grzeskw75

Members
 • Ilość treści

  473
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez grzeskw75


 1. Ostatnio trochę zasięgnąłem języka i może to być spowodowane tym jaki nośnik substancji czynnej jest w boxerze i może przez to legato powoduje przebarwienia, ale to już obcykani w temacie herbicydów powinni się wypowiedzieć.


 2. Mateuszmq napisał:

  @grzeskw75 jaką dawkę dawałeś?

  2 litry boxera i 0,1 legato. Ja go mam zasianego na 5-6 klasie i tam gdzie większy piach bardziej to odczuwa. Jeszcze dodam że zasialem owies 16 września i pryskalem przed trzecim liściem, wtedy było jeszcze sucho, tylko że po oprysku miał przyjść deszcz, ale niestety nas ominął. Myślę że jednak trochę za sucho było i dlatego te fito.


 3. Zaliczki, zaliczki, zaliczki. Czego wy stękacie. Zaliczki wymyślił PiS na potrzeby kampanii wyborczej i żeby uzyskać przychylność wśród rolników zaczęli je wypłacać. Jak widać pis kupił wieś i teraz wszyscy czekają na.zaliczki. Wcześniej ich nie było i każdy funkcjonował i nie marudził. A poza tym pis tak krzyczał, że wyrówna stawki dopłat bezpośrednich z krajami starej uni- i co wyszło? Wyszło, że doplaty są niższe niż były.
  • Like 3
  • Thanks 2

 4. leniwy27 napisał:

  Dla niektórych patologia to rozdawanie pieniędzy najbiedniejszym rolnikowi też a dla mnie patologia to dawanie kasy lub umożliwianie ich braniu tym bogatym oni są bardziej pazerni jak dają kasę rolnikowi wszyscy krytykują nawet ci co brali a jak dawali miliony firmom kowidowego za samo zmniejszenie obrotu to cisza.

  Bardzo dobrze powiedziane, bo to co dostali rolnicy to tylko odsetek tego, co dostały duże firmy i korporacje. Tam kasa szła w milionach i nie wszędzie zgodnie z prawem.

  • Like 3
  • Thanks 1

 5. Marcinrolnik2022 napisał:

  Idąc tym tokiem myślenia to poco ten PiS podatek dochodowy obnizył i podwyzszył wolna kwotę,teraz kurła zwrotu podatków Polacy mają mniejsze bo nie ma podatku zapłaconego.

  Nie wiem czy do końca wiesz ile wynosi kwota wolna od podatku i kto się na nią załapie? Trzeba zarabiać najniższą krajową żeby się na nią załapać, czyli zarabiający więcej już musi płacić podatki. Tak jak piszesz pis obniżył podatek dochodowy, ale w to miejsce podwyższył składkę zdrowotną która jest naliczana od dochodu i nie można jej odliczyć od podatku, tak więc i tak mają większe wpływy do budżetu. Chyba za dużo TVP się naogladałeś.

  • Like 5
  • Thanks 2

 6. galan99 napisał:

   

  Rudy kasę też musi brać a skąd .  Nawozy i paliwa muszą kosztować kasa potrzebna chłop zapłaci bo kupić musi ziemia nie może czekać .

  Miasto musi mieć tania żywność z Ukrainy bo jest tanio .

  Będą wielbić rudego , Holdingi, korporacje  muszą mieć zbyt .

  A to uważasz że Morawiecki wspierał polskich przedsiębiorców? Co chwila dokładali nowe podatki, ile wzrosła składka zdrowotna której nie można już odliczyć od podatku. Wielbiły go holdingi, korporacje i miały zbyt. To bankster, więc nie myśl że dbał o Twoją kieszeń. Więcej z niej wyjął, niż włożył, ale Ty dalej żyjesz tym że oni " dajo"

  • Like 4
  • Thanks 5

 7. Cześć wszystkim, czy ktoś wie może na jakie ciśnienie powinny być ustawione hydroakumulatory w celtisie 436 rx? Jest jeden mały wkręcony w blok zaworowy i on jest od sprzęgła i rewersu, drugi większy jest od podnośnika.

 8. MichaWjcik napisał:

  Opadający siłownik w senie że przy podczepionej maszynie ciagle podbija go do góry?

  MichaWjcik, a co może być przyczyną ciągłego podbijania do góry?


 9. Agrest napisał:

  Zrobione T1 na Tadeusie.

  Najdalsze pole, przedplon Rotondo. Słomy przyorane w ciul. Od początku coś mi w nim nie pasowało bo nie równy start. Dziś przyjrzałem się i znam przyczynę - śmietka.

  Masakryczne porażenie. Łan rzadki, miejscami bardzo rzadki . Rośliny pokrzewione i obecnie odrzucają rozkrzewienia. Zostaje 1-2 pędy wysokie na 30-35cm, reszta poziom mchu. Te ze śmietką grubość 1cm. Gdzie roślina zdrowa 5-6.

  Podane 140N , w kabinie Windsar na ewentualność skracania, ale podjęta decyzja by nie skracać, bo obsada na oko od 300 do 500 pędów. O dobrym plonie można zapomnieć, bo i na kłos z chorych roślin nie ma co liczyć😕

  Kurcze, u mnie to samo w Tadeusie. Siedzi przy ziemi, powypuszczało po 1-3 pędy, normalnie tragedia. Od ziemi jakby miało chęć wypuszczać nowe pędy. Jakiś oprysk tu jeszcze pomoże?


 10. KlimekPL napisał:

  Owies zasiany 4 marca ma dopiero 2mm kiełki, to ciekawe kiedy wzejdzie ten którego jeszcze jutro będę siał na lepszych polach które dopiero obeschły :P

   

  Ten zasiany 4 marca nie wyjdzie dopóki nie będzie ciepło, będzie budował system korzeniowy. Ten który będziesz siał jutro wyjdzie razem z tamtym albo niewiele później.

×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj