Grzechooo

Members
 • Ilość treści

  3417
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

788 Excellent

8 obserwujących

O Grzechooo

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 04/08/1988

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  LZA

Ostatnio na profilu byli

7620 wyświetleń profilu
 1. Ja nigdy nie miałem takiego szczęścia do rzepaku, jak nie zasieję do 25sierpnia to mi nie wyjdzie. jak dla mnie to jest za duży nakład żeby ryzykować.
 2. chyba nie znajdziesz takiej co w sierpniu schodzi z pola bo wrześniowy rzepak to UJ nie rzepak. linuron został wycofany dobre 5-7lat temu, pendimetalina się przy nim chowa... Gdzieś kiedyś wyczytałem że niektóre odmiany soi nie bardzo lubią chlomazonu, być może to tylko pogłoski. Ja zaś boję się metrybuzyny bo jak przychodzi spieka zaraz po deszczu to ona lubi parować/gazować i podjarać rośliny.
 3. miałem taką samą sytuację w ten sam dzień takim samym ciągnikiem i też podczas aplikacji nawozu
 4. To ta wersja z piastami że złota i talerzami z platyny?🤔
 5. butoksone powinno załatwić sprawę jak nie to corum
 6. Władymiry tak mają że się nie poddają...😉
 7. gorzej jak będzie potrzeba użyć to jak nie będzie przeglądu to nie uznają ubezpieczenia i wtedy problem...
 8. był ktoś go oglądać? bo od pół roku sie pojawia nie wiem co tu jest oglądać🤔 niby 140km ale jak się zje...ie to szukaj wiatru w polu, nie pójdziesz do sklepu i powiesz Panie daj mi uszczelkę czy zębatkę do tego i do tego tylko mierz i szukaj i o ile do iveco może by coś znalazł to czy do ziła znajdzie. Po za tym 140km a podnośnik z jumza to ile to podniesie tonę?
 9. Grzechooo

  fasola

  Zbiór fasoli na suche ziarno odbywa się dwuetapowo czyli najpierw scinienie a potem omłot wyschniętej fasoli z pokosu. U nas w zagłębiu fasolowym na południowo wschodniej Lubelszczyźnie przez lata zostały przystosowane odpowiednie maszyny do zbioru oraz są miejsca skupu. Przypuszam że jakbyś miał ładny towar w ilościach calosamochodowych to i z kujaw byś sprzedał, ale żeby to osiągnąć trzeba mieć odpowiednie narzędzia do tego bo to nie jest tylko zasiać i wymłocić. U nas w okolicy już dawno nie widziałem fasoli szparagowej, aczkolwiek ok 20lat temu zdarzała się często tylko to było w iewielkich ilościach i ręcznie zbierana(przynajmniej u mnie).
 10. Grzechooo

  fasola

  Czym sie różni od jasia? hmmm... widzisz bo fasola wielokwiatowa posiada wiele odmian, niektórzy "fasolarze" nawet nie wiedzą jaką odmianę uprawiają a jest to spowodowane drogim materiałem siewnym i większość kupuje od sąsiada pod potoczną nazwą "jaś". A w gruncie rzeczy "piękny jaś" to odmiana fasoli wielokwiatowej ale... tycznej. A to co my siejemy to jest odmiana karłowa, być może jak sam siejesz to nie zdajesz sobie sprawę czy posiadasz nasiona blanka czy eureka😉 najpierw musisz zbadać rynek zbytu (bo co z tego ze zasiejesz jak nie bedziesz miał gdzie sprzedać), potem ogarnąć park maszynowy (bo co z tego że zasiejesz jak nie będziesz miał czym zebrać). Fasolę na suche ziarna uprawiane są bardziej lokalnie.
 11. Ja bym zmniejszył metrybuzynę a zwiększył pendimetalinę.
 12. nie da się zamiast spustowego bo on oprócz dużego otworu ma jeszcze trzy otwory na śrubę więc spustowy został i wywierciłem w nowym miejscu obok. W górnym zamiast króćca dałem zaślepkę wyciętą z blachy i do tego uszczelki i dokręcone nakrętka.
 13. w sumie nie wiem czy miałem z tym problem, bo kupiłem 1012 w ubiegłym roku okazyjnie i tak między czasie go remontuje tak pod swoje potrzeby i jak zobaczyłem to zasysanie od góry to od razu mi się nie podobało. Pompy dalej mam dwie (przynajmniej narazie).
 14. Ja w swoim przerobiłem na dolne zasysanie i filtr ssawny zewnętrzny. Musisz kupić takie coś To się nazywa króciec ssawny https://allegro.pl/oferta/krociec-ssawny-32mm-z-kolankiem-90o-8947253227 i do tego filtr np. https://allegro.pl/oferta/filtr-ssawny-opryskiwacza-32mm-z-zaworem-spustowym-8863358823
 15. jak będą chwasty na wierzchu to tak, aczkolwiek jednoliścienne w soi to byle czym zwalczysz.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj