cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

DawidMalw    1

W tym roku to zbierzemy tylko parę przyczep kostki,bo dużo nam się zostało z zeszłego roku-z 13 przyczep.A od zeszłego roku sprzedaliśmy chyba 5 przyczep po chyba 2 zł za sztukę-wszystko ze stodoły.Ale szlak by trafił te cholerne baloty,bo nam deski ze stodoły powyginały.Wszedłem tam ostatnio i patrze i przecieram oczy ze zdziwienia:wszystkie baloty przesunęły się w lewo o jeden rząd.Różnica między środkiem deski,a jej początkiem wynosi gdzieś 30-35cm.Tak się powyginały.Ale jak co roku zostawialiśmy odstęp od "ściany" i w tym roku tak się powyginały ;)

Wiecie co może być tego przyczyna???


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja zbieram wszystko bo zawsze zesciele od przybytku głowa nie boli i od sasiada ze 150 balików biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja w tym roku zbieram ze wszystkich zbóż, oprócz jęczmienia. Ponadto słomę z owsa będę dawał bydłu jako siano, ponieważ jest ona chętnie przez nie zjadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

U mnie słoma służy jako pokarm dla bydła, a także do ścielania pod świnie, bydło i drób.


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja używam słomy do ścielenia pod konie. Ze słomy robię jeszcze sieczkę dla nich ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Jak jest za dozo slomy to sie sprzedaje sasiadowi. Jemu jest potrzebna do pieca w ktorym gotuje wikline.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

a ja z 50ha zboza słome tne 20 rzepaku teżtne no i 20 buraka mam . zastanawiam się czy niewejść w kontakt z jakąś ciepłownią lub elektrociepłownia i im tom słome sprzedawać niewie ktoś po ile oni płacą ? i jakie mają wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

czy na pewno ci sie opłaci?słoma to nawóz,a tak dodatkowej roboty se tylko dodasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

NIedaleko mnie skupują słomę na podłoże pod pieczarki i z tego co wiem to płacą cos około 120 zł za tone. My do tej pory cieliśmy, nie ma tego dużo ale w przyszłym roku wszystko zwijamy i sprzedajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

podobno szwajcarzy dobrze za słome płacą, ale tego nie moge potwierdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A u mnie, jednak się sytuacja zmieniła i już jestem zapisany w kolejce w pieczarkarni:) Do sprzedania mam 200 balotów 120x120. Trochę lipa bo odbiór dopiero na wiosnę :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Słome zbieram dla krów, a reszte sprzedaje na brykiet, którm ogrzewam dom. Jak bedzie zbywac to bedę ciał sieczkarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja całą słomę zbieram w bele, układam w stodole a co nie wejdzie to niestety pod chmurką ustawiam.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

ja używam słomę do ścielenia pod krowy prasuje u siebie a na dzierżawach to sieczkarnia tnę moim mf 206 :P


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluss1    0

a ja sprzedałem połowę po 100zł za ha i za drugą połowę zamieniłem się na zboże do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Ja w tym roku sprasowałem u siebie 20 ha i od ludzi jakieś 85ha wszystko pójdzie do firmy zajmującej się produkcją brykietu a jak dobrze pójdzie to na następne żniwa weźmie się jakieś 200ha abym tylko zdążył sprasować, bele są w rozmiarze 120x180 (jest co podnosić):lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0
a ja sprzedaje 100zł/ha i biorę za to brykiet z tej słomy. A więc opał gotowy na zimę.

a jak to sie pali w centralnym i ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

a ja słomę zbieram i w miarę możliwości kupuje ile sie da od rolników i wszystko za zimę przerabia się na nawóz w postaci obornika i wiosną pod kukurydze lub jak w tym roku pod pszenżyto na 2 ha starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja słome biorę na ściółkę a co ze szczery nie zejdzie i jest morka to na rozrzutnik i na pole służy jako obornik


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja to jeszcze sprzedaje (po kosztach ,ale zawsze) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Jęczmienną i trochę pszennej zbieram, a żytnia i to co nie potrzebne bo już jest wystarczająco dużo- sprzedaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

z poczatku czesc cialem sieczkarnia, ale sie przekonalem ze se pole zasralem przez to i od 2 lat zbieram wszystka i wale dokladnie pod bydlo, plywaja w slomie ;p


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj