cygi

Gospodarstwo: problemy z błotem...

Polecane posty

bayer    16

U mnie najpierw fadromą usunęli błoto (żeby wyrównać teren)a potem posypałem całe podwórze kupionym kruszywem(głównie był to zerwany i zmielony asfalt) i taraz błota nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ech, przypomniało mi się jak taki jeden z sąsiedniej wsi, ma takie błoto na podwórzu, że jak wchodzić to tylko w gumiakach, a ciągnik ma co robić (2x4, o samochodzie można zapomnieć :rolleyes: ) ;)

 

@bayer ile dałeś za to kruszywo? gdzie je dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

@kris14 kupiłem to w Przedsiębiorstwie Budowy Dróg i Mostów. ale to kosztowało to niestety nie napisze bo było to półtora roku temu i nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja już nie mam problemów z błotkiem zepchałem troszke spychaczem a póżniej nawiozłem kamyczków płaciłem za kubik 66 zł fotki sa w galeri z wożenia kamyczków :rolleyes: jest to dośc tania alternatywa wylania betonu itp polecem

bo zdaje egzamin


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

popieram kolegę wyżej za kamienie 8-20mm na moje podwórko za płaciłem 1000zł na 220m kw. zdaję to egzamin a do tego ładnie to wygląda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie wszystcy mają podwórka wysypane leszem i nie ma błota tylko w niektórych miejscach robią sie kałuże :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nie też największe błoto jest przy oborze i przy wjeździe bo zrobili mi drogę i nic nie dały kłótnie to i kat ją podnieśli około 20-40cm i wszystka woda spływa na podwórko i na wiosnę muszę znowu podnosić wjazd żeby woda się nie lała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
warstwą piachu? a jak deszcz spadnie to się nie robi błoto? :rolleyes:

a wczasie suszy pustynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

kolego karol a jaką grubość trzeba nasypać tych kamieni i gdzie to można zamówić czy tam kupic i jak to jest przywożone,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zwir z jakiejś spalarni lub piekarni lub gdzieś załatwić wysypać troche ujeździć nawet u wałowac ale samo się ujeździ a na to warstwa cieniutka żułtego piasku lub jakiegoś zwiru i problem z głowy.

 

Na podjazd dla mleczarni koleś sprzedawał "jaskółcze ogony" po 0,8zł za sztuje (6 sztuk na m kw.) warto popytać po starych placach po pgr-ach (bo tam załatwiłem) na cukrowniach oddają czasem płyty betonowe wystarczy poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
A u mnie wszystcy mają podwórka wysypane leszem i nie ma błota tylko w niektórych miejscach robią sie kałuże :rolleyes:

Kolego a co to ten lesz pierwsze słyszę??????.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Pewnie żużel to lesz a najlepszym sposobem to poszukać płyt betonowych, metr kw za 5 zł ale musiałem sam zrywać to i ładować na przyczepe przy okazji połamałem przyczepe a tak się nadzwigałem że ho ho ale warto było, płyty betonowe o grubości 10 cm ( 5 sztuk na m kw) podskakują jak klepki na podłodsze gdy podjeżdza mleczarnia, jeśli będa jeździły tylko ciągniki radze poszukać starych parkanów ale po dwarunkiem że tylko maszyny rolnicze będą jeździły jeśli ciężarówki to w kilka tyg sie to wszystko rozsypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najlepiej chyba wysypać jakiś kamień albo ułożyć płyty drogowe.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
kolego karol a jaką grubość trzeba nasypać tych kamieni i gdzie to można zamówić czy tam kupic i jak to jest przywożone,pozdro

 

 

Ja sypałem ok 10 cm warstwę ale wystarczy jak dasz 5 cm. Teraz posypałem dojazd do mnie (3cm) i zera błota :rolleyes:

załatwiłem to od jednego gostka któwy wozi żwir. W żwirowni mają sortownik (b. duży) i tam segregują na różne frakcje. Za wywrotkę ok 15 ton płaciłem 500zł. Dwie wystarczyły.

Pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

A pod płyty jeszcze jakaś wysypka z piasku czy na grunt położone po lekkiej niwelacji terenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzyn11    0

Mam ten sam problem "błoto" dowiedziałem się że Unia finansuje utwardzenie podwórka tzn. "dostosowanie gospodarstw rolnych do wymogów UE". Ja uważam że najlepszym rozwiązaniem jest kostka , a w miejscach przejazdowych np. przez samochody ciężarowe to płyty betonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2
A pod płyty jeszcze jakaś wysypka z piasku czy na grunt położone po lekkiej niwelacji terenu?

tak było zebrane jakies 20 cm ziemi i nawiezione piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
my problem z błotem na podwórku załatwiliśmy płytami betonowymi.

Jakieś dziwne te płyty pięciokątne, jakiej są grubości ?

Ja osobiście preferuję kostkę betonową gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej , przemawiają za tym min te argumenty;

1 bardzo łatwa w układaniu ( patrz układanie, ewentualne rozbieranie)

2 łatwość uzyskiwania pożądanych kształtów spadków, wstawek korytek odpływowych itp.

3 aha w razie awarii jak nam rura pęknie w podwórku to sami w łatwy sposób rozbierzemy potrzebny nam obszar.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ich grubość to 15 cm.

może nie jest łatwo zachowac przy nich spadków czy tworzenie korytek odpływowych ale nie są ciezkie w układaniu i łatwo jest je wyciagac spomiędzy płyt.

a co do ich kształtu czy to jest aż tak ważne??chyba najważniejsze jest to ze jest twardo na podworku i przed nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

co do ceny to juz nie pamietam ale nie było to drogie płyty braliśmy z rozbiórki placu.powierzchnia jaka polozylismy to okolo 200 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
a co do ich kształtu czy to jest aż tak ważne??chyba najważniejsze jest to ze jest twardo na podworku i przed nim.

Zdziwił mnie ich kształt bo jeszcze takich płyt drogowych nie widziałem ot co.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj