mario_08

Members
  • Ilość treści

    349
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez mario_08


  1. Zależy od wyposażenia licząc w podstawach w cenach wrześniowych różnica wynosi 200 tys. Odpowiadając na inne pytania, cx8 w podstawie kupisz poniżej miliona, 8 rzedowa możesz czepiać zarówno do cx6 oraz cx8 jedyne co to konieczny jest 3 silownik, przezbrojenie na kukurydzę: klepisko, zaslepy na bęben, sito górne, wyjąć połowę noży z szarpacza i to chyba generalnie wszystko. W razie pytań służę pomocą.


  2. piotrp213 nie mierzyłem szczerze mówiąc, prawdopodobnie tyle co piszesz, a robotę robi. Jeżeli trafisz na dobry egzemplarz z silnikiem mercedesa to bierz, my podczas wybierania Claasa nie patrzylismy na silnik perkinsa. Ewentualnie wyższy model 108SL. Stwierdziliśmy że będzie za duży poza tym ten który stał obok naszej 98tki był sporo droższy.


  3. Mylisz się, Tucano 320 pod względem parametrów i wydajności należy porównywać z TC 5070 ponieważ jak domniemam TC 5050 ma 4 wytrząsacze czyż nie? ;) Kolega powyżej ma rację, że ilość sprzedanych maszyn nie idzie w parze z ich jakością, prędzej z ceną. Nie twierdzę, że new holland zły ale nie sądzę też że lepszy. Mają lepszy marketing, lepsze ceny oraz lepiej rozwiniętą sieć dealerską i to wystarczy żeby przodować w sprzedaży w tym wypadku kombajnów. Jakie te kombajny będą za 10 lat? To się okaże...


  4. Koledzy, warto się zastanowić i nie porównywać dwóch kombajnów różnej klasy. W jaki sposób 320 ma być wydajniejszy jeżeli jest to kombajn, którego główny rywal rynkowy to TC5070, a nie CX. CX`a należy porównywać z Tucano 420 bo jest to maszyna, która została opracowana aby odpowiedzieć na New Hollanda CX 5080. Teraz można spojrzeć na parametry obu kombajnów i sugerować, który jest lepszy. I wychodzi, że powierzchnia oddzielania ziarna jest podobna, pojemność zbiornika na ziarno podobna 7500 do 7000l na korzyść claasa, moc silnika na korzyść nh - 20KM. Także kombajny tak na prawde różnią się detalami :)


  5. Mój wujek ma prasę BR z 2008 roku, zbiera z ok. 70 ha trawy i zboże.

    Plusy:

    wysoka wydajność, konkurencyjna cena, niska awaryjność, dobre rozprowadzanie siatki

    Minusy:

    hałaśliwa, słaba stal - pęka podbieracz, słabe smarowanie - w ogole nie smaruje drugiej strony, wymieniany siłownik tylnej klapy.

     

    Póki co więcej awarii nie zaliczyla :)


  6. Póki co zmienione zostają modele od TC5060 w górę, a TC5040 i 50 pozostają w starej wersji. Na demo tour zaprezentowano topowa wersję kombajnu, którego cena będzie oscylować +/- 500 tys. zł. Wiadomo, że każdemu mogą być potrzebne inne dodatkowe funkcje znajdujące się w kombajnie. Nowa kabina to duży przeskok w tc. Jest przestronniejsza, cichsza obecnie 64db i jeszcze bardziej ergonomiczna. Klienci na demo tour pozytywnie wypowiadali się na temat nowego kombajnu. Celem nowego TC5070 jest Tucano 320 oraz Fendt 5220E. Klient, który miał na testach nowy kombajn TC5060 stwierdził, że jest on wydajniejszy o około 20% od kombajnu 5220e, którego miał u siebie dzień wcześniej. Nowy prototyp TC5050 pracuje w polsce i jest sprawdzany. Oprócz kabiny, zwiększyła się pojemność zbiornika na ziarno oraz moc silnika.


  7. Moim zdaniem pierwszorzędną kategorią wyboru ciągnika powinien być jak najbliżej położony serwis. Maszyny psuły się, psują i będą psuć nie zależnie od marki. Jeżeli ktoś ma komfort, że mieszka w pobliżu kilku dealerów różnych marek, wówczas powinien sprawdzić jak wygląda stosunek ceny do wyposażenia jakie nas interesuje. Kolejne kwestie to zamiłowanie do marki, opinie sąsiadów czy wygląd/kolor maszyny. Z doświadczenia serwisanta New Hollanda mogę napisać, że jest różnie, trafiają się prawdziwe buble (TD80D) to ciągniki do których najczęściej się jeździło, poprzez TM-my które miały napracowane 15tys mth i trzeba było przy nich troszkę popracować, po T5 i 6 do, których jeździło się sporadycznie. T7 i T8 nie sprawiały większych problemów. Kombajny TC 54,56 i 5000 w ogóle nie sprawiały problemów, ani razu podczas żniw nie byłem aby naprawiać kombajn new hollanda. Było troszkę problemów z prasami stałokomorowymi, które nie obcinały siatki, miały problem ze smarowaniem łańcuchów. Mogę śmiało polecić maszyny New Holland tak samo jak John Deere, Kubotę, Case czy Claas bowiem mechanicy tych marek również mają pełne ręce roboty :)

    • Like 1

  8. Drodzy koledzy, zapewne część z was miało już okazję zobaczyć nowy wyrób płockiej fabryki w akcji podczas NH Demo Tour. Odpowiadam na wasze pytania, modernizacja polskich kombajnów nie ogranicza się do zmian w wyglądzie kombajnu, a skupia się przede wszystkim na poprawie komfortu pracy maszyną. Kombajny ruszają na taśmę produkcyjną w drugiej połowie września. Ceny na razie nie są dostępne. Wzrost cen w stosunku do poprzedniego modelu będzie wynosić około 5%. WARTO CZEKAĆ!!! Nowa kabina HarvestSuite, poprawiona widoczność i zmniejszony poziom hałasu w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowy wyświetlacz do monitorowania poszczególnych parametrów roboczych. Heder Varifeed, ma możliwość wysuwania się do przodu o 570mm dzięki czemu nie trzeba montować stołu do rzepaku. Nowy, mocniejszy silnik oraz zwiększona pojemność zbiornika na zboże do 6400l. Opcjonalny czujnik wilgotności ziarna, a także sita smartsieve oraz system optifan, czyli ograniczenia strat ziarna na pochyłościach. Heder również jest dostosowywany automatycznie do podłoża. Jak sami widzicie warto czekać!! Chcecie wiedzieć więcej to zadawajcie pytania. Postaram się na nie odpowiedzieć.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj