cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

roltech    11

Słome i wszelkie roślinne odpady przeoruje. Zauważyłem też że słoma zbóż, im dłużej jest traktowana słońcem i deszczem, tym szybciej sie rozkłada w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

W tym roku sprzedaliśmy większość dla znajomych co hodują krowy i płacili po 25zł za bele a reszte za obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Jak w tym roku kupywałem to 10zł za sztukę 120x120 więc różnica jest...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas gość robił 180x120 ale to dobrą pasową prasą i rolki ważyły prawie 300kg. Więc aż tak drogo wcale nie jest przy takiej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0

Ten gościo smigał john deerem i viconem??hehe

możliwe że gdzies koło ciebie prasowałem bo chyba widziałem twoje gosp(poznałem po magnumce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

no chyba że tak. Bo myślałem że za 120x120 i taka cena to się kosmiczna mi wydała...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tak dokładnie. ;) A ja prasowałem hesstonką ;[ I jak tam opłaciło sie? Bo to chyba w wynajmie było z tego co znajomy opowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0

Noo opłaciło sie(choć dni i pokosy były różne)

W przyszłym roku też sie spotkamy ;[

A belki średni wyszły cos 400kg

a to ty jezdziłeś białą corsą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

W top agrar nr 9/2010 str.111 obliczono wartość składników w słomie pszennej z 1 ha w ilości 7.7 tony na kwotę 537,74 zł, bez uwzględniania materii organicznej, która ma olbrzymi wpływ na jakość gleby. Biorąc to pod uwagę zastanawiam się ile powinna słoma kosztować i czy w ogóle ją sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W top agrar nie umieją liczyć zapisuja tam że słomy jest 8 czy ileś ton ale zabiera się jej ok 3 albo 4 tony przy dobrym plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym plonie zbiera się jej na pewno znacznie więcej. Choć mogę się z Tobą zgodzić w przypadku, gdy stanowisko jest mniej wartościowe, gdy zboże jest niskie, w przypadku, kiedy stosujemy antywylegacz, itp. Wszystko zależy od indywidualnych warunków, wiem, bo ja miałem dużo słomy, a brałem od sąsiada to zebrałem 1\3 tej ilości.

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Przy plonie ok 8 albo 9 ton zboża rok temu gdzie było sporo słomy brałem max 4,5 tony słomy.a zazwyczaj 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jeśli mógłbym wtrącic się:) Studiuję energie odnawialną na UP Lublin i sporo mówi sie tam o wykorzystywaniu słomy. Ostatnio na zajęciach prof dr. dał nam do zrozumienia ze nie można na szeroką skalę wykorzystywac słome na cele energretyczne, Gdyż to jest gospodarka rabunkowa ziemi.. i łatwo można doprowadzic do jej degradacji i , wyjałowienia, zniszczenia struktury.. Co innego wykorzystywanie jako sciółka a pózniej Kompost i obornik z powrotem.. takie gospodarowanie :) jak najbardziej sprzyja żyznosci ziemi:)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na UP jak zauważyłem to zależy od czego profesor i zależy który. Jedni mówią tak a drudzy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Znam też takich ze szczegółowej albo ogólnej uprawy którzy mówią że można jeśli sie odda w cztymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Przy plonie ok 8 albo 9 ton zboża rok temu gdzie było sporo słomy brałem max 4,5 tony słomy.a zazwyczaj 3,5

Jeśli zboże przestałe to i krucha słoma, w konsekwencji straty podczas młócenia oraz prasowania.

 

Zazwyczaj te 6-8 ton z ha jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do tego co się zbiera chyba należy doliczyć plewy, omłócone kłosy no i chyba przy korzeniu też nie kosicie zostaje jakaś ściernia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

jestem chętny do kupna słomy jeżeli ktoś ma na sprzedaż niech się do mnnie odezwie :)

pochodze z Wielkopolski pow.wrzesiński

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Chodzi o słomę zbieraną z pola.

Chyba śnisz jesli zbierzesz 6 ton z hektara. Chyba że bardzo nisko kosisz i wysokie zboże to wtedy może z 5 ton wyjdzie. Akurat rok temu słomy było sporo i pogodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie chodzi mi o to, że na ilość słomy podawnaną w literaturze składa się słoma zbierana i pozostająca na polu i łącznie może jej być 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj