czesio200

Members
 • Ilość treści

  12531
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3400 Excellent

O czesio200

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 04/23/1990

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Konin
 • Zainteresowania
  kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Też w tym roku pierwszy raz Laubella. Zobaczymy co to warte.
 2. U mnie już odpowiedni nawóz siedzi w ziemi dawno... bardziej mam problemu ze zbyt intensywnym jesiennym wzrostem jęczmienia niż na odwrót.. kiedyś do czegoś dodawałem ten nawóz ale to już było dawno. No niestety ja nie mam co dbać o każdy szczegół, bo u mnie są ogromne braki wody i mozaiki. Jęczmień i tak cudem sypał bdb jak na Konińskie warunki.
 3. Mnie nie stać na cuda idzie sama zaprawa akurat tutaj kinto i tyle. Wiem coś o tym nie raz w pszenżycie czy jęczmieniu żyta z kwalifikatu trzeba wyrywać a siane po rzepaku... swoje mam jakąś tam nie duża działkę wyrywam ewentualne żyto kombajn szykuję tak żeby był np po jarych i mam towar pierwsza klasa.
 4. U mnie zostawało z tyłu mniej zabarwione.
 5. Betoniarką też się da choć trzeba trochę pokombinować, żeby wyszło rowno. Kwalifikat to to samo co swój towar odczyszczony zaprawiony i zapakowany w ładny worek. Kwalifikatu co roku tez sieje trochę.
 6. Jęczmień już gotowy do siewu. Ale jeszcze trzeba poczekać 2tyg.
 7. Powiat koniński identycznie. Ludziom po 100l spadło ostatnio a tu 20 parę po 2 mieś bez deszczu.
 8. Tylko to trzeba objechać po deszczu, bo odparowuje i pomiar będzie przekłamany.
 9. U nas są takie kuku miejscami, że nie wiem czy to 50cm ma. Na piachu. Rzepak jeszcze ładnie sypał jak na technologię bezdeszczową.
 10. Jak miło usłyszeć coś dobrego na swój temat. Tak dbam o ziemię o swoją i dzierżawy tak samo. Często ojciec mówi pakujesz tyle a zaraz mogą ci zabrać. No cóż ryzyko. Ja nie będę patrzył jak uprawa się męczy na polu. Tak plon średni jęczmienia był super koło 7t. Najlepsza działka 7.6t tak wiem inni zbierają 10. Ale u mnie mozaiki straszne i do tego 2 mieś nie padało. Dołki sypały lux górki tonę. Pszenica na 3 i 4 klasie nie dała 6t niestety nie wytrzymała bez wody. Jare w okolicy nie pokrywały kombajnu i w sumie moje owsy na oborniku lepsze też nie były. Łubin zasiany 200kg jak co roku dał plonu 50kg jeszcze tak źle nigdy nie było. Tak żeby nie było że tylko się chwałę czy tylko narzekam. Jedno super drugie porażka stulecia.
 11. Po glifo to może lać zaraz i i tak zadziała. Ktoś z Wlkp ma na sprzedaż łubin? Po 10latach tej uprawy i tegorocznym plonie 50kg ha zostałem bez nasion na przyszły rok.
 12. czesio200

  Żniwa żyta

  Nie można. Wielkopolskie opady bardzo ładne żyto 2t z 6 klasy. Z lepszej ziemi 6t. Na piachu bez wody plony nie będzie. Chyba że ktoś mówi na 4 klasę piach.
 13. czesio200

  Owies

  U mnie żyto od 9 do 12%. Skoszone już wszystko.
 14. U mnie dziś pierwsza woda od 2 mieś. Nawałnica 12l w kilka min.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj