proxima64

Members
  • Ilość treści

    113
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Komentarze zdjęć napisane przez proxima64


  1. Mi też się podoba :D. jeśli chodzi o ciągnik to nie jest to jakiś szczyt techniki ale sprawuje się bardzo dobrze. Ma zrobione na dzień dzisiejszy coś ponad 1650 mtg. Z większych awarii to wymiana pompki hamulcowej oraz wysprzęglika.. Ciągnik był również rozjeżdżany w tym roku ale nie potrzebnie (zła diagnoza). Gdyby różnica w cenie była podobna jak w dniu zakupu w stosunku do innych marek to kupił bym go jeszcze raz. Co do spalania akurat w tej orce na głębokość ok.20-23 cm wyszło niecałe 13l/ha. Szerokość orki 140 cm, prędkość ok. 7-10 km/h obroty 1850-2000, kl. gleby 3-4.

  2. Pszenica Mulan

          5

    Kolego ja u sb na skagenie głównie mam to samo. W dużej części załatwiły ją przymrozki i zimne deszcza. Ja gdy się ociepli polecę z N2 i ASASHI na odstresowanie. U mnie to już drugi rok taki efekt po przymrozkach i deszczu :(


  3. Dziś rano wychodzę z mieszkania a trawa w ogródku wygląda podobnie. Podżółknięte końcówki i żółte dolne liście. Kolego Konrad2510 też to zauważyłem że w tych miejscach co było spulanie siewników na środku (siew do okoła kawałka) i taki odcinek od miedzy gdzie tata poprawił siewnikiem jak siał pszenicę bo mu zostało jest najgorzej :(

    Panowie a co teraz zrobić ze skracaniem i herbicydem?


  4. kolega iron ma racje trzeba było poczekać przymrozek w nocy i mamy taki efekt

    U mnie od tamtego czasu najniższa temperatura wyniosła w nocy ok 3 st.C. Dziwne jest to że chociaż po sąsiedzku nikt pszenic niczym nie pryskał to wyglądają podobnie :(


  5. trzeba było siedzieć na d*pie a nie psikac jak zimno zboża od samego chłodu mają stres a co dop.po zabiegu z połową tablicy mendelejewa.

    Oprysk był wykonany w poniedziałek ok.10 stC. We wtorek ok 15st.C . Skoro to wina oprysku to dlaczego większość pszenic w okolicy wygląda podobnie choć nikt niczym ich jeszcze w tym sezonie nie pryskał?


  6. Zależy w jakich normach jest podane . Jedne mówią że 61 km a przy zakupie deller zapewniał mnie że ma on 67km (ponoć zasługa turbiny i chyba coś w tym jest). Pług jest rozstawiony na 140cm i ciągnik radzi sobie z nim bardzo dobrze nawet na rędzinach które u mnie przeważają. 7745 ma chyba coś koło 70 km więc tym bardziej nie powinno być problemu. A co do szarpania to delikatnie buja ale nawet przy pracy na sporych pochyłościach nie stanowi to problemu :)


  7. Więc tak przyczepa została wykonana tuż przed żniwami 2015. W tym roku została tylko pomalowana i zostały przerobione konice na ugięte bo wcześniej były proste. Przez cały zeszły sezon nie było z nią żadnych problemów. Wchodzi na nią 22 bele 150 (prawie 7t.). W tym roku woziłem kiszonkę to miałem na niej max 15 bel 120 (rama wytrzymała by więcej ale oponki nie są pierwszej młodości :/ ). Co do konic to jeżeli zakładam belki na nie to spinam przednie i tylnie do kupy pasami i w tedy nie ma mowy by coś nie wytrzymało :D . Oś jest dość szerokie, a w przyszłości są plany założyć do niej koła tirowskie.

  8. Sailor

          22

    Był bym wdzięczny za link :D A jaką odmianę polecił byś w tym sezonie do siewu na jesień ? Chodzi o to aby nie była zbyt podatna na choroby i wymarzanie przy dość dobrym plonowaniu.

     

  9. Sailor

          22

    Źle się określiłem na N3 poszła saletra yara bella 27% z dodatkiem wapna i przy niej chcę zostać. Sądzę że 10-15 kwietnia jest dobrym terminem na mocznik aby zaczął odpowiednio działać a chodzi właśnie o tą zasobność portfela jak sam zauważyłeś. Stosunek ceny do ilości czystego azotu mówi sam za siebie :D

  10. Sailor

          22

    Po zeszłych żniwach wysiane było ok 5 t/ha wapna magnezowego. W tym roku zamierzam wysiać po 500 kg/ha wapna kornickiego ponieważ wapno sieję co roku więc nie ma sensu więcej. Mam jeszcze pytanie gdzie w lubelskim pow.Janowski można zrobić rzetelne próbki gleby?

     

  11. Sailor

          22

    Wyszło w sumie ok 130 kg N/ha, a są u nas gospodarze którzy dali 2 razy po 100 kg saletry i mają dużo lepszą pszenicę nie wspominając o tym że na jesieni dali symbolicznie nawozu czyli ok 150 kg polifoski/ha. w tym roku mam zamiar wprowadzić pewne zmiany. N1 180-200 kg/ha saletrą. N2 ok 150 kg/ha mocznikiem oraz N3 ok 130 kg/ha saletrą wapniową z yary. T1 muszę zmienić na coś lepszego a T2 zostaje bez zmian. Sprubuje jeszcze obniżyć normę wysiewu do 200-220 kg/ha. Reszta bez zmian. Co wy o tym sądzicie? A może coś jeszcze zmodyfikować?

  12. Sailor

          22

    Siew 1 tydz października ok 250 kg na/ha. Pod korzeń 250 kg polifoski6 i wapno po żniwach. Wiosną 1 dawka N ok 55 kg w saletrze połowa marca, później ok 10 kwietnia ok 45kg N w saletrzaku. Na chwasty poszedł lancet. T1 0,5L MONDATAK + O.5l propico. Z regulatorów wzrostu poszedł antywylegacz .Ok tydzień po antywylegaczu musiałem zastosować asahi ponieważ pszenica zachorowała i pożółkła. Na T2 poszedł Eminent 1l/ha. W fazie kłoszenia poszło ok 30 kg N/ha w postaci saletry wapniowej z yary. Do tego wszystkiego dostała 3 razy odżywki wieloskładnikowa mikro i makro mieszane z T1, Antywylegaczem oraz T2 oraz dolistnie przed kłoszeniem 10 kg mocznika. Terminy stosowania oprysków zgodnie z zaleceniami na etykiecie :D . Odmianę siałem 2 raz.

     

  13. Sailor

          22

    Kolego mógł byś przedstawić mi agrotechnikę jeśli to nie tajemnica? Kiedy była ona siana, ile kg/ha i na jakiej klasie ziemi. Mam tą samą odmianę ale nie mogę poradzić sobie z redukcją kłosków oraz z dobrym rozkrzewieniem jej a nawożenie zastosowałem niemałe :/

     

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj