cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

słomy tyle żeby starczyło by mogł zaścielać cały kurnik i wszystki obornik z tego kurnika :)

tyle ile słomy to tyle obornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Ja sprzedaje do zakładu, który przerabia slome na podłoże pod pieczarki, bierze z pszenicy, pszenżyta i żyta. na placu bedzie u niego spokojnie 10 tys. ton :) , reszta idzie do mnie na ściółkę :)

 

A po ile płacą ? Mi zakład produkcji płyt pilśniowych powiedział 170 zł/t - słoma w rolkach i chyba nie skorzystamy jak narazie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

A u nas ostatnio powstało kilka wytwórni brykietów ze słomy. Podobno nieźle się palą i w piecu i w kominku też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

my całą naszą słome dla krówek na ściólke przeznaczamy i jeszcze od sąsiada bierzemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9
słomy tyle żeby starczyło by mogł zaścielać cały kurnik i wszystki obornik z tego kurnika :lol:

tyle ile słomy to tyle obornika <_<

z 16 rolek ,lub z 250 kostek powstaje około 40ton obornika <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja niestety nie posiadam hodowli (jeszcze) więc wszystko jest siekane. Czasami ze zbóż ozimych zostawimy trochę słomy i wymienimy na obornik, a tak to wszystko przez sieczkarnie. Szkoda, że u mnie nie kupują słomy na opał :/


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A u nas ostatnio powstało kilka wytwórni brykietów ze słomy. Podobno nieźle się palą i w piecu i w kominku też!

Daj jakieś namiary, to swojej nie dam na pożarcie szarpakowi, a zapowiada się jej sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W zeszłych latach to tak ok 17 ha szło na sprasowanie a reszta ok 60 ha na pocięcie. W tym roku wszystko idzie na sieczkarnie bo zlikwidowaliśmy świnie i nie zamierzamy już ich hodować.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

O boże gdyby ktoś u nas chciał sprzedać słome ale nikt nie chce bo jej nie ma a jak jest to po 2-3 zł za snopek :lol:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W tym roku chciałbym sprzedac z ok 30ha w balotach ale musze poszukac kogos kto bedzie chcial kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
W tym roku chciałbym sprzedac z ok 30ha w balotach ale musze poszukac kogos kto bedzie chcial kupic.

 

 

A skąd jesteś???


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
A skąd jesteś???

Ty jesteś z Gorzupii? Ale wielkopolskie czy lubuskie?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ja z Wielkopolski a ty?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był by chętny na słomę z 4 ha ozimej pszenicy, 2 ha jarej 1 ha pszenżyta i jęczmienia. Woj. Lubelskie Gmina Kurów Kontakt na GG lub PW.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Był by chętny na słomę z 4 ha ozimej pszenicy, 2 ha jarej 1 ha pszenżyta i jęczmienia. Woj. Lubelskie Gmina Kurów Kontakt na GG lub PW.

 

 

Dallllleko... za daleko... :angry:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No niestety, ale ten rok w moich rejonach będzie słaby i będę musiał wszystskie zboża na słomę młócić bo będzie jej bardzo mało... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
z 16 rolek ,lub z 250 kostek powstaje około 40ton obornika :D

dobry przelicznik, mi wychodzi 30 balotów na cały kurnik i z tego jest 10 porządnych 6 tonowych przyczepa obornika, a tak wogóle to w poniedziałek będe woził obornik z kurnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj