Skocz do zawartości

Galeria

rolnik22

Members
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

7 obserwujących

O rolnik22

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Galicja
 1. Modernizacja siatki w DF

  A co zrobiłeś?
 2. Wyciąg obornika

  załóż linę stalową
 3. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  ...chodziło mi o zakup małego ciągnika pomocniczego o mocy 65-75KM takie też są potrzebne w gospodarstwie.  
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Byłem dziś na szkoleniu odnośnie nowej Modernizacji... Zapytałem jak to jest z tymi maszynami, które się wzięło w poprzednim naborze czy teraz będzie można wziąć np. drugi ciągnik?. Pracownik ARiMR odpowiedział mi że, na obecną chwilę nie będzie można wziąć ciągnika jeśli się wzięło w poprzednim ale.... rozmowy nadal trwają więc jest coś na rzeczy. Według mnie lobby producentów ciągników jest za mocne aby zablokować kupno kolejnych ciągników i coś z tym zrobią, bo uciekną im grube miliony które i tak w większości trafią do zagranicznych producentów, ale to jest tylko moja prywatna opinia. Wracając do MGR to w pierwszej kolejności ruszą nabory na budowę obiektów dla trzody i bydła a, potem na zakup maszyn. Według mnie ruszy we wrześniu.    
 5. Odpowiedział kiedy rusza MGR ?
 6. Prasy Unia Famarol

  Problem został najprawdopodobniej rozwiązany... umyłem wodą z płynem obydwa wałki które ciągną siatkę, widocznie samo przedmuchanie nie pomagało, oraz nasmarowałem wałki od siatki.
 7. Prasy Unia Famarol

  Tak robi... ale hamulec na siatce trzyma... dopiero jak go podniosę (hamulec) to ciągnie
 8. Prasy Unia Famarol

  Spoko... u mnie w fabryce nie dokręcili koła, o mało go nie zgubiłem na polu.   Mam pytanie prasa nie chce ciągnąć mi siatki jak mam założony hamulec do siatki nawet na najmniejszym oporze, dopiero jak ją podniosę  i lekko ręcznie podkręcę siatkę to ją pociągnie.   Może wiecie jak rozwiązać ten problem?
 9. Unia df1,8 v z rotorem problem

  dotyczy to modelu prasy walcowej DF 1,8 dd
 10. Unia df1,8 v z rotorem problem

  Z tymi smarowniczkami to jest lekkie przegięcie, myślałem że jak kupuję prasę z centralnym smarowaniem to będzie się fajnie smarowało, a tu niestety trzeba ściągać osłony, co pochłania dużo czasu W dodatku ostatnio mam cały czas jakieś drobne awarie, spinka się odepnie, siatka nie pociągnie itd. Nie wiem czy teraz nie zdecydowałbym się na prasę innego producenta...
 11. Mam pytanie odnośnie potwierdzeń przelewów?  czy płacąc za maszyny  wystarczy ARiMR  wydruk z komputera z systemu bankowości elektronicznej ? który w opisie ma że nie wymaga podpisu ani stempla, czy musi być na tradycyjnym druczku?
 12. Unia Famarol DF.1.8 Dd

  co do słomy jak i siana suchego radzi sobie bardzo dobrze, robi ładne równe bale.
 13. Ceny usług rolnych 2013

  Ktoś poda jeszcze ceny prasowania prasą rolującą + owijanie ?
 14. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  W ubiegłych naborach można było łączyć Młodego Rolnik z Modernizacją Gospodarstw Rolnych
 15. Unia Famarol DF.1.8 Dd

  Odnośnie prasy to sprawuje się dobrze, robił ładne bele równej wielkości. Noże do docinacza odłacza się za poocą komputerka który masz na powyższym zdjęciu, wciskasz przycisk, i wysuwasz lub wciągasz noże za pomocą pneumatyki. Co do minusów to głównie smarowanie, piszą że prasa ma centralne smarowanie - które polega na laniu olejem na łańcuchy za pomocą takich małych "plastikowych miotełek". pozostałe smarowanie zajmuje dużo czasu, głównie chodzi mi o wałki znajdujące się pod osłonami, aby się tam dostać trzeba je niestety pozdejmować co zajmuje sporo czasu. Inny minus ale ten zależy głównie od kierowcy lubi zerwać zabezpieczenie na wałku odbioru mocy, w przypadku gdy są małe obroty a prasa pobiera trawę.
×