Jarecki21

Members
  • Ilość treści

    890
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Jarecki21


  1. Nie wiem jak jest u Ciebie, czy nie masz np. strefy archeologicznej, czy jakoś tak.... U mnie sąsiad chciał postawić zwykły blaszak na samochody. I nie ważne, że wszyscy sąsiedzi już taki mają. Chciał być w porządku i zgłosił w gminie. Konserwator zabytków mu się nie zgodził...


  2. Wydaje mi się, że trzeba jednak zakładać wariant pesymistyczny i pod to się ustawiać. Szczególnie jak się gospodaruje na terenach, gdzie prawdopodobieństwo suszy jest dużo wyższe niż korzystny układ pogody. 


  3. 17 godzin temu, Patryk3802 napisał:

    A Ty w tym roku nie miałeś tak posianej? Pewna osoba właśnie mi mówiła i sam właśnie rozważałem zejść do tego poziomu na "piachu". Jak w twoim przypadku wygląda nawożenie na takiej ziemi przy takiej obsadzie i warunkach pogodowych jakie mamy? Bardziej odnośnie azotu pytam bo PK to na podstawie badań domniewam 

    No miałem na Smogorzewie tak posianą i jak na tamtą działkę wyszło przyzwoicie, ale tam też był a odmiana z FAO 280. I nie wiadomo, czy plon obronił się dzięki niskiej obsadzie, czy dzięki odmianie z długim FAO.  Jeśli chodzi o nawożenie N u mnie wszędzie takie samo - ok 130kg/ha. Patrząc na wydajność chwilową to przy takim nawożeniu momentami na poziomie 18t/ha się zdarza. Ale to bardziej ciekawostka... Wszystko jednak determinuje woda. Niestety miejsc, gdzie jest słabo jest znacznie więcej i to wpływa na średni plon na poziomie 7t....

    Dzisiaj na Farmerze pani z Syngenty pokazywała wykresy plonowania ich odmian w zależności od warunków polowych oraz gęstości siewu i wg niej w warunkach suszowych, na lekkich stanowiskach, największe wydajności wychodziły przy obsadzie 50-60tys roślin/ha. W dobrych warunkach 80-90tys było optymalne.


  4. No w sumie tak... Tyle 13 lat temu kosztował ciągnik... Cena osi z serwisu. Jak zamawiałem to nie pamiętam jak to było. Teraz ma dylemat, czy liczyć się z kolejnymi naprawami czy wymienić ciągnik, bo rozstaw 2,25m jest dla mnie priorytetowy. 


  5. Rocznik 2010. 7500h. Nie wożę jakiegoś dużego balastu. Na okres siewu nawozów na wiosnę 800kg. Resztę czasu ciągnik spędza z opryskiwaczem i w transporcie w żniwa. Ma też tura, ale ten używany jest incydentalnie. Koła rozstawione na 2.25m. W ubiegłym roku dwa remonty przodu, przy czym z jednej strony ze starych elementów został tylko dekiel. Te ciągniki mają po prostu słaby ten element. Zbyt małe łożyska i ustawione dość blisko siebie. Być może w moim przypadku problem stanowi rozstawienie kół.

    • Thanks 1

  6. 9 godzin temu, Ursusss napisał:

    No dobra żarówka będzie się świecić, ale zanim się ona spali to nie spala mi się kable?? bo jednak jest chyba mocniejsza od bezpiecznika?

    Muszę zobaczyć czy od tych zegarów no całego pulpitu zlicznikami i comand centra są bezpieczniki, rozmawiałem ze znajomym to kazał szukać bezpiecznika od bcu 

    No właśnie nie, a Ty będziesz mógł na "żywo" widzieć, czy Twoje czynności coś dadzą, tylko musisz widzieć tą żarówkę cały czas (zrób trochę dłuższe kabelki). Żarówka świeci normalnie - zwarcie, żarówka świeci słabo - jest ok.

    • Thanks 1
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj