maniana

Members
 • Ilość treści

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

3 obserwujących

O maniana

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Burak w tym przypadku czerwony siany tydzień temu ( w dodatku na raty) jest w fazie wschodów (40%). Mogę to już pryskać powertwin + goltix czy czekać aż będzie wszystko na górze. Jest duża presja chwastów.
 2. Witam. Ile czasu czekaliście za 2 ratą od momentu złożenia wniosku o płatność? Czy przychodzi jakaś decyzja? Była delikatna zmiana upraw razem z wnioskiem i przyszła tylko decyzja o akceptacji założeń biznesplanu.
 3. Jakie są u was ceny soli potasowej i npk? Kupować czy też czekać jak z azotem?
 4. Właśnie to chcialbym wiedzieć. Bo nie wiem czy warto testować inne środki. Jeśli nie zniszczyć to chociaż bardzo przyhamować.
 5. Jaka substancja zniszczy wschodzące ziemniaki w buraku ćwikłowym? Ochrona goltix + powertwin nie daje sobie rady.
 6. Witam. Od miesiąca mam j pieniążki na koncie z noboru w ubiegłym roku. Czy jest możliwość zmiany przeznaczenia pieniędzy na inne maszyny? W związku z podwyżkami zrobiło się niewesoło. Praktykował ktoś takie rozwiązanie. Czy dużo z tym zachodu i czepiania się?
 7. Miałoby to sens gdyby te środki były w podobnej cenie. Syngenta zawsze miała dobry marketing i lubi drenować kieszenie. Moim zdaniem nie warto przepłacać , szczególnie na ten pierwszy zabieg.
 8. Ostatnio robiłem poprawkę w buraku na ostrożeń majorem (chlopyralid) na stanowisku po ziemniakach, które miejscami wyskoczyły. Ostrożeń skasowany a na ziemniaku nie widać objawów. Jeśli nie masz tego dużo możesz zrobić testy na własną odpowiedzialność XD. W tej fazie to nic innego za wiele nie pomoże.
 9. Czy mogę teraz potraktować buraka lontrelem w dawce 0,3? Zwalczy lub chociaż osłabi komosę i przy okazji skasuje ostrożeń?
 10. Czy mogę teraz potraktować buraka lontrelem w dawce 0,3? Zwalczy lub chociaż osłabi komosę i przy okazji skasuje ostrożeń?
 11. Gala jest raczej mało wrażliwa na metrybuzyne wiec możesz dać 200 aurelitu i rimsulfron połowa dawki. Ja tak poprawiłem i jest ok. Tyle że ja przedwschodowo nie pryskałem metrybuzyną.
 12. Jak zwalczyć rdest i ostrożeń w 20cm ziemniakach? rimsulfuron, metrybuzyna? Mieszanina? I w jakiej dawce?
 13. Jakiej szerokości talerzówkę polecacie do mtz 82? Obecnie mam 2m od 60 i jest zdecydowanie za mała. 2,7 w ukladzie V byłaby odpowiednia? Czy może da radę z 3,15? Używana byłaby do likwidacji poplonów, upraw po wykopkach, ściernisk. Przglądając ogłoszenia zauważyłem, że np bomet ma wersje v z 2 wałami i z 4 (podwójne V) tej samej szerokości. Które rozwiązanie lepsze?
 14. Widziałem, bardzo fajne i pewnie mocniejsze. Niestety przyczepa musi być fabrycznie nowa.
 15. Witam. Chciałbym zakupić nową fabrycznie przyczepę 6 tonową. Z racji że, że ceny przyczep ostatnio bardzo poszybowały w górę zastanawiam się nad przyczepą od mniejszego producenta, za którym przemawia cena. Czy ktoś użytkuje lub oglądał przyczepy wodziński, marpol kubik, roltrans lub innego producenta który wykonuje takie przyczepki? Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Czy warto się w to pchać czy lepiej omijać szerokim łukiem? Chodzi mi o podstawową najtańszą przyczepkę 6 tonową dwuosiową + podwójne burty. Plandeki, zaczepy, balkony są mi zbędne. Przyczepka byłaby trzecią (d55, d732) w 15 ha gospodarstwie warzywniczym. Pola wokoło gospodarstwa, ewentualnie jakiś wyjazd 20km 3 razy w roku. Przyczepka współpracowałaby z MTZ i często wrzucona na ogon do d55. Ważne aby była w miarę stabilna przy kiprowaniu 6t do tyłu.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj