cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Przujechal dzis do mnie chopaczek i chcial slomy sobie zbelowac. Uklad jest taki ze beluje mi 50 bel i wiezie mi do stodoly a reszte zabiera sobie. Z prawie 60 ha to kilka bel bedzie.Mysle ze ten uklad mi sie opłaca.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

U mnie wszystko oram. Nie mam sieczkarni więć pierw idzie talerzówka, a potem orka i słoma znika.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cosmos a jak dlugo tak robisz ? nie wchodzą ci choroby grzybowe na kolejne uprawy? ja też nie mam sieczkarni ale uruchamiam orkana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Robię tak już 4 lata odkąd mam Cosmosa, ale on robi mały wałek bo bierze tylko 2m szerokości, więc problem jest tylko przy pszenicy. A co do chorób to nie zauważyłem wzrostu ich intensywności, a raczej spadek, bo wcześniej staruszek gospodarował ekologicznie z powodu braku opryskiwacza :) , a ja teraz pryskam fungicydami i jest ok. Robiłbym inaczej ale nie mam co robić ze słomą bo nie trzymam zwierząt bo nie mam na to czasu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie po 5 latach to dosyć znacznie zaczely pojawiać sie grzyby w zbnożach ale na szczęście są odpowiednie środki do ich zwalczania to lajcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ja mala czesc zbierma przewaznie z pszenicy albo pszenzyta a reszte tne rozdrabniaczem sadowniczym ale wtedy traktor w dupe bierze. na nastepny rok trzeba sie rozejzec juz za sieczkarnia bo to nie ma sensu pozniej znowu jezdzic bo traci sie czas, pieniadze na paliwo no i zuzycie ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja wszystko zbieram i jeszcze od sasiadow zawsze biore z 30 ha slomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

co robię ze słomą ? a jeżdże po polach i baluje co się da :) heh trochę już klientów złapałem - 170 w dwa dni zrobiłem :)

 

a u siebie w tym roku zbieram więcej niż to w poprzednich latach bywało, bo zamierzać dawać ją na kurniki - ogólnie mówiąc na przerób. docelowo mam zrobić 200 balotów (część na własny użytek dla trzody) a ile będzie - hehe powiem po żniwach :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

My prasujemy i wszystką zbieramy.

Dodatkowo jeszcze sporo kupujemy prosto z pola.

Za kostke to tak około 0,60zł trzeba zapłacić.

No i oczywiście koszt sprasowania ale to już we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja zbieram jedynie trochę słomy dla mnie ok 2ha a resztę to daje rolnikom którzy maja krowy a w zamian biorę gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja biorę słomę do siebie około z 2,5 ha, z drugiego 2,5 ha bierze wuja ( ma trochę krów ) a resztę biorą znajomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a ja słome zbieram wszystko z 30 ha i jeszcze sporo biorę od sąsiadów a gdy mam zapas to oddaje na przerobienie na brykiet ze słomy i mam czym palić całą zimę w dwóch domach . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja zazwyczaj słomę prasuję i chowam pod dachem, no chyba że jest duży urodzaj to stawiam stóg z bel (głównie z pszenicy) na polu, a jeśli mam naprawdę duże zapasy z poprzednich lat to ostatecznie sieczę ją przy omłocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja zbieram wszystką swoją i od sąsiada jeszcze biorę. Wszystko sprzedaję za cenę (w zależności od kostki) 1,5zł - 2,5zł

W tym roku mam ok 1300 kostek :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja zbieram, kupuje i ściele.

 

Słyszałem że mozna zupe słomową robić , albo nalewke tzw. słomówke ze słomką. :(


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
sieczę ją przy omłocie.

Podoba mi sie to określenie :(

 

Z roku na rok robią sie coraz większe zapasy i w tym roku nawet sterty nie robiłem, uzupełniłem stodołe i dwa stropy do pełna a reszta pocięta i przyorana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja podobnie jak kolega zbigi zbieram, kupuje i ściele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj