cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

xsc    56

a u mnie jedynie co mozesz z nia zrobic to wielkie ognisko...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
a u mnie jedynie co mozesz z nia zrobic to wielkie ognisko...

Zabiorą dopłatę, nie wolno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

zartowalem, mam sieczkarnie w kombajnie zawsze to jaki nawoz ta sloma


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
zartowalem, mam sieczkarnie w kombajnie zawsze to jaki nawoz ta sloma

Wiem, że nie było na poważnie, ja tak samo, azot przed przyoraniem i rozkłada się fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja tez po rzepaku tnę sieczkarnią.

Znajomy ma 150ha i zawsze prasuje wszystko i zawsze mu zostaje jakieś 100balotów i leżą się marnują to chociaż my korzystamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ja slome sprzedaje, tyle ze tylko z przenzyta, przenicy i zyta, z reszty zboz zostaje na polu. W tym roku w zniwa wyziozlem prawie 40 ton, tyle ze mala kostka, a to jest troche meczace ;) poza tym nie ma ludzi do roboty, nawet jak place 10zł za godz. :D Ale mam stalego odbiorce...szkoda tylko ze nie chce brac zamiast kostki "kuleczek" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wszystką słomę prasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

U mnie to jest pół na pół. Połowa słomy zostaje ścięta i przyorana a druga części sprasowana. Słoma która nie zostanie wykorzystana (po prostu zostanie) jest polewana gnojówką i też służy później jako nawóz, więc nic się nie marnuje.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja zazwyczj siekam z 8 ha.

a reszte zostawiam.

w tym roku sprzedałem oczyszczalni,

bo stara słoma zaczeła mi sie wyorywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką starą słome w stodole zawadzała miała już ok z 10 lat może troche mniej

i jak paliliśmy łęty od ziemniaków to sie ją wzieło na przyczepe i wywiozło i nic nam nie zrobili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas to każdy zbiera ile może nic na polu nie zostanie. My to wszystko w bele, ale współczuje tym którzy kostkują a potem ją zbierają i to jeszcze w takie gorące dni.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U mnie różnie, ale z jęczmienia zimowego zawsze trzaskam słomę, a zreszty to już patrze jaka sytuacja czy słoma została czy nie. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

I mnie słoma idzie na podściełko pod BYDŁO i TRZODE oraz zawierzmy układ z kurnikarzami.

My dajemy słome i bierzemy obornik(załadunek właściciel kurnika załatwia)Teraz właśnie będziemy wozic 9 lutego to porobie fotek :D i dodoam.


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na całą zime zużywam 100 balotów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My zbieramy całą słomę. Wszystko zależy od danych żniw. Niekiedy sprzedajemy 50-100 bel do faceta który robi podłoża pod pieczarki (Pawłowiczki) a i zdarza sie że "kilka" bel sie kupi.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Z około 2 ha zbieramy dla siebie. Reszte albo tniemy albo znajomy zabiera i sprzedaje do jakiejś pieczarkarni- troszkę taniej wtedy za koszenie bierze a my i tak byśmy jej nie zużyli.

U nas w okolicy raczej się nie sprzedaje i nie kupuje słomy bo większość rolników nastawionych jest na produkcję roślinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rocznie zbieram 50 snopków (kostka) jęczmionki, później tnę na sieczkarni i podścielam pod małe prosiaczki, które są na rusztach a resztę tnę i na polu zostawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Większość do świnek... jak jest nadmiar to na sprzedaż... a z mieszanki od razu z pola na sprzedaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj