywać umowę na zakup słomy po żniwach. 150zł z tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

ja zostawiam na polu ale rozsiewam ok 100kg/ha mocznika

chyba ze idzie zboze po zbozu wiec wowczas zbieram bo zmniejsza sie ryzyko wystepowania chorob

 

jesli sie nie stosuje nawozow organicznych to sloma wzbogaca ziemie w próchnice

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

U nas co jakiś czas ktoś dzwoni że chce podpisywać umowę na zakup słomy po żniwach. 150zł z tony

A to jest cena za twoje zbelowanie i dowiezienie na miejsce? ↲teraz w mojej okolicy powstaje firma produkująca brykiet ze słomy i cena za bele coś czuje że może być ponad 30zł lub więcel (120x120)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Prasa jest tylko kostkująca duża. A dowóz zawsze można załatwić ale myśle że jak się potarguje to i spod domu dadzą ze 140 w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

ja osobiscie zwoze wszystko do domu przerabiam na obornik i wywoze spowrotem w pole przy dzisiejszych cenach zywca to chociaz mi obornik zostaje z calego tego interesu hahahahahahahahahahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

mam nadzieję, że jeszcze co niektórzy czytają ten temat. Sprawa jest następująca: W tamtym roku na ściernisko dałem 150 kg/ha saletry 34%N i posiałem gorczyce. Gorczyca jako tako wyrosła, zaorałem na zimę. W tym roku będę siał jęczmień na tym stanowisku. Zastanawiam się ile dać azotu. W jaki sposób uwzględnić poplon i te 150 kg/ha saletry w nawożeniu azotem. wyczytałem, że Ilości składników pokarmowych wnoszonych z międzyplonami do gleby są znaczne.W wypadku gorczycy białej to 75 kg azotu, 39 kg fosforu, 110 kg potasu i 8 kg magnezu na hektar. Przypominam, że na gorczycę poszła dawka 150 kg saletry (ponad 50 kg/ha N).

 

podpowie ktoś?

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja zbieram słome szczególnie owsianą z około 2ha do moich kózek i kurek reszte 20 ha idzie pod nóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Cihu, na twoje pytanie niema prostej odpowiedzi dlatego iż:

Składniki odżywcze zawarte w poplonie i innej masie organicznej stają się dostępne dla roślin następczych po ich przetworzeniu w procesach glebowych.

 

Od kiedy stają się dostępne i w jakim stopniu to zależy od sprawności biologicznej gleby oraz jej temperatury, nawilgocenia, itp. Im jest cieplej i wilgotniej w glebie oraz znajduje się tam odpowiednia mikroflora do przetwarzania masy organicznej to rośliny następcze w znacznym stopniu korzystają z uzyskanych składników już w pierwszym roku. Zaś w glebach z zaburzoną równowagą biologiczną masa organiczna potrafi zalegać nawet do kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

No szkoda, że tak późno odpowiem, ale może na przyszłość się przyda.

 

Zacznę od końca.

Wiosną tylko mocznik przedsiewnie, dobrze umieszany z glebą na 10-12 cm, ze 160 kg/ha.

 

Kilka porad do gorczycy.

Zero azotu przed siewem, no chyba że na pociętą słomę zaraz siana to tak, ale wtedy azotu z 20kg/ha.

Nie dać jej zbyt bujnie wyrosnąć, dla człeka przeciętnego wzrostu 178 cm maksymalnie do pasa powinna wyrosnąć (w wersji bezpłużnej lekko powyżej kolan).

Azocik (20kg/ha) na gorczycę i pług (talerz, gruber). Te wartości NK są wg mnie nieco zawyżone i nie ma się co tak do końca nimi sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Sloma co roku zostaje na polu,z reguly bez N i od razu po koszeniu idzie po niej gruber i w tym roku poraz pierwszy chcialem posiac gorczyce.Dla tych co sprzedaja slome mam propozycje-wystarczy wyliczyc wartosc nawozowa slomy i wydaje mi sie ze przy obecnych cenach NPK nie bedzie problemu z podjeciem decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja już kilka lat taką decyzję podejmuję, jak sprzedaję to rolnikowi na własne potrzeby (trzeba zrozumieć drugiego człowieka).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

żadko się teraz trafia by ktoś chciał brać słome z pola za darmo. Słoma zbożowa wg mnie to nie jest strata zbytnio. Chyba że ma się mało pruchnicy. Ale żepakowej bym nie oddał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

150 zł/ha to nie za darmo a ile składników w 5t słomy?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Słomy zależy od zboża. Ale przy plonie zboża 8t może być z 8t masy organicznej oprócz ziarna. Z tego przy prasowaniu zabieramy z 4t a 4 zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to akurat najlepszy interes bo zapewne słoma wraca w postaci obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj