cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

coolman111    56

U mnie w tym roku nie będzie problemu :D. Dla siebie zbiore tylko 100 balotów, a resztę zabiera wuja, który potrzebuje dużo słomy bo ma bydło. Ma swoją prasę więc prasowanie słomy mam gratis :D. Ro temu ciąłem słomę z jęczmienia. Zostawiałem tylko z pszenicy i pszenżyta, a w tym roku wuja zadelkarował, że bierze wszystko :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie pewnie zbiore jakies 3ha a reszta pod talerzówke


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Potalerzujesz słome? Zdaje to egzamin czy słoma zostaje na wierzchu?

U mnie cała słoma idzie pod swinie, kolega zawozi do kurnikow i wzamian dostaje obornik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mnie mniejsza część słomy pójdzie na uzupełnienie zapasów, a reszta ok 15-20ha pójdzie na sprzedaż do pieczarkarni :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

@łysyrolnik, to na pieczarki to po ile i jaką słomę sobie życzą ? preferują kostki czy rolki ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My słome do tej pory prasowalismy dla swin, ale je zlikwidowalismy i prasujemy troche na kopce.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
Ja robię brykiety ze słomy.

Dla siebie czy na handel? Jak na tym wychodzisz? Opłaca się? Ostatnio modny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK13    0

Ja słomę ma m dla krów a resztę na sprzedaż choć w tym roku morze być miej surowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

my teraz nie bedziemy zbierac słomy :) wszystko idze na sprzedaz lub wymiana na obornik;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Koledzy , z powiatu grodziskiego lub wolsztyńskkiego pozbieram każdą ilość słomy , balotowanie i zwózka to mój interes .

 

Ortografia @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U mnie w tym roku będzie zbierane wszystko bo już sie nie wiele zostało a lepiej mieć więcej jak potem ma brakować :)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

część słomy zostawiam na ściółkę, cześć wstawiam do kurników a w tym roku pewnie pójdzie troche na brykiet

 

Ortografia @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

jakby ktos chcial z Opolskiego slome to prosze pisac bo ja nie potrzebuje a zawsze jakis grosz sie przyda


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja zbieram kilka przyczep dla byków a reszte scina kombajnem (sieczkarnia ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

my w tym roku zbieramy wszystko z 90 ha zbóż


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

a ja zbieram tak około z 3-4 ha dla swiń a reszta czyli ponad 70ha tne sieczkarnia tzn kosze moją e-514 z sieczkarnia. zawsze jakas pozywka dla roslin nastepczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj