cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

Famer21    6

Słomę jęczmienną z jęczmienia ozimego przeważnie trzaskamy rozdrabniaczem, chyba, że sąsiad zbiera i zawozi do Kani (ten co grzyby robi), najlepiej właśnie jest ją pozbierać, ale jak nie zbiera to rozdrabniamy, a potem podorywka uprawa i słomy nie ma wcale, pszeniczną 3/4 sąsiad zbiera i zawozi, a tak 1-2ha presujemy 200-300 kostek. Nastomiast słomę z jęczmienia jarego przeważnie trzaskamy, użyźniaczem glebowym i podorywka, słoma popryskana tym środkiem robi za coś w rodzaju obornika. Owies, czy mieszanke zawsze trzaskamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja zbieram z okolicy rocznie około 850ton słomy, czyli tak z 240ha. Kiedyś było ciężko ale teraz to każdy oddaje bo ma zniżkę na oborniku. Wszystko na ścielenie.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

napiszcie czym tniecie słomę bo ja orkanem ale potem trzeba talerzować ,może ktoś ma lepszy pomysl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

orkanem nie jest dobrze i drogo wychodzi

kombajn z dobrą sieczkarnią a póżniej trzeba to podorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

no tak ale ja nie mam sieczkarni przy kombajnie i myślałem że ktoś podrzuci jakie wymyślił sobie ulepszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kolega(mój)robi to orkanem bez rury, gania traktorem dość szybo i koszt pewnie wyjdzie ten sam tylko strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

słoma ścieta na sieczkę i pozostawiona na polu daje nam lepsza pruchnicę w tej słomie jest pozostawiony na polu azot , fosfor , potas więc lepiej jest ją zostawić na polu a nie jak to inni robią że ją sprzedają. Co to są za rolnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

My słome zbieramy z całego areału i dajmey na podściełke krowom oraz na kurniki.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

my słomę jęczmienna spalamy w piecu gdzie wchodzi 5 kostek a pozostałą wykorzystujemy do ścielenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

macie problem ze słoma wiem kto potrzebuje jej spore ilości, tylko musi być sucha spod dachu albo owinięta folią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To u was ktoś robi te brykiety ze słomy ? Ile płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak u nas robi brykiet a o cenę to pisz do mnie na PW a ja Ci numer do niego podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

A my głównie zbieramy słomę pod zwierzaki. Jedynie jęczmień wokół buraków ścinamy na sieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fufu    0

Witam.

Ja w poprzednich latach wszystką słomę ścinałem. Ale od tamtego roku zbieram całą słomę (specjalnie do tego celu zakupiłem prasę rolującą) i sprzedaję. Przyznam dochodowy interes:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a ja wrecz odwrotnie w ubiegłych latach balotowałem i sprzedawałem a w 2009 kupiłem siekacz do bizona i wszystko zostaje na polu przyorane na pewno bym nie sprzedawał bo sie nie opłaca 10-20zł/balot,no chyba że bym miał ogrzewanie na słome to bym balotował :D


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja się przymierzam do kupna pieca na słomę (podobno jeden balot starcza na 1 czy 2 dni) lub na zboże- przynajmniej opał będę miał za free. A jak na razie kombajn z sieczkarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sąsiad belował potem gośc co mial kupic sie nie pokazał u mnie zostaje pocięta na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

u mnie część sie prasuje a reszta odrazu pod sieczkarnie :) sprzedawać sie nie opłaca a tak chociaż więcej próchnicy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz3547    0

jak by ktoś chciał kupić słome to ja bede miał na spredaż po tegorocznych zniwach tylko trzeba se samemu spresować i zebrać jeste z opolskiego piszcie na gg Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A ja wszystko prasuje i sprzedaje w balotach na brykiet. U nas w sierpniu płacili 110zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj