Genius9872

Members
 • Ilość treści

  3561
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez Genius9872


 1. kolego admon1212 weź ... dla mnie to możesz olej wymieniać i po 1000 moto h*j mnie to boli :) :) :) jeżeli chcesz coś mieć to musisz dbać :) jak nie zadbasz od początku to i później nic nie da :) nie wiem może Ci szkoda na olej .... nie masz kasy ??? heh :) słuchaj ja tak robię bo trzeba bo w pierwszej fazie docierania olej jest brudny .... śladowe opiłki ... itp, a co chodzi o pracę kiedy się zaczyna coś robić :) i skoro ty po 20 moto już coś robisz no no :) wiesz nie mam ochoty z Tobą pisać .... .....


 2. w swoich ursuaach wymieniam max do 100 motogodzin :) nie więcej :( olej turdus, według mnie olej dobry, silnik od Bizona sw400 śmiga dobrze nie pamiętam ile lat już zalewam tym olejem, ale polecam go :) w ursusie też mam ten olej powiem jest Okey też :)


 3. jak kupiliśmy silnik zetora 7211 to byl docierany na 1600 obr/min cały czas ... czasami była jazda na pusto + gaz w podłogę przy zmianie biegu ale tak było robione dopiero po 15 motogodzinach .... powiem tyle 1600 obr/min i jest Okey :) w 2000 roku silnik od 60tki robiliśmy też tak docieramy i oleju nic nie brał :) najważniejsze jest wymiana oleju przy docieraniu ... pierwszy raz przy 10 moto, drugi przy 25 moto, 3 przy 50 moto :) oczywiście z filtrem .... silnik mam dotarty dwa lata pracuje i oleju nic nie ubywa :) :) :) jest wszystko jak trzeba :) i to że ktoś pisze oj 20 moto i brony mu .... to powiem niech się w łeb jebnie ... ciągnik pług dostał dopiero po 100 moto godzinach :) po 60 moto dostał wóz z woda 600L :) pozdro :)


 4. ziemie mam od piachu dosłownie, po gliny I-klasa :) bardzo zróżnicowana okolica, od płaskiego jak stół terenu po górki:) 

  co do sprzęgła trzyma jak ta lala:) ofc poszły nowe sprężyny i podkładki trochę ciężej teraz jest wciskać.. no ale coś za coś:)

  no jak robię na tych samych biegach co zwykłą c360 to silnik jest wtedy mnie obciążony przez co i lepiej przepala i mniej spala:)

   

  próbowaliśmy na piachu orać na 4szosowej, głębokość tak z 15cm no to już czuć było że ciężko ma, pojawiał się czarny dym (prawdziwa rzadkość!)  ale to nie orka tylko przerzucanie ziemie ziemi obok:) no ale to było bardziej z ciekawości:) 

   

  myślę że na oponach 480radialnych spokojnie na lekkich i średnich glebach na równym dał by radę z 4skibowy albo z szeroką 3 która zabiera 120cm:)

  z 3obrotową lemkena gdzieś 105cm bez problemu szło na średniej glebie tak 25cm:) a tak na serio wg mnie w obrotówce lemkena miał podobnie a może lżej jak 3UG


 5. Silnik w zeszłym roku remontowany, to spalanie w miarę przyzwoite. Przed remontem chlał jak smok wawelski wodę po zjedzeniu owcy z siarką... Mistrzostwa w prowadzeniu orki na zaperzonych polach wymagały łyse opony - wygrzebanie pod kołem dołka o głębokości 10cm powodowało konieczność wyciągania traktora drugim... Uff, te straszne czasy mam już za sobą.

  Pług pług, jak pług. Orkę przedzimową trzeba robić na drugim biegu (szosowym). Bieg trzeci nada się do podorywki. W tym roku praktykowałem orkę na biegu piątym z reduktorem - wychodzi równiej niż na biegu drugim. W ziemi mam sporo niespodzianek w postaci kamieni i przy wolniejszej jeździe pług ma czas prześliznąć się po przeszkodzie, co powoduje mniejsze uszkodzenia lemieszy. W czasie jazdy z tłumika wydobywają się dość czyste spaliny - czasem troszkę ciemniejsze, gdy ziemia stawia większy opór. Irytująca jest za to ilość czasu potrzebna do zaorania pól.

  ja większość orki c355/c360 na 3szosowej:) i UG3:) ale pod górki w większości na 2szosowej teraz po zamontowaniu silnika od 7211 do c355 cały czas na 3szosowej robiliśmy i spalanie na 1ha wyszło jak w c360 :) nie mówiąc już o wydajności jaką można uzyskać składakiem:)


 6. bardzo dziwne z tą temperaturą..  ja mam założony silnik od 7211 do c355 i została oryginalna chłodnica i nawet w sieczkarni do QQ się nie grzał więc nie wiem jak może się grzać jak jest oryginalny silnik..

  albo za***ane kamieniem wszystko, albo źle ustawiony zapłon (kąt wtrysku-dla uperdliwych troli) sam tak miałem w c360 że przy zwożeniu słomy na 1szosowej z 1przyczepą na równym łapał czerwone.. pół godziny u mechanika ciągnik o niebo żywszy, twarda głośna praca silnika "prawie" nie dymi temperatura nawet w ciężkiej orce na zielonym

×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj