cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

caseon    1
a ja mam kupca chce zbierać tylko nie wiem ile powiedzieć mu od hrktara czy jak,może podpowiecie jak i ile?

mi to kazali za darmo zabierac :) ale jak bedzie robil w baloty to chyba od kulki wez kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja pociętą słomę przyoruje stosując przed podorywką UGmax lub lekko ponad 100kg saletry na hektar.

Kiedyś dawałem sąsiedniemu rolnikowi ale przeciwstawiałem się i już nie dostanie, bo płacić nie chce.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja zawsze dokupuje 20ha a raczej nie dokupuje tylko dostaje za darmo u nas nikt nie tnie wszystko wszyscy zabiorą a to na spalarnię a to na pieczarki więc u nas jest spora bitwa o słomę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

to jest kpina żeby oddawać za darmo słomę :o nie ma to jak nawóz organiczny wywieźć z pola...


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Niby tak ale zeby to byl az taki nawóz zeby cos pomagał to trzeba go odpowiednim srodkiem spryskac bo tak to zboze moze dostac choroby grzybowej. Szczególnie słoma po jęczmieniu jest mało wartościowa i może bardziej zaszkodzić niż pomóc :o


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

@MiRol

mylisz się, ja już kilka lat całą słomę rozbijam i występowania chorób nie zauważyłem,

co więcej, rośliny mają więcej składników dzięki czemu lepiej wzrastają


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

U mnie na wsi mam dobrą sytuację, bo jest hodowca krów i całą słomę ze wsi beluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Na rozdrobnioną słomę najlepiej zastosować azot pod wszelaką postacią. Pozostawienie słomy w glebie samej sobie spowoduje rozwój szeregu chorób grzybowych, a poza tym "zablokuje" dostęp azotu roślinie nastepczej.

 

Takie praktyki doprowadzają do spadku żyzności gleby, w konsekwencji - spadku plonu, i wydatku ogromnej kasy na zabiegi grzybowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem pozbywania się słomy bez potrzeby. To jest wywożenie z pola cennych makro i mikroelementów i zubożanie gleby.

 

Co do przymusowego stosowania azotu to tutaj należy również brać pod uwagę zasobność i wielkość nawożenia azotem danej gleby oraz rośliny następczej, w przypadku zasiewów wiosennych taki zabieg jest niekonieczny. U mnie nie dajemy wcale mocznika na słomę i nie widzę nasilenia chorób ani zahamowania wzrostu młodych roślin, może spowodowane jest dobrym nawożeniem i typem gleby. Ale będę chciał dla porównania kiedyś na jednym polu zastosować na połowie azot i zobaczyć jakie będą efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
Na rozdrobnioną słomę najlepiej zastosować azot pod wszelaką postacią. Pozostawienie słomy w glebie samej sobie spowoduje rozwój szeregu chorób grzybowych, a poza tym "zablokuje" dostęp azotu roślinie nastepczej.

 

Takie praktyki doprowadzają do spadku żyzności gleby, w konsekwencji - spadku plonu, i wydatku ogromnej kasy na zabiegi grzybowe.

O to mi właśnie chodziło...


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A rolnik, który brał ode mnie słomę dawniej mawia " słoma na polu to dziadostwo" - żenada.pl

Ma syna i wnuka i oni oboje gadają tak samo, powtarzają po nim ( po tym najstarszym), zero własnej inicjatywy.

A wystarczy poczytać forum na AF i już wszystko jasne. Poooozdro (;


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja mam 12 ha Zbóż i wszystko to Robię na słomę.Jakieś 9 ha Robię paczek a 3ha Bel


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

My w naszym gospodarstwie całą słome pożytkujemy pod maciory i świnki.W przyszłym roku może coś sprzedamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a u nas nie ma problemu ze słoma, w tym roku wszystko sprzedane prosto z pola a na następny rok albo się tez sprzeda albo brykiet zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprzedane prosto z pola - tzn?

i po ile jeśli mogę spytać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

klient przyjechał na pole i sobie prasował, a braliśmy po 10zł od beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

TOREZ a co robic ze słomą posiąć nawóz azotowy najlepiej mocznik po ścierni i co dalej??? gruberować to czy niech tak leży

chyba gruberować bo azot ucieknie

kiedys był spokój podpaliło sie oborało i szkodników nie było

a teraz łokas <śmietka> sie czepia z tej słomy i inne dziadostwo

 

albo podpowiedzcie co robić żeby tego nie było pszenica wschodzi a on ja podgryza ze mało co zostaje na 1m

moze jakies poplony cos dadzą gorczyca bobik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

ja tam biore ile wlezie na stodołe i świniarnie w kostkach jak juz mam upchane po sam dach to reszta w baloty i wuja bierze za malą odpłatnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przy poprawnym zmianowaniu ryzyko spowodowane pozostawieniem słomy na polu nie jest większe niż gdy się słomę zbiera ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj