cygi

Gospodarstwo: problemy z błotem...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cygi    1

Witajcie drodzy gospodarze... mam do was pytanie, czy najtaniej i najlepiej wyłozyc a moze wylac, wysypac podwórko aby zapomniec a błocie i o zbednej roslinnosci ?? pozrdawiam


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

niewiem czy to jest najtaniej ale mam podwurko wczesci wyłozone płytami betonowymi i dzieki ich nie tone w błocie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie główna część podwórka jest wybetonowana a reszta wyspana odpadem kamienia (granitu) z zakładu, który robił kostkę brukową


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Podworko to jeszce u nas da sie przezyc ale z tylu kolo plyty to jest masakra... miekko sie jakos zrobilo wokol i trzeba na gwalt na wiosne wylewac przestrzen miedzy plyta a zbiornikiem i generalnie ile sie tylko da to wybetonowac


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

my mamy wybetonowane ale nie jest to najlepszy sposób ponieważ beton pęka po jakimś czasie, szczególnie na obrzeżach

najlepszym rozwiązaniem jest chyba duża kostka (sześciokątna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

albo jak ktos gdzies pisal ze ma cale podworko wylane asfalten. to chyba terz dobry pomysl


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

tylko asfaltem to drgo bardzo, mój brat cioteczny liczył zeby wylac jego droga do gospodarstwa od najblizeszgo asfaltu i podwurko to koszt około 1mln :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

ale nikt nie pomyslał o studzienkach, odpływach ja ma podwórko zarośnięte trawą kosze raz na 2-3 tygodnie a woda sie zbiera w dołku w jednym miejscu i miema strachu puścić dzieciak żeby sie bawił ajak wywali szlifa na beton nie to masakra na ziemi to mu sie prawie nic nie stanie i co to za widok podwórko wylane betonem albo asfaltem chyba że kostka ale to znowu konkretna kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
my mamy wybetonowane ale nie jest to najlepszy sposób ponieważ beton pęka po jakimś czasie, szczególnie na obrzeżach

najlepszym rozwiązaniem jest chyba duża kostka (sześciokątna)

jak sie doda w czasie mieszania betonu uszczelniacz taki jak przy budowie plyt sie uzywa to nie popeka,a kostka osiada po pewnym czasie i straszne nierownosci sie robia,ona moze i jest dobra ale do wylozenia chodnika pod dom czy dojazdu do garazu samochodowego a nie do podworza

u mnie gdzie mokro to kamieniami mam ladnie wylozone i nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6
tylko asfaltem to drgo bardzo, mój brat cioteczny liczył zeby wylac jego droga do gospodarstwa od najblizeszgo asfaltu i podwurko to koszt około 1mln :(

 

1 mln to gruba przesada chyba że zamierza zrobić autostradę :unsure: na potrzeby drogi dojazdowej w zupelnosci wystarczy tzw. powierzchniówka czyli kruszywo + emulsja asfaltowa. Nie pamietam dokladnie kosztu ale oscyluje w granicach 20 zł za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

ja mam tak do wsi polozone,jest 5 lat i niewiele sie zniszczylo,tylko kilka warstw tego poszlo, a na wiosne kladli jakis "pożadny asfalt" blisko mnie za dofinansowaniei juz sa spore dolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Kumpel mówił mi że są jakieś specjalne dofinansowania z Unii na utwardzenie sobie podwórka tylko nie wiem czy to prawda bo ten kumpel lubi fantazjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

Tanim kosztem, to najlepiej to jak na podworku jest spadek terenu. U mnie tak jest i ta grubsza woda sobie splywa do rowu, a zostaja tylko plyciutkie (dwucentymetrowe) kaluze. Sa takie plytkie, ze mozna po nich chodzic w adasiach i sie nie zamocza. Spadek to podstawa. No ale jakbym mial kase, to mysle, ze wykosztowalbym sie na beton. Cale podworko zalac i juz.

 

Wszelkiej masci kostki brukowe sie nie nadaja, bo sie poprosu zapadaja. Po kilu latach tam, gdzie jest wieksza czestotliwosc obciazen ( czyt: tam gdzie duzo sie jezdzi) robia sie koleiny i zapadliska.

 

Sorki, ale zapomialem o przycisku EDIT. Teraz juz pamietam.

 

Ok, połączyłem te 2 posty

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

i ja się zastanawiam nad tym ale chce zacząć od puszczenia paru sączkow i moze jakbym odkupil jedną dzialkę to odnowienia (poglębienie i oczyszczenie) jednego rowu i podworko mialbym prawie suche. tylko wez tu kup dzialkę od gosci ktorzy są spadkobiercami a postępowanie nie jest zrobione.

 

z pomyslem betonowania jakos się nie zgadzam. widzialem to o kilku osob - sprawa zarąbista bo ani roslinnosci a i jak trzeba cos robic to zawsze na twardym ale po prostu u mnie to powysadza i tyle. stodola budowana na fundamencie 150+30 cm lawy lub 160+20 - >> jakos tak bo lącznie jest 180 cm z tego co wiem i powysadzalo - wszsystko zrobione zgodnie ze sztuką budowania itp. po prostu taki grunt.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż trzy lata temu przekopałem całe podwóże i plac za budynkami, pokładłem sączki, porobiłem studzienki, i jedyny efekt był taki, że wiosną troszke szybciej błotko znikło <_<

Dwa lata temu wybetonowałem place przed budynkami do których muszą dojerzdżać samochody z paszą (20 cm B15 i 10 cm B20 + jakiś uszczelniacz) i tu dopiero można mówić o komforcie pracy przy takich warunkach pogodowych jak są teraz tzn jest twardo ewentualnie jak się nazbiera troszkę błotka z kół to można bez problemu zgarnąć; dlatego w tym roku bedę wybetonowywał tyle na ile kasy starczy

a co do trawek, tłuczni etc to jest super sprawa ale gdzieś przed domem gdzie nie jeżdżą ciągniki i inny cieżki sprzęt do wystarczy, że po każdym deszczy zostanie centymetrowa kałuża po której codzinnie się jeździ i powstaje błoto po kolana


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam asfalt ok 300m2 i mnie sie podoba tan widok... <_< jak sie duzo jeździ to trawa i tak sie nie utrzyma.do asfaltu skłoniło mnie to że jakies 25lat temu jak robili nie daleko drogę to przyjechał koleś starem i sie pyta czy nie chcemy troche na lewo...rozgarniete było tylko łopatą bez żadnej podsypki czy ubijania.niestety uszykowane było wiecej placu a juz nie przyjechał bo ich pogonili, wiec reszta wylana była betonem.po tych 25 latach w betonie dziury i peknięcia w asfacie nic...

niajbardziej denerwuja mnie plamy oleju... :angry:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Przykład zabłoconego podwórka i okolicy

http://img253.imageshack.us/my.php?image=p1040435rz5.jpg

http://img248.imageshack.us/my.php?image=p1040446an7.jpg

http://img254.imageshack.us/my.php?image=p1040436jc6.jpg

Takie 3 fotki (najciekawsze) zrobione u wuja. Zrobił bym więcej fotek ale nie wziolem gumowców (w adidasach to kiepsko po błocie chodzić). Za budynkiem stanowczo by były najciekawsze ujęcia.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co twój wujo hoduje jeśli można wiedzieć bo takiego podwórka to dawno nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

A tam jest tak wszędzie gdzie wuja jeździ bądź jeździł (bo już nie da się tam przejechać).


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Najgoze jest tam za tym białym budynkiem, tam jest takie zagłębienie w terenie i tam zawsze jest dużo wody i innych płynów a także bardzo dużo błota.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj