cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samo    3

ja takze zbieram całą słome i mi wystarcza. w tamtym roku stykło mi idealnie i nie musiałem dokupywac a jesli kupuje to płace 1-1,50 zł za snopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Mój tata magazynuje słome, a nadwyżke sprzedaje. W tym roku na kupców długo nie musiał czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

U nas to tyle ile trzeba się zbiera a reszta:

- jak pleban palił słomą (ma odpowiedni piec) to jak chciał to zabierał ją ale musiał zebrać ludzi itp do zwózki.

- jak ktoś chce i powie, że ją zbierze to zabiera ale ma zabrać w góra 48godzin

- jak ma zostać to rozdrabniacz i zostaje na polu.

 

 

Choć ostatnio zastanawiam się czy aby nie zebrać więcej niż potrzebuję ale to się zobaczy w żniwa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
co robicie ze słoma?? ja nie mam produkcji wiec ja sprzedaje dla kurnikow lub gospodarzy, którzy maja krowy...

ja wszystka slome zbieram i sciele nia w gospodarstwie . kiedys mialem jej za duzo a teraz juz akurat styka a planuje powiekszyc stado to nie wiem czy nie bedzie mi brakowac. ale u mnie we wsi jest tak ze niektorzy sieja zboze i je sprzedaja . slomy nie tna bo,,, za drogo,, i mozna u nich wziasc czesto i za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja zawsze całą słomę prasuję, zawsze jest tego prawie 50 ha a i tak braknie...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

a slome owsiana to krowy moga jesc. oczywiscie nie zjedza wszystkiej lae cos tam ,,przebieraja,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja zbieram cała slome. w tym roku bylo troche zaduzo wiec nadwyszke sprzedalem.poszla po 30pln za bele 120 x120. w sumie ok 100 sztuk :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja zawsze wykorzystywałem wszystką słomę na własne potrzeby (ale butów nią nie wypychałem :lol: ). Jednak w tym roku przybyło trochę gruntu i trzeba ją będzie albo ściąć albo sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja cało słomę zbieram. W tym roku muszę dokupić bo będę mieć mało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
ja zbieram cała slome. w tym roku bylo troche zaduzo wiec nadwyszke sprzedalem.poszla po 30pln za bele 120 x120. w sumie ok 100 sztuk :lol:

 

Co u was taka droga ta słoma?? U nas słoma prosto z pola kosztuje 5zł za bele a z belowaniem 10zł. Teraz u nas jeden sprzedaje to po 12zł za bele. Więc nie wiem czemu u was takie ceny tej słomy


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja jak większość zbieram wszystko i we własnym zakresie wykorzystuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja wszystko zbieram a to co zostanie to jest pociete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

u mnie w żniwa z pola była 15zl sztuka i jeszcze sami przyjeżdżali i zabierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja sam zbieram, w tym roku muszę od kogoś załatwić bo będę miał mało, u mnie to ludzie za darmo oddają słomę, byle pole sprzątnięte było(chyba że ktoś ma kombajn z orkanem to tnie). Niektórzy sprzedają(8zł za bele, prasuje kupiec)ale kolo co kupował miał spore wymagania co do słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

W moich stronach też za darmo można dostać. I jeszcze właściciel będzie wdzięczny, że go wybawisz z kłopotu. Ech... I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu słoma była na wagę złota :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

mam pytanie po ile płacicie za małą kostkę słomy bo chyba będę musiał dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja tam słome część prasuje(żytnią jęczmienną pszenżytnią) a reszte albo tne sieczkarnią(bizonem) albo sprzedaje i tak zawsze zostaje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
ja tam słome część prasuje(żytnią jęczmienną pszenżytnią) a reszte albo tne sieczkarnią(bizonem) albo sprzedaje i tak zawsze zostaje :lol:

Ja robie taksamo jak kolega zuras


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja podobnie jak koledzy zbieram tyle co mi potrzeba a reszta idzie pod noz- sieczkarnie w bizonie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja zbieram sam, albo jak już nie trzeba to sprzedaje rolnikom :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Ja całą słomę zbieram. W tamtym roku słomę z jednego pola sprzedaliśmy rolnikowi który ma chlewnie. w tym roku słomę na jednym polu bede ścinał. zapasu mam cały somsiek, poł klepiska i na oborze aż po sam dach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

ja to wszystko tne sieczkarnią w kombajnie a zostawiam sobie jedynie słomy z 0,5 ha :):) dla moich 20 kur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

no ja wtym roku już trochę prosto z pola sprzedałem. ogólnie to zbierę tyle żeby mi wystarczyło a resztę sprzedam bo sporo ludzi w okolicy ma za mało słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj