cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

cygi    1

co robicie ze słoma?? ja nie mam produkcji wiec ja sprzedaje dla kurnikow lub gospodarzy, którzy maja krowy...


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja tez swoją sprzedaje może się w tym roku wstawi parę tysięcy gęsi i sam ją z użyje :unsure:

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

a ja słome magazynuje ,mam fermy i jest mi potrzebna,nadwyzki scinam na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja zbieram 4h tyle dla macior i prosiąt,a pozostałą część zaraz przy zbiorze jest pocięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A u nas z 46 ha slome zbieramy i i tak jest za malo... :unsure: Blondynki wszystko przerobia


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

ja niestety musze kupować słome dla koni i bydła... :unsure: w moich rejonach o słome i zboże jest ciężko. czasami ściele trocinami. wczoraj przywiozłem ok 500 kostek, na 2 miesiące powinno wystarczyć.... :(


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

U mnie 100% słomy idzie w ziemie, niby biorą do opalania w jednej kotłowni ale za darmo!! A przecież to też nawóz wiec dlaczego mam go oddawać. Myślimy z Ojcem czy nie zacząć by jej zbierać i brykietować jako opał do pieców, ale narazie to pomysł zobaczymy jak będzie z realizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@U1224 to ile sztuk okrągłych rocznie potrzebujesz???u mnie wychodzi średnio 2-3 dziennie także ok 1000 rocznie


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja w tym roku zebrałem ok 400 bel , zapasu miałem ok 300 , zużywam na 50 szt krowy , jałówki i cielaki 1 bele na dzień , w tym roku najprawdopodobniej nie będe wcale słomy zbierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ja chciałbym w końcu pozbyć się całego zapasu słomy, bo nigdy jeszcze nie wybrałem tej, gdy pierwszy raz załozyliśmy na chlewnie...chyba w 93'... :unsure:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

@ pioter: No u mnie podobnie codziennie 2-3 snopki. A jakie masz? sipmoskie? Bo te moje sa tak o ok 25% wieksze od tych z sipmy


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja cała słome zbieram a nawet troche biore od ludzi


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@U1224 po takiej prasie jak Twoja :unsure: 120x120


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

U mnie jest wszystko balotowane i jeszcze biorę od sąsiada, bo na głęboką ściółkę trochę słomy wychodzi. Ze swojego mam ok. 300, a ok. 400 zapewnia mi sąsiad w zamian za obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Tyle ze ja mam na 1,40 ustawione bo jak mielismy 120x120 to wychodzilo tak ni w piec ni w dziewiec bo 2 na jedno wyrzucanie obornika to za malo bylo a 3 za duzo... wiec mamy 120x140 i jest ok :unsure:


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja mam niewiele pola w sumie więc zbieram całą słome i jeszcze dziubie od każdego sąsiada wokoło. mi to jest na ręke bo mam więcej słomy a im bo nie muszą siekać (zawsze jakiś grosz taniej młocka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja z 12 ha ornych zbieram i niedługo będzie się kończyć. A nikt nie chce za darmo oddawać.

Zużywam ją na 12 macior i ok. 140 tuczników (warchlaki, prosiaki i duże tuczniki )

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dzisiaj sprzedałem koło 150 snopków... po 200 zł/t. snopek koło 10kg

 

ludzie się pytają o słomę... chyba cene podniose do 300 zł...bo słyszałem przypadki o 400-500 zł ale ludzie bez przesady!!!


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

kupowałem ok 450 kostek tydzień temu po prawie złoty za kostke... 400-500 zł za tone to drożej jak za siano a prawie tyle co za zboże... gdzie tu sens??? słoma która jest teoretycznie odpadem kosztuje tyle co zboże po żniwach??.... wole trocinami ścielić a mam je za free tylko trzeba przywieźć... jedyny minus to zakwaszają obornik <_<

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

mógłbyś napisać, gdzie mniej więcej (chodzi mi o województwo, albo jak możesz to dokładniej). liczą sobie tyle za slomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja od kilku lat mam stałych klientów i sprzedaje kostki słomy i siana. W tym roku słoma 1 zł, a siano 2 zł - przyjeżdżają, biorą, płacą i nie narzekają bo słomę a zwłaszcza siano ciężko kupić. Taka cena bo stali klienci - gdyby nie to, to pewnie było by drożej. W ubiegłym roku cena była 0,70 słoma i 1,50 siano.

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Całą słomę z pola zbieram, jeszcze od ludzi kupuje.

 

200 ton słomy -tyle zamierzam zebrać w następnym sezonie (500 bel x 400 kg) ;)

 

Obornika mam pod dostatkiem, co 2- 3 lata nawoże wszystkie pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja zbieram całą słomę i jeszcze od ludzi biorę,czasami kupuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj