Skocz do zawartości

grzechu13

Members
  • Postów

    270
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez grzechu13

  1. Dnia 20.09.2021 o 19:38, Mlody311 napisał:

    Mam problem w moim arionie 610c zauważyłem że wariuje mi temperatura najpierw rośnie do prawie czerwonych kresek a za chwilę spada prawie do końca, raz spadła do końca i dopiero po ponownym odpaleniu zaczęła rosnąć do połowy i wskazówka zaczela falować pomiędzy dwiema kreskami. A i jeszcze trochę płynu wywaliło nadmiarem. Czy to coś z czujnikiem nie tak 

    Termostat lub termostaty.

  2. Co ty za bajki opowiadasz? Płyn chłodniczy to masz chyba w mózgu bo w chlodnicy recylkulacji (egr) go nie ma

    A co jest do chłodzenia spalin, ciekły azot? Kiedyś ktoś napisał że na tym forum siedzą same dzieci, miał rację.

     

    I pisze się  recyrkulacja.

  3. Będzie sobie pluł w brodę jak będzie musiał jeździć cały czas z włączonym przednim napędem albo z balastem. A co do chwytaka to trac lifta są wytrzymałe i nie ma problemu z przewodami. Zobacz w mojej galerii jak przerobiłem właśnie taki aby łapy razem chodziły.

  4. Nie słuchaj się tych ,,doradców" od długich ładowaczy. W mojej wsi kupel jeździ właśnie taką proximą z długim ładowaczem i co z tego że wysoko podnosi jak nie może zdjąć paletozbiornika z melasą z samochodu bo się przewraca. Ja również bym popełnił taką głupotę jak kupowałem ciągnik, dilerzy proponowali największy model dostępny do tej serii ale w ostatniej chwili z młodszym bratem przy piwie namówił mnie żeby brać najmniejszy bo tylko 30 cm niżej podnosi i 300 kg mniej. Kupiłem zaglądam do instrukcji a tam napisane że to zestawienie które mi proponowali dilerzy wymaga balastu z tyłu 900 kg, a to co już mam na podwórku nie wymaga balastu.

  5. Pompka od spryskiwaczy np. Mercedes Benz 123, końcówka rewolwerowa na trzy dysze płaskie (czerwona, niebieska i żółta), bańka 30l, i tyle w temacie. U mnie pompka wysiadła po dziesięciu latach, na rok ok 700 bel.

  6. Miałem ten sam problem. Ursus 1014 z pługiem akpil 4 skibowym szedł jak po sznurku, jak się wjechało w bruzdę można było zapomnieć o kierownicy. Kupiłem Claas Arion 420 CIS to zapomnij o prostej orce. Od początku tego roku mam używaną obrotówkę Rabewerk czwórkę ażurową, i problem zniknął. Moim zdaniem to te ciągniki mają inne kategorie zaczepów, ale to tylko moje przemyślenia.

  7. Gdy miał 117 godzin to poszła przednia prawa zwolnica, uszczelniacz pocił się w sprężarce ale był na gwarancji to serwis naprawił. Elektrozawory mam bo jest wersja CIS. To jest mój pierwszy nowy ciągnik więc nie mam porównania. Claas reklamuje się że Arion to ciągnik do wszystkiego, według mnie ma rację.

  8. Witam koleżanki i kolegów. Wyskakuje mi taki błąd A117 i przestaje działać jedna sekcja rozdzielacza elektrohydraulicznego; w serwisie uzyskałem informację suwak elektrozaworu nie jest na pozycji neutralnej. I najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić głowiczkę która kosztuje 3700 netto. Objawy: zanim się ciągnik trochę zagrzeje jest dobrze, później zaczyna wyskakiwać ten błąd, znika gdy wyłączy się silnik i powtórnie uruchomi, czasami 4 razy czasami 20 razy, i mu przechodzi, i działa do końca dnia normalnie. Aby tyle razy nie korzystać z rozrusznika wyłączam kluczykiem zasilanie i gdy pracuje dmuchawa to silnik jeszcze pracuje przez około 3s, gdy obroty silnika spadają wtedy przekręcam kluczyk na 1 i silnik dalej pracuje.

  9. Nie wygłupiaj się, kukurydzę z powodzeniem wybierzesz zwykłą łyżką, tym bardziej z pryzmy. Ja od czterech lat wybieram z rękawa łyżką i jest dobrze. W okolicy sześciu gospodarzy też mają rękawy i żaden z nich nie zamierza kupować łyżko-krokodyla. A w rękawie kukurydza jest naprawdę dobrze ubita, wiem bo w pierwszym roku plon nie zmieścił się do rękawa i trzeba było zrobić małą pryzmę.

  10. Ja miałem ten sam problem w nowym Claas 420 cis. Zrobiłem tak : dałem dwie pompy od 80-tki, nie zmieniając obrotów, wszysko pasuje. Zbiornik zrobiłem w kształcie litery L żeby pasował na lewą pochwę półosi, 32 litry. W zbiorniku zamontowany jest filtr wlewowy z korkiem oddechowym, filtr zlewowy, korek spustowy z magnesem i wziernik poziomu oleju z termometrem. Rozdzielacz z zaworem przelewowym i gniazdami hydraulicznymi zakręcanymi,jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych, żeby nie pomylić(sprzęt ze zwykłym olejem mam na szybkozłączach zakręcanych). Jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych. Zasilany jest ten układ z jednej pary szybkozłączy hydrauliki ciągnika. Sterowanie rozdzielaczem tego układu jest możliwe z tyłu ciągnika jak i z kabiny poprzez cięgno (linka od sterowania turem). Cięgnem steruje się oryginalną dźwigienką (zamówiłem do opcjonalnie wstawianej trzeciej sekcji). Uzyskane ciśnienie: 160 atmosfer(tyle pokazał manometr na prasie), wydajność przeszła moje oczekiwania ponieważ ciągnik dysponuje wydajnością 98 l na min, temperatura oleju nie przekracza 80 C (zasiałem 20 ha nawozów RCW 3t). Pompy posiadałem używane zwykłe od osiemdziesiątki ze ściętymi frezami na kwadrat, więc połączyłem je za pomocą sprzęgiełka zrobionego z dwóch zespawanych nasadek, kwadratami na zewnątrz. Czasami są niewielkie przecieki z simeringów pomp. Trochę zdjęć jest w mojej galerii.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v