cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Umnie słoma ze 100ha idzie przez sieczkarnie,Nic nie zbieram bo niema chętnych.Mam w stodole 50 dużych bel słomy jęczmiennej i już drugi rok niemoge sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja zastanawiam się nad piecem na słomę ponieważ dużo tego u mnie przelatuje przez rozdrabniacz od słomy ;). Fakt piec to koszt minimum 10tys zł. Ale po kilku latach na pewno się zwróci. Nie chciało mi się wertować 13 stron tego tematu, bo może ktoś ma już w realizacji taki plan o którym ja myślę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

najlepiej tobybyło słomą opalać suszarnie najtaniej ale ponoć piec drogi i małożywotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

my tez juz z ojcem mysleli nad piecem na słome. jeden z mniejszych piecow taki na 3 kostki słomy ogrzeje ponoć 200 m kwadr. takze na nasz dom bylby w sam raz a kosztuje gdzies 13-15 tys. i dla ogrzania takiego domu trzeba slomy z okolo 3 ha czyli nieduzo. ogladalismy te piece na wystawie w krapkowicach. fajna rzecz powinno sie zwrocic po paru latach tyloko ciekawe czy sa jakies dotacje na to bo to w koncu ekologiczny system by byl ? a i do lasu nie trzeba by chodzic i nie kupowac cholernie drogiego wegla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@turtojs właśnie na allegro są takie piecyki na kostki słomy ;), cena 8,9tys zł. Ja wolałbym taki na balota, ponieważ u mnie w okolicy ciężko o prasę kostkującą i potem też ludzi do zbierania trzeba zatrudnić. Znowu jest jednak plus, bo taki piec na kostki zajmie mniej miejsca i wtedy można pobudować mniejszą kotłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

ja zbieram z 15 ha a z 100ha jest pocięte ale w tym roku chce zebrać wszystko, moze da sięsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ole23    0

ma kto pomysl jak usprawnic rozscielanie zapadanych a nastepne podmarznetych bel slomy

strasznie pracochlonne i trza sie naszarpac

myslalem o rozrzutniku do obornika?

co myslicie porwie slome czy ląncuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja wszystko zbieram z około 50 ha wszystko w kostkie:) na 350szt świn i 10 szt bydła:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

wszystko zbieram mam 7sztuk bydła i 20 świń rocznie mam co roku ok. 2500 bali a i tak zawsze mnustwo zostaje to sprzedaje wiosną i wten sposób robiemiejsce na nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

@lukas17 dużo musisz mieć pracowników do zwozenia tyle slomy bo u mnie to by cała wieś musiał zbierac ;)

Ps. U siebie mam 5 ha wszystko zbieram w kostke pod 20 sztuk swin i 2 szt. bydła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja większą część na ściółkę dla krów ale od przyszłego roku może na brykiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

rafal7 no troszkie ludzi jest potrzebnych ale ja naszczęscie nie ładuje, bo ja presuje, tata kosi, dziadek zboże odwozi, a do słomy, to na dwa ciągniki+dwa drabinki przypada 8czasami 10 osób, a i tak ta moja słoma starcza mi do lutego;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurass    0

Ja słomę oddaję za darmo a jak nie ma chętnych to wszystko tnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

ja wszystka słomę prasuje w kostki.(świnki wszystko przerobią) no w mojej okolicy w żniwa można za darmo słomy dostać. nie ma czegoś takiego żeby płacić i to taka kase jak tu przeczytałem co kilka osób pisało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słomę oddaję za darmo a jak nie ma chętnych to wszystko tnę :)

 

Za darmo? Toż to nawóż organiczny.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek13    0

Mój brat zawsze bierze słomę od ludzi i składa na polu sprzedaje i ma pieniądze może go znacie @szybki00.POZDROWIENIA dla was wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj