cygi

Gospodarstwo: problemy z błotem...

Polecane posty

silver95    1

Pytałem się wuja i powiedział ze jak będą robić płytę na wiosnę (oczywiście jak będą mogli wjechać tam) to od płyty wzdłuż budynku aż do drogi wyleją betonem taki pas. A resztę tego podwórka chyba nawiozą rzuzlem albo jakimś piachem wyrównają.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

zuzel dobra rzecz. mam wysypane nim droge do posesji (ok 20m) i od 10 lat nie ma nawet kawalka blotka. ale jakos ostatnio nie widac, zeby ktos nim sypal u mnie w okolicy. czyzby zdrozal mocno, albo juz nie wolno sypac popiolow gdzie popadnie(wiecie - ochrona srodowiska)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u mnie to jakieś 20 lat temu to ojciec nawoził na podwórko jakieś 0.5m żwiru i teraz jest bajki tylko za budynkami trochę błotka ale to się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Pytałem się wuja i powiedział ze jak będą robić płytę na wiosnę (oczywiście jak będą mogli wjechać tam) to od płyty wzdłuż budynku aż do drogi wyleją betonem taki pas. A resztę tego podwórka chyba nawiozą rzuzlem albo jakimś piachem wyrównają.

 

 

u nas ostatni sypali nim 10km drogi polnej. u nas mój dziadek kiedys wyspypł kamieniami droge z drugiej strony gospodarstwa ale zapomniał wysypac 5m i to wszystko było przysypane zimia to teraz to 5m to istne bagno ostatni stanołem tam c-360 z pusta przyczepą


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Jak obeschnie to wuja cos będzie pewnie myślał jak to usunąć. Jaj prostszy sposób to ciągnik + tur i drugi ciągnik + przyczepa i wywozimy, i piaskiem nawozimy spowrotem. Ale na razie jest bagno i co trochę pada wiec sobie jeszcze poczeka zanim to usunie z podwórza.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilovemtz    0

Jak zrywali asfalt w poblizu to gosciu na lewo chcial sprzedac cala "wanne" takiej masy asfaltu ktora jest zerwana rozgarnelo by sie to a w cieple to by sie utwardzilo za 200zl a pozniej zszedl do 100 ale ojciec nie skorzystał


I love mtz and simson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Szkoda za 100 to okazja.

Niedaleko mnie tak nawieźli jedno droge na wiosne i żeby ruwno rozgarneli to by wyglądała jak po wyłożeniu normalnym asfaltem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248
albo jak ktos gdzies pisal ze ma cale podworko wylane asfalten. to chyba terz dobry pomysl

to ja pisałem, i jak narazie nie narzekam na błoto. może faktycznie nie wygląda tak jak kolorowy libet ułozony we wzorki ale mi chodziło tylko o to żeby nie było bagna. a poza tym jest równo,twardo i wygodnie.A skoro panowie byli tak mili i przywieźli mi mase, wyłozyli maszyną i uwalcowali za tak niewielką cene to myśle że nie jest to zły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

ja za przechowalnia na jesien mam takie bloto ze szok :huh:


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

najlep[iej tłuczniem taki jak pod torami kolejowymi te kamyki super sprawa. na kolei niedaleko kawałek torów likwiduja co raz to mozna kupic piasek sie sypie potem na to tłuczen i super sprawa a na tych zdjeciach to u mnie tak samo za budynkami i obok tam gdzie sie najwiecej jezdzi to tak jest kasy nie ma zeby wysypac czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

pomysł z tłuczniem jest ok.

ja tak zrobiłem tylko na spód wusypałem kamienie. jak sie to zajeździło to podwórze mam twarde jak asalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja mam całe podwórko wysypane kamieniami i w czasie roztopów jest ok;)jest taka warstwa na kamieniach ziemi że sie potrafi czasem mazać na wiosne ale można spokojnie przejść czy przejechac nie ma żadnych problemów(ważne aby był konkretny grunt to sie nikt nie utopi np. tak jak u mnie kamienie)a i dodam że podwórko było nawozone kamieniami kilkakrotnie(pewni bedzie już ich z 0,5m)no i oczywiscie są porobione odpływy:) :rolleyes:


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jest tak że przez podwórko przepływa woda z drogi głównej ale nie ma za zbyt błota. Jedynie przy oborze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

"Wszelkiej masci kostki brukowe sie nie nadaja, bo sie poprosu zapadaja. Po kilu latach tam, gdzie jest wieksza czestotliwosc obciazen ( czyt: tam gdzie duzo sie jezdzi) robia sie koleiny i zapadliska"

 

 

ja mam już z 10 lat kostke brukową i niema problemu z zapadaniem ani nic z tych żeczy tylko że pod nią jest około 70cm kamienia :blink: a jak dwa lata temu gmina robiła droge dojazdową do mojej posesi też w kostce to już są koleiny :angry: (ok30cm podkładu nasypali)więc wszystko zależy od podkładu!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

kostka brukowa czy asfalt to są najdroższe rozwiązania,szczególnie jak powierzchnia jaet duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no ale chyba i najlepsze :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Teść zepchał warstwe ziemi urodzajnej ok 20cm zrobił drenaż potem przywieżliśmy mu ok 70 ton żużlu a potem ok 50 t pospółki rozplantował i jak narazie jest bez problemu. :rolleyes: :P


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas był problem z błotem. Jak po mleko przyjechał to nie zawsze wyjechał. zebraliśmy warstwę ziemi z 40cm. 30 cm kamieni i przykryliśmy warstwą piachu. Spokój mamy do disiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

warstwą piachu? a jak deszcz spadnie to się nie robi błoto? :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

heh :wacko: piach, jak sie sypnie, to moze sie robic blotko. ale jak sie sypnie zwir (dla niewiedzacych - gruby piach). jeszcze potem trzeba dobrze ubic i juz. jak juz pisalem w tym temacie, u mnie jest wiekszosc podworka nawiezione zwirem oraz zuzlem i blota nie ma. a jak gdzies sie pojawia, to dlatego, ze tam nie posypane. zwir to najtanszy utwardzacz, moze poza kamieniami polnymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no żwir to tak, ale z piachu to sie na bank robi błotko.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie sypałem dużo tego piachu. Tyle żeby między kamieniami było wypełnione i pare cm nad nimi. Ale z biegiem czasy i tak pokazały się kamienie bo piasek się wbił pomiędzy nie. A poza tym to podwórko mam takie że jest ładny spad i cała woda leci za stodołę na pole :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie na podwórku też był kiedyś problem, ale zebraliśmy z niego warstwę ok 20-25cm piachu i nawieźliśmy żwiru i do tej pory jest spokój. Niedaleko jest żwirownia wiec koleś od którego go bralismy policzył sobie po 15 zł za przyczepę 8t i to było najtańszy rozwiązanie naszego problemu.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

my mamy podwórko skośne więc nie ma problemu - a najlepiej to (jak jest możliwość) wybrać błoto gdzieś wywieść i nasypać jakieś ziemi i drobnych kamyków lub poprostu z jakieś rozbiórki wziąć płyty betonowe :rolleyes:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj