RolnikMat

Members
  • Ilość treści

    568
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

45 Excellent

O RolnikMat

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 07/14/1994

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

10427 wyświetleń profilu
  1. Możesz napisać coś więcej? Jestem na etapie szukania właśnie firmy do remontu przyczepy.
  2. RolnikMat

    Autosan D732

    Koszt plandeki, gumek, haczyków, zaczepów, rury na szczyt oraz pałąka do zwijania to 550 zł, wysokość kurcze nie pamiętam bo bardziej skupiałem się na kącie szczytu, robiłem na wzór tych co kupiłem do drugiej przyczepy. trochę ponad 5 ton żyta jak pamiętam kiedyś było na niej 4m x 2m x 0.8m tak mniej więcej taki jest wymiar a reszta już zależy wiadomo od tego co się wozi. Miały być zielone, na miejscu gdzie kupowałem farby zapytali mnie czy pod JD no to mówię tak i taki mi dobrali z palety RAL. Myślę, że fajnie wyszło i nawet to pasuje do siebie.
  3. 6420 już nie mamy z 3 lata. Sam remontowałem w wolnym czasie.
  4. RolnikMat

    Autosan D732

    Przyczepa po odnowieniu, odświeżeniu wymagała sporo mniej pracy od drugiej, ponieważ kilka ładnych lat do tyłu już była remontowana 😉👨‍🔧
  5. RolnikMat

    Autosan D46

    Przyczepa po większym remoncie 💪😁
  6. Drugi zestaw na żniwa 👨‍🌾 Przyczepy po remoncie.
  7. RolnikMat

    Warfama N-218/P

    14 lat ma. Łańcuchy powyciagały się, a i listwy już się urywały, miało być malowanie i wymiana łańcuchów, lecz okazało się że podłoga już powoli miała dziury, dodatkowo założyłem hydrauliczny posow podłogi, nowa instalacja, teraz może kolejne 14 lat służyć.
  8. RolnikMat

    Warfama N-218/P

    Rozrzutnik po generalnym remoncie zimowym. Jeszcze przed testami sezonowymi.
  9. Belki są po prasie pasowej Fendta. Co do sipmy to fakt da się zrobić takie ładne belki, bo sam widziałem u znajomego i byłem pełen podziwu, niestety są to wyjątki od reguły.
  10. Transport słomy, spokojnie w obrębie pola 😉😎🚜
  11. RolnikMat

    Steyr 6150 CVT & John Deere 6230

    Wspomnienia wakacji, zgrany zespół 💪
  12. Myślę, że też glina glinie nie równa, każde pole jest inne w zależności od regionu polski no i jeszcze susza a susza, sporo osób narzeka że susza była u nich a plony w sumie fajne, a w innym regionie susza ale warunki do teraz są tragiczne więc, możliwe że u Ciebie gruber sobie radzi, ale u nas nie widziałem aby był szał. Na to wszystko zbiera się tak wiele różnych czynników, że tak naprawdę można się sugerować innymi ale trzeba brać to co się uważa pod swoje pola za najlepsze. Bo to właściciel powinien wiedzieć jak wyglądają jego pola i czego potrzebują.
  13. Kolega słusznie mówi, kwestia jaka talerzówka. Ja np posiadam Mandam Tal-C 3m na talerzach 560 mm i wał daszkowy, plus siewnik do poplonów na niej więc około 2 ton jest, jak jest sucho to jeszcze wał do góry aby swoją masą dociążał i efekt uzyskuje się fajny, równe pole i jak popada to wilgoć zostaje. Myślę, że też warto przy porównywaniu i ocenianiu dodać jakie ziemie się uprawia tą maszyną. tak więc 3,4,5 klasa ziemi gdzie oprócz 5 to wszędzie glina w spodzie i przy suszy to pług 2 tony a i cięższe nie dają rady orać.
  14. Gdy ja stałem przed wyborem maszyny do uprawy pożniwnej też zastanawiałem się nad talerzówką i gruberem. Oczywiście wybrałem talerzówkę z kilku powodów. Pierwsze to opinie użytkowników z rodziny obu maszyn takie jak np: zużycie elementów roboczych, w gruberze dość często trzeba w to inwestować aby maszyna pracowała odpowiednio, a w suche lata to ubywa w oczach jak dłuta w pługu, kolejny powód to było zapotrzebowanie na moc tutaj też przy talerzówce, czy też agregacie talerzowym możemy zaczepić szerszą maszynę do tego samego ciągnika w porównaniu do grubera, kolejne to pocięcie i wymieszanie resztek pożniwnych jak i praca w suche lata. Sam widziałem jak gruber w tym roku bez deszczu na mocnej ziemi średnio sobie radził i dla mnie efekt nie był zadowalający natomiast my swoim mandamem ładnie wymieszaliśmy ściernisko a uprawa mega głęboka po żniwach też nie jest wskazana bo słabo samosiewy wschodzą a tak i ściernisko zerwane i wymieszane i samosiewy wschodziły. Perz to tylko wtedy problem gdy go mamy ale jeśli ktoś dba o pola to jest spokój. Co do mocy nasz 150 km w 3m w żniwa się nudzi, ale na głęboko i mokre lata jest akurat. No i wiadomo wysokie poplony super się kasuje, czasem coś się zapcha ale to kwestia dobrych ustawień i uwagi operatora i nie ma problemu.
  15. RolnikMat

    Duchesne 12t

    Mi się wydaje że to może być dla stabilizacji podczas wywrotu. Aby na resorach się nie przechyliła na bok i nie przewróciła.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj